Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre

michasiek

Użytkownicy
 • Zawartość

  1 264
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez michasiek

 1. Jasne, do tego pip show i umarli powstaną z grobów. Pójdzie gładko.
 2. Obawiam się, że prawa taka nie jest. Wychodzenie z domu nie jest głupotą. Kurier nie ma prawa zostawić paczki sąsiadowi. Nie zastawszy adresata w domu kurier powinien zadzwonić i umówić się na inny termin. Paczka która nie spoczęła w rękach adresata z rąk kuriera jest paczką niedoręczoną.
 3. O ile - wbrew temu co piszesz - thriller nie stanowi żadnej nowości w dorobku ww. autora, o tyle dobra książka byłaby wielkim wyjątkiem. King też nie jest wielkim pisarzem, więc punkt odniesienia dość wątpliwy.
 4. michasiek

  Turbo Pascal

  tak, to poprawny kod
 5. michasiek

  POMOCY!

  Mógłbym napisać że pierwsza strzela w punkt x,y znajdujący się pewnie wewnątrz kółka na sygnalizatorze i zapełnia danym kolorem (tryb graph) i tak dalej o drugiej, ale to bez sensu. Jak nie rozumiesz wywoływanych procedur czy funkcji - sprawdź co robią, przeczytaj procedurę linijka po linijce, zbadaj co robi każda linijka, narysuj to sobie, wyobraź, zaśpiewaj - wszelkimi dostępnymi środkami. Gdy przerobisz tak całą procedurę - będziesz wiedział po co jest i jak działa. To ja z przepisem - można wziąc przepis na babkę i spytać co wyjdzie jak się go wykona - dostaniesz odpowiedź. Można też wykonać i nauczyć się piec babkę. Pozdrawiam PS. nie wiem jak wygląda to skrzyżowanie ale strzelam podpowiedź, że tablica przechowuje współrzędne, być może światełek na sygnalizatorach.
 6. 1) writeln('podaj liczbe'); tu warto dodać wspolrzedne liczby w tej macierzy tj. writeln('podaj liczbe' l, ' ',j); no i jakoś to sformatowaćpo ludzku 2) element max i min jak zawsze tj. masz zbiór danych, zaczynasz od uznania pierwszej za max (min) i potem przegladasz kolejne, gdy któraś jest mniejsza od min (wieksza od max) zastepujesz min (max) jej wartością i jedziesz dalej, po przeszukaniu całego zbioru masz w zmiennej max liczbe najwieksza a w min najmniejsza. Problemem jest to że chodzi o elementy znad i spod diagonali (przekątnej). Jeśli elementy na diagonali mają indeksy (i,i), to nad diagonalą masz (i,i+1) a pod (i,i-1), pojedyncza pętla starczy, zastanów się nad granicami licznika. ps przyjąłem indeksowanie (kolumna, wiersz). Nie pamiętam jak jest w Pascalu. PS. -porÓwnywać -spod -dalej
 7. x=srodek ekranu-round(polowa liczby gwiazdek)
 8. W każdej szkole, bywa też na studiach. Nie zadeklarowałeś l, a liczby lepiej chyba jako rzeczywiste wczytywać. Poza tym powinno działać.
 9. zupełnie nie na temat, ale bardzo przyjemna wizualnie i ładna strona!
 10. michasiek

  Zestaw do 6000

  zdecydowanie polecam się zdecydować
 11. Tommy: zmieniłem przeglądarkę=>brak zapamiętanych haseł=>mialem problemy z przypomnieniem sobie hasła do michasieka
 12. read(w2); writeln('Czy na pewno chcesz usunac swoja baze danych?'); case w2 of dwie pierwsze linie jakby pomylone co do kolejności, więc możliwe, że w2 nie trzyma wcale tego n/t, ktore użytkownik wpisze.
 13. uses crt; var pierwszy, drugi, trzeci: text; linia: string; begin assign(pierwszy, 'c:\pierwszy.txt') reset(pierwszy) assign(drugi, 'c:\drugi.txt') reset(drugi) assign(trzeci, 'c:\trzeci.txt') rewrite(trzeci) repeat readln(pierwszy,linia); if linia>'' then writeln(trzeci,linia); until EOF(pierwszy) repeat readln(drugi,linia); if linia>'' then writeln(trzeci,linia); until EOF(drugi) close(pierwszy) close(drugi) close(trzeci) end. Jeśli nie umiesz tego napisać sama, to nie powinnaś zaliczyć. Nerio: w pisaniu kodu dane wejsciowe nie są do niczego potrzebne. I dobrze, gdyby było odwotnie - cięzki los tworców Worda, musieliby przewidzieć wszelkie możliwe teksty, jakie ludzie w nim napiszą.
 14. michasiek

  Gratulacje

  Marku - mówisz o WZAJEMNYM obrzucaniu się błotem. Jeślim odwzajemnił taką postawę Twoich podwładnych, to wykaż proszę. Jeśli nie, to czemu piszesz nieprawdę? Kłótni się nie ucina poprzez zamykanie ust, szczególnie, gdy oznacza to brak możliwości obrony pokrzywdzonych. Powodem kłótni jest niedojrzałość redakcji, powodująca nieumiejętność właściwego przyjęcia krytyki. I to bodaj jedyna rzeczy, z którą należy tutaj walczyć. Personalne kazania w zaciszu to dobry pomysł. Jednak stając na czele grupy ludzi człowiek winien poczuć się za nich odpowiedzialny. W sytuacji, gdy ktoś z podwładnych swoim zachowaniem czy też słowami obraża kogoś i nie ma na tyle intelektu czy też kultury, aby samodzielnie przeprosić, szef godzien miana szefa sam czuje się w takim obowiązku. AndrzejuSnk: Pokaż mi forum, na którym za zwyczajną krytykę dostaje się bana, a za wulgarne i prymitywne zachowanie (czyli takie, jakim popisuje się Redakcja) nie. Co do tematu topicu (lol) - nie jestem chyba na tyle biegły w obsłudze IPS, żeby odnaleźć miejsce w którym mógłbym go zedytować :| Tak, czy owak - proszę o nałożenie blokady na moje konto, abym pociągnięty miłością do ludzi i chęcią czynienia świata lepszym (jak to Sammy zgrabnie ujął) nie zawitał tu po raz kolejny. Żegnam wszystkich. Usunięcie bądź nie błyskotliwych odpowiedzi Redakcji na tego posta ("i co głupku, myślisz, że ktoś będzie tęsknił? mamy cie w d..." - przewidywana treść ;]) pozostawiam rozwadze Adminów. Przykre jest to, że żal mi odchodzić tylko ze względu na dwie rzeczy - tematy "Labirynt" oraz "Zagadki logiczne". To nie świadczy za dobrze, zważywszy, że jestem silnie zainteresowany tematyką, którą rzekomo ma zajmować się wortal. Życzę owocnego rozwoju, gdy takowy rozpoczniecie.
 15. michasiek

  Gratulacje

  Jestem pod wrażeniem. Serio. Tylko nie "szanujemy" a "szanuję", bo Twoi koledzy niebardzo się szacunkiem popisali. Niestety Qbo zauważ, że poza Tobą redakcja ograniczyła się bodaj jedynie do "oceniania" mojej lub Sammiego osoby. Spodziewałem się rekcji pt. "Szanowna redkacja PCC bluzga tych, którzy odważą się napisać komentarz nie będący pochwałą" i takowa miała miejsce. To, że miałeś 18. urodziny nie czyni Cię dorosłym, a tym bardziej nie upoważnia do nazywania osób starszych, dojrzalszych i mądrzejszych od siebie dziećmi. Zwracasz się do człowieka, który nawet po lobotomii deptałby Cię w wymienionej dziedzinie. Zabłysłeś. Portalowi gratulujemy redaktora na poziomie! Trochę się komuś coś pomyliło. Nie po to chyba jest dział poświęcony dla userów i nie po to jest krytyka aby czynić riposty. Zazwyczaj dorasta się do tego, gdy się ma -naście lat. Człowiek pewnego dnia rozumie, że gdy ktoś mówi "źle to robisz", to nie należy się obrażać i myśleć "ale sk...", tylko coś zmienić i być wdzięcznym. Jednak: tutaj mamy przykłady na to, że niektórzy redaktorzy jeszcze nie zrozumieli Ogólnie można odnieść wrażenie, że PCCentre to portal tworzony przez Redakcję dla poprawienia samopoczucia Redakcji. Gdy użytkownicy, spełniają swoją rolę - pomagają Redakji trwać w samouwielbieniu, to są lubiani. Krytyka jest odbierana jako atak, co jednoznacznie pokazuje, że o obiektywną jakość i rozwój tutaj nie chodzi. Nie wypowiem się na temat poszczególnych Redaktorów, powiem tylko, że pod blokiem na ławce wśród jaboli znaleźć można bardziej kulturalne i przyjemne towarzystwo. Historyczny już Bestia pasował do Redakcji poziomem. Marku, wiem, że nie lubisz takich rzeczowników jak odpowiedzialność, ale, gdy (nie pierwszy i nie dziesiąty raz) Twoja cudowna Redakcja obraża użytkowników (i to nie w odpowiedzi na coś podobnego, a dlatego, że tymże "coś sie nie podoba") to nie potępianie ani nie pochwalanie nikogo nie jest najlepszą postawą. Przyłączam się do życzeń. Spory sporami, ale są ważniejsze sprawy.
 16. michasiek

  Gratulacje

  to tyle z mojej strony PS - na pewno nie będę podawał "jakiś argumentów" bo tak nisko językowo jeszcze nie upadłem.
 17. michasiek

  Gratulacje

  Komentuję. Gdy ktoś komentuje coś, co mu się nie podoba, to znaczy, że ma kompleksy? Przemyślę tę teorię. PS - Ktoś komu zależy na rozwoju ceni sobie krytykę. Natomiast ktoś kto chce stwarzać pozory boi się krytyki jak ognia.
 18. Przeglądając forum zauważyłem pewien fakt. Jest on wynikiem bardzo sprytnego zabiegu, który doceniam i którego chciałem niniejszym pogratulować włodarzom PCCentre. Mianowicie dział Komentarze do publikacji to bodaj jeden z najchytrzejszych tworów w polskim internecie. Automatyczny system generowania tematu do każdej publikacji owocuje tym, że forum rozrasta się w oczach, niczym koksiarz na omnadrenie. Dział mieści w sobie 78,38% wszystkich tematów jakie kiedykolwiek powstały na forum, co w statystykach bardzo dobrze imituje realny rozwój tej części wortalu. Chciałem także złożyć wyrazy uznania na ręce najaktywniejszego użytkownika Forum PCCentre, autora największej liczby postów - Bota PCCentre. Jestem pod wrażeniem!
 19. michasiek

  Zagadki logiczne

  Dobrze kombinujecie Pomyślcie, jak 15min wyznaczyć Prosto uogólniając to rozumowanie - należy podpalić lont z czterech stron ;]
 20. michasiek

  Labirynt

  dajesz ;]
 21. michasiek

  Labirynt

  przeciez to każdy wie jaka jest złożoność obliczeniowa algorytmu quicksort?
 22. michasiek

  Labirynt

  radiostacja w Gliwicach ;]
 23. michasiek

  Labirynt

  Tak - twierdzenie Tellegena. dajesz ;]
×
×
 • Dodaj nową pozycję...