Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre

entertp

Użytkownicy
 • Zawartość

  3
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutralny

O entertp

 • Tytuł
  Jestem tu nowy
 1. const liczba=max; var tab:array[1..liczba,1..liczba] of integer; j,l,n:integer; begin writeln('wielkość tablicy'); readln(n); for l:=1 to n do for j:=1 to n do begin writeln('podaj liczbe'); readln(tab[l,j]); end; // I TU JUZ SIE ZACIEŁEM JA ROBIŁEM TAK writeln('wyswietlenie liczby z nad przekątnej'); for l:=1 to n-1 do begin for j:=l to n do write(tab[l,j]); writeln; end; //I JUŻ NIE WIEM JAK TALEJ ZROBIĆ I nie wiem jak talej robic jak poruwnywac lizczby i jak wyświetlić liczby z pod przekątnej . pomożecie?
 2. Witam mam problem z programem w PASCALU. Mianowicie mam do napisania program który wyznacza element maxymalny i minimalny nad i pod przekątną tablicy 2-wymiarowej. Niestety nie mam pojęcia jak to zrobić nie mam już pomysłów na ten proramik . Mam nadzieję że mi pomożecie . Z góry dziękuje Trophy250.
 3. Witam!! Z "Turbo Pascalem" mam dopiero do czynienia i nawet dobrze sobie radzę xD. Ale mam pewien problem z zadaniem i nie moge go rozwiązać. Chodzi o zadanie takie. Napisz program który pobiera n liczb(n-wpisuje uzytkownik) i wyświetla dwie liczby największe i dwie liczby najmniejsze Ja robiłem ale mi nie wychodzi zrobiłem tylko tak: var n,a,max,min:integer; begin writeln('podaj ile liczb'); readln(n); writeln('podaj liczbe'); readln(a); min:=a; max:=a; l:=0; repeat writeln('podaj liczbe'); readln(a); if max<a then max:=a else if min>a then min:=a; inc(l); until(l=n-1); writeln('największą liczbą jest',max,'a najmniejszą',min); readln; end. To jest tylko na wypisanie jednej liczby największej i najmniejszej. Myślę że może trzeba jeszcze jedną zmienną ,b' zadeklarować max2 i min2. ale nie wiem jak to zrobić może trzeba zagnieżdzić pętlę. Proszę pomuszcie mi to zadanie na 5. Niechcem dostać gotowca ale żeby ktoś mnie nakierował. Z góry bardzo dziękuję Odrazu mówię że nie znam jeszcze dokładnie tablic więc jak można by było to za pomocą samych if-ów z góry dzieki ENTER ;p
×
×
 • Dodaj nową pozycję...