Skocz do zawartości

Regulamin

1. Poniższy regulamin (zw. dalej: Regulaminem) obowiązuje od 17 marca 2004 roku. Po raz ostatni został zaktualizowany 23 października 2022 roku. Obowiązuje wszystkich użytkowników (zw. dalej: Użytkownikami), którzy korzystają z Forum komputerowego PC Centre (zw. dalej: Forum) w jakimkolwiek celu.

2.1. Na Forum mogą się wypowiadać tylko zarejestrowani Użytkownicy Forum (zw. dalej: Zarejestrowanymi Użytkownikami) przestrzegający Regulaminu. Osoby te mogą również przeprowadzać ankiety, brać w nich udział, przeglądać listę Zarejestrowanych Użytkowników, ustawić swój avatar (obrazek przypisany do danego użytkownika) oraz korzystać z wszystkich innych przywilejów związanych z rejestracją na Forum i akceptacją Regulaminu.

2.2. Goście (anonimowi internauci) mogą przeglądać zawartość Forum.

2.3. Obowiązkiem moderatorów jest czuwanie nad porządkiem panującym na Forum. Zadaniem członków tej grupy jest sprawdzanie, czy opublikowane posty nie łamią zasad zawartych w Regulaminie. W razie naruszenia przez Użytkowników zamieszczonych tu postanowień mogą podejmować określone działania, za które odpowiadają. W przypadku notorycznego łamania statutu ich obowiązkiem jest poinformowanie administratora o zaistniałym fakcie.

2.4. Administratorzy sprawują generalną opiekę nad Forum. Posiadają pełne uprawnienia. W przypadku naruszania zasad Regulaminu mogą ingerować w treść postów, usuwać posty i tematy, zmieniać ustawienia kont Użytkowników oraz blokować im dostęp do Forum. Do ich obowiązków należy dbanie o prawidłowe funkcjonowanie Forum w miarę swoich możliwości i umiejętności.

3.1. Na Forum nie można zamieszczać treści niezgodnych z polskim i międzynarodowym prawem. Publikacja treści nie może odbywać się w sposób zautomatyzowany i nie może służyć celom SEO. Tematy muszą być zakładane w odpowiednich kategoriach. Administrator może w każdej chwili i bez podania powodu zablokować możliwość publikacji postów na wybranych forach oraz wybranym użytkownikom.

3.2. Nie można publikować treści:

 • wulgarnych i niecenzuralnych,
 • pornograficznych,
 • ośmieszających lub obrażających czyjeś wyznania religijne lub światopogląd,
 • odnoszących się do czyjejś niepełnosprawności, orientacji seksualnej. pochodzenia, statusu społecznego lub jakąkolwiek innej cechy rzeczywistej lub domniemanej, która ma służyć dyskredytacji lub obrazie danej osoby,
 • związanych z medycyną, przyjmowaniem narkotyków, spożywaniem alkoholu lub paleniem tytoniu (w tym e-papierosów),
 • uznawanych powszechnie za obraźliwe oraz nieetyczne.

Punkt ten dotyczy wszelkich wysłanych przez Użytkownika treści, w tym wysyłanych przez Użytkownika wiadomości, avatara, podpisu oraz loginu. Ocena dopuszczalności użytych słów należy do moderatorów i administratorów.

3.3. Treści nie mogą naruszać niczyjej godności - zarówno Użytkowników, jak i osób publicznych. W przypadku zamieszczenia ostrych słów krytyki należy dodać szczegółowe uzasadnienie swoich wniosków.

3.4. Na Forum nie można zamieszczać materiałów naruszających prawa autorskie oraz umowy licencyjne - w tym numerów seryjnych, cracków oraz linków prowadzących do stron, na których dane te można znaleźć. Na Forum nie można zamieszczać treści pochodzących z innych stron, nawet jeśli są autorstwa Użytkownika) w celu uniknięcia duplikacji treści.

3.5. Zabrania się komentowania działalności moderatorów Forum. Jedynym dozwolonym sposobem wyrażania swego niezadowolenia jest wysłanie Prywatnej Wiadomości do jednego z Administratorów.

4.1. Zamieszczona wiadomość musi być odpowiednio sformatowana. Nie powinna być przesadnie wypełniona emotikonkami oraz znacznikami formatowania tekstu.

4.2. Zabrania się nadużywania wielkich liter oraz gwiazdek (symbolizujących cenzurę).

4.3. Posty składające się tylko i wyłącznie ze zwrotów typu "Popieram", "Ok.", "Heh", "Skorzystaj z Google", "Witam" itp. będą usuwane, gdyż nie wnoszą nic konstruktywnego do dyskusji.

4.4. Posty zawierające długie ciągi znaków (powyżej 50) nie oddzielanych spacjami będą kasowane.

4.5. Szerokość obrazków dołączanych do postów nie może być większa niż 1200 pikseli.

5. Login/nick użytkownika powinien być możliwie jak najbardziej unikalny.

6. Osoby notorycznie naruszające Regulamin będą karane poprzez:

 • usuwanie i edytowanie treści naruszających zawarte tu postanowienia, w tym całych zapoczątkowanych tematów,
 • nadawanie rangi specjalnej "Spamer",
 • taką konfigurację konta, która wymusi moderację treści przed ich publikacją,
 • zablokowanie lub usunięcie konta,
 • zablokowanie danego numeru IP.

7. Naruszenie prawa polskiego i międzynarodowego może zostać zgłoszone przez właściciela Forum do prokuratury. Skargi rozpatrywane będą w Sądzie Rejonowym w Krakowie.

8. Nasze oprogramowanie wykorzystuje pliki cookies, aby odróżnić cię od innych użytkowników naszej strony internetowej, zapewnić prawidłowe działanie niektórych funkcjom i w celu zbierania anonimowych danych analitycznych. Odwiedzając forum wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, przy czym możesz zablokować ich zapis poprzez zmianę ustawień przeglądarki.

9. Zamieszczone wyżej zasady mogą zostać zmienione lub uzupełnione o nowe punkty bez podania przyczyny. Nowa wersja regulaminu obowiązuje od dnia jego aktualizacji.