Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre

michasiek

Użytkownicy
 • Zawartość

  1 264
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutralny

O michasiek

 • Tytuł
  Stary wyjadacz
 1. Jasne, do tego pip show i umarli powstaną z grobów. Pójdzie gładko.
 2. Obawiam się, że prawa taka nie jest. Wychodzenie z domu nie jest głupotą. Kurier nie ma prawa zostawić paczki sąsiadowi. Nie zastawszy adresata w domu kurier powinien zadzwonić i umówić się na inny termin. Paczka która nie spoczęła w rękach adresata z rąk kuriera jest paczką niedoręczoną.
 3. O ile - wbrew temu co piszesz - thriller nie stanowi żadnej nowości w dorobku ww. autora, o tyle dobra książka byłaby wielkim wyjątkiem. King też nie jest wielkim pisarzem, więc punkt odniesienia dość wątpliwy.
 4. michasiek

  Turbo Pascal

  tak, to poprawny kod
 5. michasiek

  POMOCY!

  Mógłbym napisać że pierwsza strzela w punkt x,y znajdujący się pewnie wewnątrz kółka na sygnalizatorze i zapełnia danym kolorem (tryb graph) i tak dalej o drugiej, ale to bez sensu. Jak nie rozumiesz wywoływanych procedur czy funkcji - sprawdź co robią, przeczytaj procedurę linijka po linijce, zbadaj co robi każda linijka, narysuj to sobie, wyobraź, zaśpiewaj - wszelkimi dostępnymi środkami. Gdy przerobisz tak całą procedurę - będziesz wiedział po co jest i jak działa. To ja z przepisem - można wziąc przepis na babkę i spytać co wyjdzie jak się go wykona - dostaniesz odpowiedź. Można też wykonać i nauczyć się piec babkę. Pozdrawiam PS. nie wiem jak wygląda to skrzyżowanie ale strzelam podpowiedź, że tablica przechowuje współrzędne, być może światełek na sygnalizatorach.
 6. 1) writeln('podaj liczbe'); tu warto dodać wspolrzedne liczby w tej macierzy tj. writeln('podaj liczbe' l, ' ',j); no i jakoś to sformatowaćpo ludzku 2) element max i min jak zawsze tj. masz zbiór danych, zaczynasz od uznania pierwszej za max (min) i potem przegladasz kolejne, gdy któraś jest mniejsza od min (wieksza od max) zastepujesz min (max) jej wartością i jedziesz dalej, po przeszukaniu całego zbioru masz w zmiennej max liczbe najwieksza a w min najmniejsza. Problemem jest to że chodzi o elementy znad i spod diagonali (przekątnej). Jeśli elementy na diagonali mają indeksy (i,i), to nad diagonalą masz (i,i+1) a pod (i,i-1), pojedyncza pętla starczy, zastanów się nad granicami licznika. ps przyjąłem indeksowanie (kolumna, wiersz). Nie pamiętam jak jest w Pascalu. PS. -porÓwnywać -spod -dalej
 7. x=srodek ekranu-round(polowa liczby gwiazdek)
 8. W każdej szkole, bywa też na studiach. Nie zadeklarowałeś l, a liczby lepiej chyba jako rzeczywiste wczytywać. Poza tym powinno działać.
 9. zupełnie nie na temat, ale bardzo przyjemna wizualnie i ładna strona!
 10. michasiek

  Zestaw do 6000

  zdecydowanie polecam się zdecydować
 11. Tommy: zmieniłem przeglądarkę=>brak zapamiętanych haseł=>mialem problemy z przypomnieniem sobie hasła do michasieka
 12. read(w2); writeln('Czy na pewno chcesz usunac swoja baze danych?'); case w2 of dwie pierwsze linie jakby pomylone co do kolejności, więc możliwe, że w2 nie trzyma wcale tego n/t, ktore użytkownik wpisze.
 13. uses crt; var pierwszy, drugi, trzeci: text; linia: string; begin assign(pierwszy, 'c:\pierwszy.txt') reset(pierwszy) assign(drugi, 'c:\drugi.txt') reset(drugi) assign(trzeci, 'c:\trzeci.txt') rewrite(trzeci) repeat readln(pierwszy,linia); if linia>'' then writeln(trzeci,linia); until EOF(pierwszy) repeat readln(drugi,linia); if linia>'' then writeln(trzeci,linia); until EOF(drugi) close(pierwszy) close(drugi) close(trzeci) end. Jeśli nie umiesz tego napisać sama, to nie powinnaś zaliczyć. Nerio: w pisaniu kodu dane wejsciowe nie są do niczego potrzebne. I dobrze, gdyby było odwotnie - cięzki los tworców Worda, musieliby przewidzieć wszelkie możliwe teksty, jakie ludzie w nim napiszą.
 14. michasiek

  Gratulacje

  Marku - mówisz o WZAJEMNYM obrzucaniu się błotem. Jeślim odwzajemnił taką postawę Twoich podwładnych, to wykaż proszę. Jeśli nie, to czemu piszesz nieprawdę? Kłótni się nie ucina poprzez zamykanie ust, szczególnie, gdy oznacza to brak możliwości obrony pokrzywdzonych. Powodem kłótni jest niedojrzałość redakcji, powodująca nieumiejętność właściwego przyjęcia krytyki. I to bodaj jedyna rzeczy, z którą należy tutaj walczyć. Personalne kazania w zaciszu to dobry pomysł. Jednak stając na czele grupy ludzi człowiek winien poczuć się za nich odpowiedzialny. W sytuacji, gdy ktoś z podwładnych swoim zachowaniem czy też słowami obraża kogoś i nie ma na tyle intelektu czy też kultury, aby samodzielnie przeprosić, szef godzien miana szefa sam czuje się w takim obowiązku. AndrzejuSnk: Pokaż mi forum, na którym za zwyczajną krytykę dostaje się bana, a za wulgarne i prymitywne zachowanie (czyli takie, jakim popisuje się Redakcja) nie. Co do tematu topicu (lol) - nie jestem chyba na tyle biegły w obsłudze IPS, żeby odnaleźć miejsce w którym mógłbym go zedytować :| Tak, czy owak - proszę o nałożenie blokady na moje konto, abym pociągnięty miłością do ludzi i chęcią czynienia świata lepszym (jak to Sammy zgrabnie ujął) nie zawitał tu po raz kolejny. Żegnam wszystkich. Usunięcie bądź nie błyskotliwych odpowiedzi Redakcji na tego posta ("i co głupku, myślisz, że ktoś będzie tęsknił? mamy cie w d..." - przewidywana treść ;]) pozostawiam rozwadze Adminów. Przykre jest to, że żal mi odchodzić tylko ze względu na dwie rzeczy - tematy "Labirynt" oraz "Zagadki logiczne". To nie świadczy za dobrze, zważywszy, że jestem silnie zainteresowany tematyką, którą rzekomo ma zajmować się wortal. Życzę owocnego rozwoju, gdy takowy rozpoczniecie.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...