Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
srekal34

Wasze rekordy w podkręcaniu

Rekomendowane odpowiedzi

ja mam gainwarda i kręci się jak złoto  (patrz opis a może więcej ale chcem żeby jeszcze pół roku podziałała :]) winfast też niezłe karty robi ale to nie to co gainward :D
ale oba jądra zrobiła nVidia i dziw bierze że są takie różnice w potencjale...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a) chłodzenie ( u mnie radiatory na pamięciach i bardzo wydajne choć głośne chłodznie na gpu)

B) użyte pamięci

c) płyta drukowana najwyższej jakości

d) kondensatory wytrzymujące wszystko :]

i wszystko jasne :]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
a) chłodzenie ( u mnie radiatory na pamięciach i bardzo wydajne choć głośne chłodznie na gpu)

B) użyte pamięci

c) płyta drukowana najwyższej jakości

d) kondensatory wytrzymujące wszystko :]

i wszystko jasne :]

O jądrze mówię, więc pamięci nic do rzeczy nie mają, chłodzenie też 100%ego skoko dać nie może... Wojcieh siępoprostu nie stara ;]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

warto dodać iż mam cały czas bude otwartą

PS

to też kwestia sterowników

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
warto dodać iż mam cały czas bude otwartą

PS

to też kwestia sterowników

uzyskane taktowanie? absolutnie nie...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

sterwoniki nie maja wpływu na to czy karta się bardziej podkręcdi czy nie?? chyba cię porąbało (bez urazy)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
sterwoniki nie maja wpływu na to czy karta się bardziej podkręcdi czy nie??  chyba cię porąbało (bez urazy)
;] ależ mają drogi podkręcaczu ;]

:lol:

no i nie można zapomnieć złapać się za lewe ucho... ;]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dla przykładu:

na sterach 43.45 karta przechodzi stabilnie wszystkie benchmarki na takich ustawieniach jak w opisie. Natomiast na 45.XX karta nie przechodzi całego 3dmarka i jest niestabilna w wymagających grach (np. UT2004), mów co chcesz...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dla przykładu:

na sterach 43.45 karta przechodzi stabilnie wszystkie benchmarki na takich ustawieniach jak w opisie. Natomiast na 45.XX karta nie przechodzi całego 3dmarka i jest niestabilna w wymagających grach (np. UT2004), mów co chcesz...

zapewne przez to że te nowsze obfitują w jakieś nowe funkcje których już podkręcona karta nie trawi...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
czyli przyznałeś mi rację :P
nie... bo gdyby w nowych sterach wyłączyć te funkcje - śmigałoby tak samo... ale zapewne znów kosztej jakości. Generalnie chodzi o to, że na pewno sterowniki nie powodują róznicy taktowania rzędu 200MHz (!!)...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja jak sprawdzałem o/c mojego pc to uzyskałem: Athlon XP2500+ 1833@2365Mhz, Radeon 9100 250/250@310/275 więcej nie moge uzysakać ponieważ mam lipny zasilacz (codegen 300W)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

całkiem nieźle jednak ja bym bardziej katował proca :twisted: jeżeli to barton to powinien pójść wyżej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam jak w podpisie Duron 1600@.2100 wiecej nie daje bo boje sie o taktowanie pci

-------------------------------------------------------------------------------------

Duron 1600@.2100 Asus A7V8X-X, 256MB/400MHz RAM, Riva TNT 64/64Pro, Segate 20G, CDR-W LG, Win XP-Pro SP1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

HIhi ja mam BARTKA 2500 XP+ na magistrali podnioselm go do 2100 :) ale balem sie o PCI i AGP :( i dalem na 1997 teraz zbieram na EPOXA :D i bedzie KRECENIE :D

A co do KARTY :P mam RADKA 9100 podniesionego z 250 na 290 :P i z 220 na 252 :]

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

AMD Atholn 1800+@500MHz (mniej na 8RDA się nie da :) )

celek633@950 bez zmiany napięć (ze zmianą 1050 niestabilnie)

Atlon 1800+@2500Mhz@1.75V

Na codzień 1800+@2400MHz@1.65V

-> Iwan XII Cepiaty jak długo jechałeś na 2V z tym swoim AMD?

U mnie na 1.9V na 2600Mhz już nie wstaje.

chłodzenie wc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
-> Iwan XII Cepiaty jak długo jechałeś na 2V z tym swoim AMD? 

U mnie na 1.9V na 2600Mhz już nie wstaje.

jechałem na 2,15V w pełnym obciążeniu przez dobry tydzień jak robiłem dziadowi burn-in... do normalnej pracy nie używam takich napięć bo nie pozwala na to moje chłodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ile dało to wypalanie (w MHz :) )?
cięzko powiedzieć, bo maximum z proca przez chłodzenie wyciągnąć nie umiem, ale 100MHz dało... ważniejszy dla mnie jest inny skutek - napięcia stabilnej pracy dla poszczególnych taktowań są znacznie niższe...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja mam jak w podpisie  Duron 1600@.2100 wiecej nie daje bo boje sie o taktowanie pci

Gratuluję pierwszego posta

Mógłby mi ktoś dobrze wytłumaaczyć dlaczego procesor sie grzeje wraz z podnoszeniem taktowania??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja mam jak w podpisie  Duron 1600@.2100 wiecej nie daje bo boje sie o taktowanie pci

Gratuluję pierwszego posta

Mógłby mi ktoś dobrze wytłumaaczyć dlaczego procesor sie grzeje wraz z podnoszeniem taktowania??

na prosty chłopski rozum procesor to duze skupisko przełączników. Dla uproszczenia zajmijmy sie jednym przełącznikiem. Cyk - płynie prąd, cyk - nie płynie. Na zrobienie cyk przełącznik potrzebuje zasialnia prądem elektrycznym. Prąd wykonuje pracę, a że nic w przyrodzie nie ma sprawności 100% duża jej część marnuje się przekształcając się w energię cieplną. Załóżmy że jeden "cyk" wytwarza 1W ciepła. 1000MHz = 1000 000000 cyków na sekunę, co daje w ciągu sekundy 1000MW ciepła (dane abstrakcyjne ;]). Jak podniesiesz taktowanie do 2GHz - 2000 000000 cyków na sekundę, cipła dwa razy wiecej, bo 2000MW.

Myśle, że zrozumiesz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak zrozumiałem

dodam parę słów od siebie:

Pojedynczy tranzystor w strukturze nagrzewa się tylko w chwili zmiany swego stanu, a na temperaturę pracy układu ma wpływ liczba przełączeń w jednostce czasu, pomiędzy którymi struktura technologii CMOS i pobór prądu oraz starty mocy są w nich wprost proprcjonalne do częstotliwości taktowania. Graniczne możliwości podkręcania są związane nie tylko z maksymalną szybkością struktur wewnętrznych, ale też dużym stopniu zależą właśnie od temperatury, a w praktyce - od skuteczności odprowadzania cipeła ze struktury. Stąd biorą się zaskakujące osiągnięcia przy zastosowaniu intensywnego chłodzenia cieczą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Tak zrozumiałem

dodam parę słów od siebie:

Pojedynczy tranzystor w strukturze nagrzewa się tylko w chwili zmiany swego stanu, a na temperaturę pracy układu ma wpływ liczba przełączeń w jednostce czasu, pomiędzy którymi struktura technologii CMOS i pobór prądu oraz starty mocy są w nich wprost proprcjonalne do częstotliwości taktowania. Graniczne możliwości podkręcania są związane nie tylko z maksymalną szybkością struktur wewnętrznych, ale też  dużym stopniu zależą właśnie od temperatury, a w praktyce - od skuteczności odprowadzania cipeła ze struktury. Stąd biorą się zaskakujące osiągnięcia przy zastosowaniu intensywnego chłodzenia cieczą.

Elektornika Dla Wszystkich ;]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

hmm...

Co do karty graficznej to posiadma HIS Excalibur ATI Radeon 9600Pro i na standardowym chlodzeniu krece ja z 400/600@520/690.

Co do procesora to posiadam Athlon XP 1700+ (1467mhz)@2300mhz

Nie wiem czy to duzo czy to malo ale jestem zadowolony :D .

(bedzie wiecej):D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

grafika się pięknie kręci, proc... nic nadzwyczajnego, jaka to seria??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi