Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
Qba

abit czy dfi, intel czy amd, pomóżcie!!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wygląda jego wydajność? Jestem spragniony informacji :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

spokojnie :P sprzęt już jest ale musze go jakoś skonfigurować :P proc jest spoko bo E0 i z 3,0 na 3,7 powinien pojść. Narazie musze go jakoś ustawić i jak tylko bede miec neta na stałe to napisze :). Narazie niezła beka z Abita, bo ma(jak każdy ic7) zwalony pomiar temperatury i przy włączaniu kompa od razu mi pokazuje że mam 51 stopni(a tak naprawde mam pewnie z 25/30) :D pomożcie, i dajcie pomysł jak to zmienić. Myślałem że nowszy bios pomoże(i czujniki temp. bedą już normalne) ale w żadnym nowszym nie zmieniono nic z czujnikami :( Także np. w primie temp dochodzi według everesta do 75stopni(zwalone czujniki) a dotykając radiatora coolera nie jest nawet bardzo gorący(czyt. koło 40/45stopni). No , więc podajcie jakiś pomysł, co z tym zrobić :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

to nie walniety czujnik. tak jest w rzeczywistosci. intele tak sie grzeją. ajdzieniejsze to ze po zmianie chlodzenia z boxa temperatura czasem nawet wzrasta. na boxowym coolerku taka tasma była. jak ja zmienili na srebrną paste to proc sam sie przyblokowywał (układ który zmniejsza taktowanie zaleznie od temperatury robił swoje)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też słyszałem o rekordowych temperaturach, jakie osiągają procesory Intela. :( Ale mimo to postaram się zorientować, czy problem rzeczywiście może leżeć po stronie płyty gł. (nie słyszałem o nim wcześniej). Jakbym się czegoś dowiedział, dam znać ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Też słyszałem o rekordowych temperaturach, jakie osiągają procesory Intela. :( Ale mimo to postaram się zorientować, czy problem rzeczywiście może leżeć po stronie płyty gł. (nie słyszałem o nim wcześniej). Jakbym się czegoś dowiedział, dam znać ;)

abity zawsze podaly temperatury na oko i to z duzym przymrużeniem. jesli na serio uwazasz e rozbieżnosc jest tak wielka to pozostaje jedynie modyfkacja biosu ew. programowe przestrojenie czujnikow pod windowsem. Ew mozesz sie tym nie przejmowac i juz - i to uwazam za najlepse rozwiazanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

marudzicie - mój Prescott 3,2 ma w idle 60 (Tcpu 72), w stresie do 80 (oczywiście wg Abita) i wszyscy są zadowoleni :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To 100% wina płyty, raczej wątpie żeby z rana po włączeniu kompa w biosie miał od razu 51 stopni :) niemożliwe!!!!!!!!A i tak jest najlepsza beka jak puszczam prime :D Temp w ciągu dokładnie!!!! 12sekund potrafi skoczyć z 62 na 74 stopnie a po chwili zmaleć do 70-super :)hehe A jeśli chodzi o zmiane tego(czujników itd) to proszę powiedz mi Michaśku dokładnie jak to zrobić ok ? :)

PS Od teraz mam neta na stałe :*

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a tak poza tym co napisałem powyżej to własnie testuje proca p4 3,0E na moim abitku ic7:* no i na 15x250 czylki 3750 na napięciu 1,42v prime'a przeszedł(około 3godziny=luuuz:)) a teraz dałem na 15x260 czyli 3,9hgz i zaczynam testowac na napieciu 1,46v. Jest tylko jedno "ale"-ramy niestety musiałem odkręcić bo nie podkręcają się więcej niż na 440 :( musze kupić jakieś co będą szły na 500/520, to wtedy na procu 3,750 ramy poszłyby na 500. Mam nadzieje że znajde takie i kupie za małą cenę :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
a tak poza tym co napisałem powyżej to własnie testuje proca p4 3,0E na moim abitku ic7:* no i na 15x250 czylki 3750 na napięciu 1,42v prime'a przeszedł(około 3godziny=luuuz:)) a teraz dałem na 15x260 czyli 3,9hgz i zaczynam testowac na napieciu 1,46v. Jest tylko jedno "ale"-ramy niestety musiałem odkręcić bo nie podkręcają się więcej niż na 440 :( musze kupić jakieś co będą szły na 500/520, to wtedy na procu 3,750 ramy poszłyby na 500. Mam nadzieje że znajde takie i kupie za małą cenę :P

Mówiłem żeby TCCD kupić :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

chyba ze jest czym dovoltowac to winbondy :D nie sprawdzaj stabilnosci w prime tylko superpi. test 16m. jak jest stabilny to przjdzie :D dopiero potem na 1 dobe mzoesz prome zapuscic coby sie upewnic :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a supersri to niby lepsze od prime'a :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

i co, sprawdził ktoś czy z tymi temperaturami to tylko u mnie takie wysokie są?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oczywiście nikt nie sprawdził :(

Zamieszczam troszkę zdjęć jak to testowałem nową płytę i proca :P

To moja stara płyta(epox 8rda+ i athlon 1,7) i proc zaraz po wyjęciu z kompa

stare.jpg

Gdy miałem już mojego Abita IC7 i P4 3,0E, to postanowiłem porobić parę testów, a że nie miałem obudowy(czekałem na nową) to testowałem na"świeżym powietrzu" :) Prawda że ładnie to wygląda? :P

nowe1.jpg

nowe2.jpg

nowe3.jpg

No i się okazało(to chyba normalne :) ) że ta płyta i ten proc to jeden wielki potwór w porównaniu ze starym epoxem 8rda+ i athlonem 1,7. Podkręciłem narazie tylko z 3,0 na 3,3(220x15) ponieważ ramy więcej mi nie pozwalają. Ale procesor spokojnie pójdzie na 3,7 potrzebuje tylko lepszych ramów :).

testy.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gdy dostałem już nowe ramy hynixy 2x512 400mhz dual postanowaiłem pobawić się z procem :) p4 3,0E @ 3750(15x250) i ramy z 400@500, wyniki w superpi są dużo lepsze :P

superpi.JPG

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hehe już nie. Na zeszytach leżał 2 miesiące temu, ale że kupiłem sobie wtedy nową bude Chieftec Dragon Medium( o nowym zasilaczu zakupionym tydzień temu nie wspomne :P - potwór Enermax EG465AX-VE(G) 460W), to wygląda to tak :)

komp2.jpg

komp1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kontroler do obrotów przyklej taśmą do zasilacza od spodu, będzie fukncjonalniej, no i nie wkręcić Ci się to w wiatrak, nie wspominając już, że ładniej będzie to wyglądać :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki Darek :D Sam na to nie wpadłem, a u mnie wygląda to mniej więcej tak samo...a już jest lepiej :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie będe tego zmieniać bo wcale źle nie jest, dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi