Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
Qba

abit czy dfi, intel czy amd, pomóżcie!!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Pod względem wydajności oba procesory są podobne (ze wskazaniem na AMD 64), przy czym P4 jest - jak na Intela przystało - droższy...

Jeśli chodzi o płytę główną, poleciłbym chyba produkt DFI...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli chodzi o procesor, to w zależności jak pozwalają Ci fundusze. Jeżeli możesz sobie pozwolić to zdecydowanie bardziej polecam P4. Jakby nie było marka. Nie, że AMD nie jest marką, ale Intel, to Intel. Jeśli jednak wolisz zaoszczędzić, a mieć procesor nieco gorszej klasy, o podobnej wydajności zainwestuj w AMD. Co do płyt się nie wypowiadam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

hehe a czemu ominąłeś płyty?coś z nimi nie tak? :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

możę mówcie konkretnie i nie wygłupiajcie sie :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
możę mówcie konkretnie i nie wygłupiajcie sie :P

Moją opinie już znasz. Athlon 64 3000+ Venice, rewizja 3E plus DFI na nForce 3 i będzie spoko :] Amd to Amd, w końcu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wprawdzie lubię Intela (szczególnie jeśli idzie o procesory mobilne, tradycje i dużą świadomość marki), jednak podtrzymam moje zdanie - w tym wypadku opowiem się przy parze Venice + DFI.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

na bank mobo DFI (ultra D) iii... oteron na 939. postaram sie zrobic w najblizszej przyszłsoci artykuł o nim i porównanie do venice. procek ma 1 mb keszu, rdzen bardzo podobrny do SanDiego. współpracuje z pamieciami ECC i nonECC pierwsze egzemplaze kreca sie na 2.8-3.2 GHz. kosztuje około 625 zł i jak narazie dostempny w PL jest tylko u mnie :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czekam z niecierpliwością na to porównanie. Może być ciekawie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

hmm chyba już po temacie bo własnie płyta Abita IC 7 do mnie jedzie :) i to za małą kase, mam nadzieje że to dobry wybór ;/ . A jak sie okaże, że to (razem z p4 3,0 którego jeszcze nie mam :) ) nie zda egzaminu to będe wtedy kombinował.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

IC i IS są bardzo krytykowane na Tweaku - nie wiem dlaczego - myślę, że to dobry wybór ;).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja też myślę że to dobry wybór, okaże się wszystko po paru dniach/tygodniach używania :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mimo to, po przetestowaniu napisz parę zdań tu na forum... sam jestem ciekaw jak to się będzie sprawować...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ok, obiecuje że napisze, wkońcu abit ic7 to spoko płyta a i proc którego jeszcze nie mam też spoko(p4 3,0) :P

PS. Właśnie siedze na uniwerku łódzkim na zajęciach na informatyce hehe , pozdro all :*

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ok, obiecuje że napisze, wkońcu abit ic7 to spoko płyta a i proc którego jeszcze nie mam też spoko(p4 3,0) :P

Uff - mało brakowało - nadal jestem liderem B)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Liderem sprzętu jestem ja - nic nie pobieje Celerona 600 w parze z ECS-em ;)

P.S. Qba, możesz napisać ładny artykuł o nowych nabytkach ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wrrrrr czekam i czekam na tą płyte(abit ic7) i proca którego zakupiłem (p4 3,0E) i jeszcze nie mam ;(, będe płakać:(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
wrrrrr czekam i czekam na tą płyte(abit ic7) i proca którego zakupiłem (p4 3,0E) i jeszcze nie mam ;(, będe płakać:(

To jednak nie kupiles selekcjonowanego proca?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

oznaczenie na procu sl7pm czyli to jest E0=spoko proc :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi