Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
Agrama

Alkomaty - gdzie kupić i dlaczego?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Potrzebuję zakupić wysokiej jakości rzetelne alkomaty. Ktoś z Was kupił i serdecznie poleca? Jedynie co, to słyszałem pozytywne opinie o: https://www.promil-lab.pl/
Dzięki z góry i czekam na odpowiedzi :)

Edytowane przez Agrama

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Internecie jest całe mnóstwo informacji na ten temat. Wystarczy trochę poszukać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W  bardzo dobrą kategorię wpasowałeś to pytanie... :D

Alkomaty można podzielić na elektrochemiczne i półprzewodnikowe. Te pierwsze cechują się lepszą dokładnością - ale są też droższe. Półprzewodnikowe nie nadszarpną tak mocno budżetu, ale nie można też oczekiwać dużej jakości. Polecam Ci Alkomat DATECH AF-35. Testowałem dokładność na tym i na alkomacie policyjnym, dokładnie takie same wyniki. Dodatkowo producent oferuje bezpłatną usługę kalibracji 12 miesięcy oraz serwis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.10.2018 o 19:59, HoneyBee napisał:

W  bardzo dobrą kategorię wpasowałeś to pytanie... :D

Alkomaty można podzielić na elektrochemiczne i półprzewodnikowe. Te pierwsze cechują się lepszą dokładnością - ale są też droższe. Półprzewodnikowe nie nadszarpną tak mocno budżetu, ale nie można też oczekiwać dużej jakości. Polecam Ci Alkomat DATECH AF-35. Testowałem dokładność na tym i na alkomacie policyjnym, dokładnie takie same wyniki. Dodatkowo producent oferuje bezpłatną usługę kalibracji 12 miesięcy oraz serwis

Dobrze wiedzieć, ja generalnie już od dłuższego czasu zastanawiam się nad zakupem alkomatu i powiem szczerze teraz mnie przekonałeś do tej firmy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim najpierw poczytaj o alkomatach ( http://frappe.pl/typy-alkomatow-dostepnych-w-sklepach-z-alkomatami/ ) Jest tego naprawdę sporo, a różnią się nie tylko ceną, ale przede wszystkim jakością, wytrzymałością i prawidłowością wskazywanych pomiarów. Jeśli szukasz czegoś solidnego, to radziłabym wybierać spośród alkomatów elektromechanicznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze szukam w internecie, przeglądam różne oferty, sprawdzam ceny i opinie, no a potem wybieram najlepszą ofertę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.01.2019 o 13:11, KamienMilowy napisał:

No ja nie wiem w jakim celu można kupować alkomaty. 

W celu bezpiecznej alkoholizacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.01.2019 o 10:39, alexis1122 napisał:

Pewnie, lepiej sprawdzić w domu, czy można już bezpiecznie wsiadać za kierownicę.

Racja, ja zawsze tak robię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za sprawdzone informacje w tym zakresie. Myślę, że przydadzą mi się one.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie przez internet. Trafisz na jakiś badziew najpewniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie kupne alkomaty potrafią przekłamać wynik. Znam to z autopsji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.03.2019 o 19:27, monia_g napisał:

Na pewno nie przez internet. Trafisz na jakiś badziew najpewniej.

Kupowanie przez Internet raczej nie powinno sprowadzać się do trafiania, a do zamawiania wybranego wcześniej produktu. Produkt X zakupiony on line nie różni się jakością od produktu X kupionego stacjonarnie... Po prostu trzeba wiedzieć, co się zamawia. 

W dniu 5.03.2019 o 00:33, Corwin napisał:

Takie kupne alkomaty potrafią przekłamać wynik. Znam to z autopsji.

Dlatego nie polecałbym zamawiania tańszych, półprzewodnikowych. Jeżeli ktoś decyduje się na alkomat, to trzeba po prostu zainwestować w dobry sprzęt i kupić alkomat elektrochemiczny, np HI-TECH Medical BACscan - nie zapominajmy, jaka może być cena pomyłki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brat korzystał z tej usługi. Chwali sobie takie podejście do klienta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli ma się alkomat z dobrym sensorem, dba się o takie urządzenie, oddaje do kalibracji to na pewno będzie służył długo i dawał wiarygodne wyniki. Ostatnio miałem okazję dmuchnąć w alkohita x60. (był na weselu dla gości) I wyniki podawał szybko i wiarygodnie. jeśli ma się alkomat z dobrym sensorem, dba się o takie urządzenie, oddaje do kalibracji to na pewno będzie służył długo i dawał wiarygodne wyniki. Ostatnio miałem okazję dmuchnąć w alkohita x60. (był na weselu dla gości) I wyniki podawał szybko i wiarygodnie. A kupić można przez internet ale z wiarygodnego źródła np strony producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fakt że sensor ma kolosalne znaczenie. Akurat w Alkohitach są jedne z lepszych płytek sensorowych, bo nie pakują tam jakiejś chińskiej tandety. A pomiar zawsze łatwo zweryfikować albo z innym alkomatem, albo robiąc testy porównawcze i powtarzalności. Przy dobrych sensorach nie będzie różnicy i rozjeżdżających się wyników w krótkich odstępach czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fakt że sensor ma kolosalne znaczenie. Akurat w Alkohitach są jedne z lepszych płytek sensorowych, bo nie pakują tam jakiejś chińskiej tandety. A pomiar zawsze łatwo zweryfikować albo z innym alkomatem, albo robiąc testy porównawcze i powtarzalności. Przy dobrych sensorach nie będzie różnicy i rozjeżdżających się wyników w krótkich odstępach czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...