Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre

Crow

Użytkownicy
 • Zawartość

  128
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutralny

O Crow

 • Tytuł
  Coś tam ogarniam...
 1. Wydaje się, że nie jest to możliwe w "prosty sposób". Znalazłem jednak opis jak to zrobić, choć muszę przyznać, że jego źródło jest bardzo niepewne (tj. załączony program może zawierać wirusy) i dlatego nie umieszczę linka (choć jeśli chcesz zaryzykować podpowiem, że w googlach trzeba wpisać "How to install Windows Media Player (WMP) 10 on Windows Vista 32/64-bit"). Zalecałbym jednak zaopatrzenie się w inny odtwarzacz.
 2. Crow

  Hurtowa zmiana nazw plików

  http://www.cdfreaks.com/news/CD-Rs-lifetim...-you-think.html 100 lat trwałości to one miały gdy kosztowały dużo więcej. Teraz producenci obniżają koszty, a przez to trwałość płyt.
 3. Crow

  FPP/RPG

  Jako fan "staroci" polecam "Strife"-a http://en.wikipedia.org/wiki/Strife_(game)
 4. Crow

  Najlepszy film według Was to...?

  "28 Days Later" "Black Hawk Down" "Escape From LA"/"Escape From NY" "Delicatessen" "Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb" pozytywnie zaskoczył mnie "Dog soldiers", ale wilkołaki były w nim śmieszne + Tarantino w paru odsłonach: "Pulp fiction", "4 Rooms", "Kill Bill"-e, "Death Proof" jak sobie coś jeszcze przypomnę to dopiszę
 5. Crow

  problem z javascript

  Polecamy się na przyszłość EDIT: tak jak pisałem, musisz zrobić z tego pełen formularz, np.: <form name="formName" onSubmit="password(form.pass.value)"> Password: <input type="text" name="pass" value=""> <input type="submit" value="OK" onClick="password(form.pass.value)"> </form> Powinno działać.
 6. Zgadza się... wszelkie dodatkowe "limity" wymagają odpowiednich programów. Zresztą... obawiam się, że rozwiązanie skryptem ".bat" ma pewną wadę... po restarcie kompa zegar "tyka od nowa" więc nie jest to żadne zabezpieczenie. Wygląda zatem na to, że trzeba napisać odpowiednią usługę systemu i zbić na niej kokosy sprzedając rodzicom niesfornych dzieci-komputerowców
 7. Crow

  problem z javascript

  Witam... proponuje coś takiego: Wydziel (jak to ujął Clamoor) "stare dobre ramki" (framesety). Jeśli główny plik strony wygląda np. tak: <html> <frameset rows="50%,50%"> <frame src="frame1.html" name="frameName1"> <frame src="frame2.html" name="frameName2"> </frameset> </html> i zakładamy, że w frame1.html masz pole formularza, a do ramki frame2.html chcesz załadować stronę. To w pliku frame1.html powinieneś umieścić taki kod java script: function password (pass) { var password = '' if (password != null){ parent.frameName2.location.href= "http://" + pass; } } Powinno zadziałać. EDIT: Sprawdziłem, działa... szczegóły: index.html: <html> <frameset rows="50%,50%"> <frame src="frame1.html" name="frameName1"> <frame src="frame2.html" name="frameName2"> </frameset> </html> frame1.html <HTML> <HEAD> <META HTTP-EQUIV="Content-type" CONTENT="text/html; charset=iso-8859-2"> <script Language="JavaScript"> function password (pass) { var password = '' if (password != null) { parent.frameName2.location.href= "http://" + pass; } } </SCRIPT> </HEAD> <BODY> <FORM name="login"> <INPUT NAME="pass" onmouseout="password(form.pass.value)"> </BODY> </HTML> frame2.html <html> <body> Druga </body> </html> Nie polecam testować na onet.pl, bo ich skrypty nie pozwalają na załadowanie strony w ramce... ale google otwierają się ładnie. Inna sprawa, że uruchamianie tej funkcji na onmouseout nie jest zbyt wygodne... lepiej to zrobić normalnym formularzem i po naciśnięciu przycisku Submit wywołać funkcję password w onSubmit. Pozdrawiam!
 8. Gwoli ścisłości: nie "jako", ale "do". svchost jest programem nadzorującym Windows Services i taki też rodzaj aplikacji musielibyśmy napisać, a następnie zarejestrować w systemie do uruchamianie przez svchost. Z technicznego punktu widzenia łatwiej jest napisać usługę w C# niż w C++... wiem z doświadczenia
 9. Crow

  msiexec

  1. Czy masz uruchomiony jakiś program antywirusowy lub anty-spywareowy? Spróbuj go/je wyłączyć. Często jest tak, że pakiety AV szaleją przy instalatorach. 2. Czy jesteś w stanie wkleić na forum logi z instalacji które się zawieszają? Powinny być w TEMP-ie... jeśli nie, to można msiexec odpalić z parametrem /log który je wygeneruje,np: msiexec /i plik_z_instalacja.msi /log plik_z_logami.log Najprawdopodobniej źródłem problemów nie jest sam msiexec tylko jakiś inny komponent systemu.
 10. Crow

  PC Centre aktywne?

  Ależ robimy robimy i już niedługo przedstawimy to co "narobiliśmy"... cierpliwości.
 11. Crow

  msiexec

  Witam. Spróbuj zaktualizować Windows Installer-a. Odpowiednie pliki instalacyjne znajdziesz na stronie Microsoftu.
 12. Crow

  PC Centre aktywne?

  Witam... oczywiście strona istnieje, choć z przyczyn wakacyjnych widać na niej pewien przestój.
 13. Najwyraźniej... zresztą... często jest tak, że piszą Home a dają Pro w wersji OEM. A tak na serio: 1. AMD swego czasu dodawał sterowniki Dual-Core do WinXPHome... nie wiem czy dalej tak robią. 2. Znalazłem też informację, że SP1 wprowadza do Home-a wsparcie dla dwóch rdzeni (ale nie mogę tego potwierdzić na 100%)... a SP2 robi to na 98% (parę osób miało z tym problemy). 3. Wygląda na to, że istnieje możliwość uruchomienia wsparcia dla wielu procesorów poprzez zamianę HAL (Hardware Abstraction Layer) w Windowsie, ale jest to trudne.
 14. Raczej ze nie ma 64-bitowej wersji Home :] Ale racja: mogli to napisac inaczej
 15. Faktycznie: cytując za "Microsoft Windows Internals" Microsoft Press, wyd. 4: Windows XP Home Edition Number of Processors Supported (32-bit edition): 1 Physical Memory Supported (32-bit edition): 4 GB Number of Processors Supported (64-bit edition): Not available Physical Memory Supported (Itanium editions): Not available Physical Memory Supported (x64 editions): Not available Windows XP Professional Number of Processors Supported (32-bit edition): 2 Physical Memory Supported (32-bit edition): 4 GB Number of Processors Supported (64-bit edition): 2 Physical Memory Supported (Itanium editions): 16 GB Physical Memory Supported (x64 editions): 16 GB
×
×
 • Dodaj nową pozycję...