Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
ravage von sturmberg

Poszukiwanie nowego monitora do nowego sprzętu :) do 3000

Rekomendowane odpowiedzi

W drodze do mnie pędzi juz od miesiąca z x komu nowy złożony komp, prawdopodobnie droga jego wiedzie przez Himalaje, ale nie o tym tutaj.

Więc przedstawie kompa jaki do mnie jedzie:

16 gb RAM

płyta ASRock Z370 Extreme4

chłodzenie na procesor be quiet! Dark Rock Pro 4

procesor Intel i7-9700K 3.6GHz 12MB

zasilacz Seasonic 650W Focus Plus 80 Plus Gold BOX

ssd Samsung 500GB 970 EVO M.2 2280 NVMe i Samsung 1TB 2,5'' SATA SSD 860 EVO

karta sieciowa TP-Link Archer T6E (802.11b/g/n/ac 1300Mb/s) DualBand

grafika Zotac GeForce RTX 2080 Ti AMP 11GB GDDR6

wszystko wadzone w Fractal Design Define R6C Blackout Tempered Glass

Takie ustawienia zalecił mi kolega twierdząc ze starczy mi to na kolejne parę lat, a zaufałem mu bo przedniego mi tez złożył i uważam, że dalej to dobra maszyna chodź minęło 5 lat, ale chce się czegoś więcej. Jedyną niewiadomą jest ów RTX, jedni mówią ze strasznie się grzeje inni ze mega głośny, a jeszcze inni ze wada jego jest cena, a poza tym wszystko super - czas zweryfikuje

Obecnie posiadam monitoro telewizor samsung T23C350EW i śmiem twierdzić ze możne mi nie pokazać wszystkiego co ma w bebechach mój przyszły komp

Na pewno chcę bym komp miał matryce IPS matową 144hz i g sync - było by miło gdyby miał również 27 cali - jakoś nie jestem przekonany do zaokrąglonych telewizorów , bo lubimy z daleka oglądać filmy. wiec przypuszczam ze zaokrąglony monitor sie nie sprawdzi tutaj.

spoglądałem na ten model z początku ae opis na innych stronach są sprzeczne

https://www.euro.com.pl/monitory-led-i-lcd/acer-xb271hkbmiprz-predator-.bhtml

bo w końcu nie wiem w komentarzach pisze ze ma 2k i 4k i może mieć wiele więcej Hz niż 60 a na innych stronach nic na ten temat nie ma gdzieś jedynie widziałem na YouTube ze może dzięki g sync wyciągnąć 75 Hz

drugim modelem nad którym myślę jest https://www.euro.com.pl/monitory-led-i-lcd/aoc-agon-ag271qg.bhtml#opis oraz kolejny https://www.euro.com.pl/monitory-led-i-lcd/asus-pg279q.bhtml

Nie wymagam by miało to 4 k ponoc sprzet sie na tym męczy i traci na zywotności , tym 2 k bym się zadowolił czy jak to mówią Rozdzielczość 2560 x 1440

z góry dzieki za pomoc i co polecacie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Warto w tej sprawie poszperać w Sieci. To powinno być dobre rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Według mnie ten temat warto zostawić specjalistom z tej dziedziny. To najlepsze możliwe rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi