Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
Mouth9

Monitor do 1500 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Siema. Jestem właśnie na etapie kupna monitora. Góra półka cenowa to 1500 zł, interesują mnie tylko IPS, rozdzielczość przynajmniej WQDH i minimum 27", jasność przynajmniej 300 cd/m i kontrast przydałby się 20 000 000:1. Aktualnie zastanawiam się nad tym modelem https://www.al.to/p/210588-monitor-led-27-289-benq-gw2765ht-czarny.html zwłaszcza że o BenQ do tej pory słyszałem dużo dobrego. Ktoś wypowie się na jego temat albo chociaż zaproponuje coś innego? Z góry dziękuję za pomoc.

20 000 000:1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sprawdź ofertę na przepakowywanego LG 27UD58-B . Spełnia prawie wszystkie Twoje oczekiwania, a mieści się w budżecie - 27 cali, rozdzielczość 4K, matowy IPS, jedynie jasność (250) i kontrast (1000:1) nie mieszczą się w wytycznych.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Równiez raczej bym skłaniał się ku ofercie LG. Co do cali to wydaje mi się że 27-28 byłoby najbardziej sensowną liczbą. No i oczywiscie celuj koniecznie w 4K.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciężko znaleźć coś do takiej kwoty jeszcze z parametrami, które podałeś. Najbardziej zbliżone parametry ma ten monitor https://iiyama-sklep.pl/208-monitory-dla-grafikow-monitor-iiyama-prolite-xub2790hs-27-ips-full-hd-ultraslim-pivot-gwarancja-zero-martwych-pixeli-4948570113064.html, myślę, że byłby być odpowiedni. Cena też jest dość spoko. Ewentualnie sprawdź sobie jeszcze inny model, XUB2792QSU-B1. Tu masz jakość WQHD, tyle, że kontrast jest nieco mniejszy, ale może będzie Ci odpowiadał.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No i oczywiscie celuj koniecznie w 4K.

Nie powiedziałbym że to 4k będzie takie optymalne, WQHD lepiej wypadnie. W 4K elementy mogą być zbyt małe przy 27 calowym monitorze, trzeba będzie z lupą klikać ;) Chyba że to monitor tylko do gier.

Do 1500 zł takim bardziej uniwersalnym monitorem jest IIYAMA 27" ProLite XUB2792QSU-B1. Jasność 350, technologie ochrony oczu jak Flicker Free oraz filtr światła niebieskiego, odświeżanie 75 Hz, Free Sync.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie powiedziałbym że to 4k będzie takie optymalne, WQHD lepiej wypadnie. W 4K elementy mogą być zbyt małe przy 27 calowym monitorze, trzeba będzie z lupą klikać wink.png Chyba że to monitor tylko do gier.

Do 1500 zł takim bardziej uniwersalnym monitorem jest IIYAMA 27" ProLite XUB2792QSU-B1. Jasność 350, technologie ochrony oczu jak Flicker Free oraz filtr światła niebieskiego, odświeżanie 75 Hz, Free Sync.

Też właśnie wydaje mi się, że nie trzeba. Zwłaszcza, że nie ma być tylko do gier. Ta iiyama spoko wygląda. Zastanawiam się też jeszcze nad takim https://www.al.to/p/347257-monitor-led-29-319-acer-eb321hquawidp-bialo-czarny.html Acerem 31,5". Co o nim sądzicie? Który z tych trzech byście wybrali bo póki co postanowiłem się ograniczyć do nich.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi