Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
potas1

Obudowa do komputera działającego 24/7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

przyszło mi złożyć komputer, który będzie uruchomiony 24/7. Posiadałem już kilka części, niektóre musiałem dokupić.Priorytety komputera to:

-cicha praca

-niska temperatura

Rzeczy takie jak wygląd, podświetlenie mnie nie interesują. Komputer głównie będzie używany do wirtualizacji, czasem emulowania androida stąd potrzeba karty graficznej.

Posiadane przeze mnie części:

Procesor: AMD Phenom II X4 965

Ram: Goodram 6GB DDr3 1333

Dysk: Seagate 1TB 3,5" SATAIII, 7200RPM, 64MB cache

Części do dokupienia

Karta graficzna: Radeon HD 7770

Zasilacz: Antec VP 500

Chłodzenie CPU: SilentiumPC Spartan 3 PRO

Jeśli macie jakieś zastrzeżenia co do części, które zamierzam kupić to śmiało piszcie. Resztę tematu poświęcę wyborze obudowy, ponieważ z tym mam jeszcze problem.

Budżetu na obudowę nie mam określonego, ponieważ nie wiem ile muszę wydać by dostać to co potrzebuję. Patrząc na to, że komputer ma być cichy i chłodny to obudowa powinna być raczej duża. Rozejrzałem się na rynku wtórnym za używanymi obudowami i za cenę poniżej 150zł mogę dostać np. takie modele:

Zalman Z3 PLUS

Corsair Carbide Series 300R

Brutus m20

Brutus m23

Gladius m40

SilentiumPC Regnum RG2

Niestety w specyfikacji nie ma wzmianki o wentylatorach, które są w środku, to też nie wiem czego się spodziewać. Ktoś coś doradzi?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zajrzyj do sklepu BLACKWHITE - w jego ofercie znajdziesz duży wybór obudów. W świetnej cenie jest obecnie https://www.blackwhite.tv/PHANTEKS-ECLIPSE-P300-WINDOW-BLACK-PH-EC300PTG_BK-p430 która charakteryzuje się nowoczesnym wyglądem i oferuje możliwość zamontowania wewnątrz niej diod LED.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi