Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
pepe

Program CRM do małej firmy

Rekomendowane odpowiedzi

Korzystacie przy małych działalnościach z systemów CRM? Jakie to są dokładnie systemy?

Jesteście zadowoleni z ich działania? Czy faktycznie stanowią one dla was wsparcie?

Da się znaleźć darmowy program, który będzie robił pod tym względem dużą różnicę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W firmie w której pracuje jest taki program chyba z epoki kamienia łupanego, dramat. Szef niby rozgląda się za czymś nowszym ale coś czuje że jak sama się za to nie wezmę to prędzej nasza firma upadnie nić będziemy mieli nowy program

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie używam, bo mam za małą skalę "przedsiębiorstewka" w każdym razie dla firm +5 osób to już się pewnie opłaca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie podstawą w firmie jest skanowanie dokumentów. Dzięki temu nie trzeba fizycznie trzymać wszystkich dokumentów. Oszczędność czasu, miejsca i duża wygoda. Polecam takie rozwiązanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetestujcie sobie w swojej firmie system Berberis - macie tam w zasadzie wszystkie funkcje, kwestia wersji.

Jest opcja jednostanowiskowa, która ma kilkanaście dużych funkcji - m.in. marketing, planowanie czy zarządzanie.

Ale ta wersja jest jednostanowiskowa, nie ma pełnej gospodarki magazynowej. Zatem - kwestia potrzeb.

Każdą wersję systemu można przetestować i sprawdzić, jakiej potrzebujecie. Chodzi przecież o optymalizację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W firmie, w której pracuję testowaliśmy różne systemy i generalnie nie były złe, ale też nie spełniały naszych wszystkich potrzeb. W końcu trafiliśmy na CRM Kamflex i korzystamy z niego do tej pory. Ma wszystkie moduły, na których nam zależy, bazę klientów, kalendarz, procesy sprzedażowe, dokumenty, faktury. Szybko można go wprowadzić w firmie, bo jest intuicyjny i prosty w użyciu, a jednocześnie funkcjonalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcą, najlepsze będzie spersonalizowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Berberis - macie różne wersje, kwestia jedynie dopasowania odpowiedniej.

W zasadzie realizujcie w pomocą systemu wszystkie zadania, jakie mogą wam przyjść na myśl.

Marketing, planowanie, zarządzanie, kontrola, rozliczenia - wszystko przez jeden system i doskonale zdaję sobie sprawę z tego, jak bardzo funkcjonalne jest to rozwiązanie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popytajcie znajomych w tym temacie. Mam pewność, że coś ciekawego się w tym obszarze tematycznym znajdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Berberis jest najlepszą z opcji z jakimi mieliśmy do czynienia jeśli chodzi o systemy CRM. Można w zasadzie powiedzieć, że system po prostu nam ułatwił działalność. 

Ale to jest akurat normalne od dawna.Musicie mieć odpowiednio dopasowane rozwiązania i wtedy dopiero ta działalność będzie jakoś przebiegać.

Bez wsparcia nic specjalnego z tego nie wyjdzie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej bym nie ryzykowała zarządzania firmą za pomocą darmowego oprogramowania. Od początku lepiej stawiać na solidny system, aby mieć pewność, że wszystko będzie działać jak należy.  Oczywiście, wiele tu zależy od rodzaju działalności firmy oraz jej potrzeb, poczytaj tutaj: https://sidgroup.pl/oferta/infrastruktura Najlepiej wybrać rozbudowany system, aby móc zarządzać firmą z jednego miejsca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram powyższe opinie. Dobre oprogramowanie może zdziałać cuda. Nawet sobie nie zdawałam ile procesów i zadań może być łatwiejszych i bardziej uporządkowanych. To że firma jest mała nie znaczy że nie warto mieć takiego systemu. Zainwestowałabym w jakiś raczej płatny program ,wersje darmowe są ok żeby sprawdzić czy nam coś odpowiada ale na dłuższa metę zawsze znajdą się jakieś ograniczenia w takiej wersji. 

Edytowane przez jo.anna
błąd ortograficzny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darmowy program nie musi być czymś złym, o ile tylko ma wszystkie funkcje, jakich potrzebuje firma. Ale wiadomo, że coś takiego ma raczej zastosowanie wyłącznie przy bardzo małych działalnościach ze względu na ograniczenia np. co do liczby stanowisk. Jeśli wszystko się dzieje na jednym stanowisku to jednak jest trudne do przeskoczenia.

Takie są moje doświadczenia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można wprowadzić bardzo wiele udogodnień, ale moim zdaniem wygodne są na pewno

przeniesienie niektórych pracowników do pracy zdalnej, jest to wygodniejsze dla pracownika bo nie musi wychodzić z domu do pracy, jak również i dla pracodawcy bo nie musi tworzyć miejsca pracy w firmie
wygodne oprogramowanie firmowe
jak rownież outsourcing usług

Ostatnio zamawialismy oprogramowanie magazynowe w It Center https://itcenter.pl/oferta/oprogramowanie-dedykowane/wms/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No można, a nawet trzeba, tym bardziej przy takiej skali, jaką mamy obecnie. U nas wdrożenie systemu wiele dało, ale sądzę, że w przypadku każdej działalności to by wyszło zdecydowanie na plus. Po prostu tutaj trzeba rozsądnie do tego podejść - wtedy można liczyć na jakieś korzyści. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dużym usprawnieniem było wdrożenie systemu MonPay do automatycznego monitorowania płatności. Jaka to oszczędność czasu. Poza tym mam możliwość generowania raportów, komunikowania się z klientami. System też wysyła przypomnienia o płatnościach. Zależało mi na poprawie terminowego spływu należności i ten program w tym faktycznie pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A testowałaś Berberis? Od tego zacznij. Tam dostaniesz komplet info, możesz nawet umówić się na prezentację z wykonawcą o to jest konkret. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...