Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
litek

Lepiej jest kupić mieszkanie z rynku wtórnego czy z pierwotnego

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z Was kupował ostatnio mieszkanie? OBecnie rozglądam się za czymś konkretnym w Warszawie i zastanawiam się czy celować w rynek pierwotny czy może we wtórny... Co będzie lepszym rozwiazaniem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Zdecydowanie rynek pierwotny. Takie mieszkanie może i będzie trochę droższe ale z drugiej strony zaoszczędzisz na czynszu w następnych latach. Wystarczy sobie porównać czynsze w mieszkaniach w starszych blokach a w tych nowych. Poza tym nowe apartamentowce realizowane są w wykorzystaniu lepszych, nowszych technologii, o których dawno temu jeszcze się budowniczym nie śniło.

Zerknij sobie tak poza tym na tę stronę:

http://www.mapanieruchomosci.pl/

 

Obecnie znajduje się na niej wygodna mapa , na której możesz sobie przejrzeć nieruchomości deweloperskie w całym kraju. Możesz soobie porównać ceny ( chociaż najlpiej jest porozmawiać sobie po prostu z deweloperem - w wielu przypadkach można wynegocjować lepszą cenę za m2).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Myślę, że zarówno rynek pierwotny jak i wtórny ma swoje plusy i minusy. Trzeba po prostu dobrze trafić. Ważna jest lokalizacja, stan mieszkania no i cena. Mimo to i tak trzeba wziąć kredyt. A wiem, że na stronie http://moneye.pl można znaleźć ranking kredytów gotówkowych, więc popatrz sobie. Może okazać się przydatny przy zakupie mieszkania na kredyt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Ja z kolei podłączę się z nieco innym tematem, mianowicie mowa o ogrodzeniach farmerskich... Czy znacie coś wartego uwagi w tym zakresie? Sądzicie, że np. te ogrodzenia farmerskie są ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Wszystko zależy od tego jaki jest dostępny budżet na inwestycję i czy zależy nam na czasie, czy nie.

Wiele osób decyduje się po prostu na wybudowanie nowego domu jednorodzinnego.

Co powiecie na przykład na taki domek:

opalek-ii-n-2g_52.jpg

Źródło: http://www.dominanta.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

To chyba zależy od tego czego szukasz i na czym Ci zależy. Kupując od dewelopera masz zwykle 2-3 lata gwarancji i możesz sobie wszystko urządzić od początku tak jak chcesz. My sami zastanawiamy się teraz nad zakupem mieszkania od dewelopera tutaj pod Poznaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
×