Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, od pewnego czasu mam problem z dyskiem twardym. Mam laptopa od półtorej roku, nigdy nie narzekałem ani na dysk ani na sam komputer. System Windows 8, od pewnego czasu pokazywało mi ze 8.1 jest gotowe do instalowania, ale że jestem człowiekiem który nie lubi aktualizacji, bo one są jak leki, jedno leczą a trzy niszczą, więc za każdym razem anulowywałem instalowanie. Aż któregoś dnia chciałem wyłączyć komputer a tam "Zamknij i zaaktualizuj". No trudno, jak mus to mus. Po 3 godzinach aktualizowania patrzę, Windows 8.1..., no nic, zobaczymy czy to fajne. I tu szok, po prostu co zaczęło się dziać z dyskiem to przechodzi pojęcie! Po pewnym czasie pracy lub gry pokazuje mi, że dysk pracuje cały czas. 100% użycia dysku, a jak mi sie uda uruchomić menadżer zadań to jest: Dysk 100%, Firefox 0,1 Mb/s, Avast 0,1 Mb/s, System 0,1 Mb/s, a reszta zero, a dysk oczywiście 100% użycie i nie mogę kompletnie nic robić. Gdy uruchomię lapka wszystko jest ok, ale gdy np włączę i pogram w jakąś grę, np WoT to zaczynają się takie szopki. Grę mi ścina, dysk buczy cały czas, jak chcę przełączyć na Firefoxa żeby np odpisać komuś na Facebooku to w życiu, zacina sie i koniec, ani gry wtedy włączyć z powrotem, ani przeglądarki, koniec, trzeba przycisk włączania trzymać aż się wyłączy bo raz czekałem z 20 minut i nic się nie zrobiło, lapka zacina i jedyne co mogę zrobić to pomachac kursorem od myszki. Dysk defragmentowałem oczywiście, nie mam tutaj tzw syfu, że poinstalowane mase programów, tylko potrzebne programy, których jest max 10. Wirusów żadnych nie mam na pewno, skanowane i czyszczone. W załączniku dorzucam model dysku oraz zrzut ze SMARTa. Proszę o pomoc. Dzięki!

post-16029-0-44221400-1420504457_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

0A wygląda nieciekawie. Wrzuć skan z HD Tune'a np.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu z kolei 0B nie wygląda dobrze. Dziwnie, że są rozbieżne te wyniki. HD Tune Pro u mnie pokazuje inne wartości, niż zwykły HD Tune - a te pierwsze są właściwe. Obadaj jeszcze wersję Pro, zwróć uwagę na wskaźniki 0A i 0B. Jeśli nie wiesz, co znaczą - odsyłam do wiki. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodaję screena z HD Tune Pro, oraz screena z menadżera zadań podczaś gdy komp mi zawisł. Faktycznie przy 0B pokazał jakieś ostrzeżenie, ale czy to to jest przyczyną mojego problemu?

post-16029-0-34164200-1420660765_thumb.jpg

post-16029-0-59971700-1420660766_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej, 0B może powodować takie sytuacje. Jeśli sprzęt jest na gwarancji, oddaj go - powinni ją bez problemu uznać i wymienić dysk na nowy.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze ze lapek jest mi potrzebny i dane na nim, zaraz sesja itd, a gwarancja to pewnie miesiąc conajmniej. :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już z gwarantem musisz dogadać. ;-) Powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...