Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
pepe

DA czy Cpanel?

Rekomendowane odpowiedzi

Który system bardziej wam odpowiada? W moim przypadku zdecydowanie DA. Korzystam od lat - jeden z największych plusów - przeniesienie dużej ilości danych ze stronami, bazami danych to dosłownie kilka minut, a strony od razu działają bez żadnych błędów.

Co Wam bardziej odpowiada?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A uzasadnisz? Bo moim zdaniem również DA jest zdecydowanie solidniejsze, ale interesują mnie konkretne argumenty.

Dlaczego? Domyślność?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Lepiej mieć wybór - jeden i drugi panel ma swoje plusy i minusy, głównie mam direct admin na swoich kontach.

Przyzwyczajenie? Nie wiem. Ale na pewno temat dotyczący łatwości przenoszenia serwisów, robienia kopii zapasowej ma tutaj znaczenie.

Przy cpanel to była trochę droga przez mękę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale chyba jednak DA jest zdecydowanie stabilniejsze, nie sprawia takich problemów. Pewnie, że wszystko zależy od typu oczekiwań, tego jakie potrzebne są wam funkcje, ale generalnie chyba każdy ma upatrzone to, co działa, a co nie. No i przede wszystkim - co nie sprawia większych problemów.

Póki co wszystkie strony obracam z pomocą DA.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie że jest najlepszy pod każdym względem, ale przynajmniej jak na razie wszystko czego od niego potrzebowałem, to zdecydowanie zdobyłem. Najważniejsze, że wszystko co chcę zrobić, to robię. Da jest intuicyjny. Można sobie z nim poradzić nawet nie mając specjalnego pojęcia o temacie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z mojego doświadczenia również tylko DA. Mam kopię plików, miałem włamanie na serwer, wirusy. Przywrócenie wszystkiego bez wirusów trwało dosłownie kilka minut, poważnie ;-) Przenoszenie coś pomiędzy DA to też banał, a w przypadku cpanel to była zawsze masakra. Brakuje automatycznych rozwiązań.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie jestem zaskoczony tym, jak bardzo DA zyskało na popularności - kilka lat temu często się spotykałem z opinią, że jest zbyt ubogi, w stosunku do cpanel. Minęło trochę lat i chyba wszyscy zaczęli myśleć zdecydowanie bardziej racjonalnie ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja tez jestem za DA. Najważniejszym plusem jest to, że nie ma z nim problemów, jest stabilny, czytelny i prosty. Dla mnie bomba.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Brak problemów? Pewnie każdy system można rozklikać i wtedy łatwiej to ogarnąć.

A co do innych względów - przede wszystkim przenoszenie plików bardzo łatwo idzie.

Na żadnym serwerze nie było to takie proste, jak właśnie tam, gdzie mają DA.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tych dwóch to na pewno DA :) Jest dużo bardziej popularny na polskim rynku. Przez co jest częściej spotykany i można się do niego przyzwyczaić. Zapewne na amerykańskim forum odpowiedź była by odwrotna, tak częściej można spotkać cpanel :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zdecydowanie DA - i chyba prawie każdy to przyzna. Niektórzy twierdzą, że jest bardziej funkcjonalny, ale to wcale nie jest prawda. Tzn. że niby cpanel jest lepszy.

Wcale nie jest. Ale to przecież bardzo łatwo ocenić. Sami przenoszenie kopii zapasowej robi ogromną różnicę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli chyba wszyscy jednak zgodni. A na jakim hostingu masz ten DA?

Jak serwer?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi