Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
Moczar

Jaki procesor do gry?

Rekomendowane odpowiedzi

Oprtymalnym rozwiązaniem jest Core i5 4670K, który jednak nieco przekracza wyznaczony budżet. Czy zamierzasz w przyszłości podkręcać procesor? Jeśli nie to możesz zdecydować się na tańszy kilkadziesiąt złotych model i5 4670 (bez dopisku K) - różnią się one od siebie tylko odblokowanym mnożnikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a cos z AMD polecacie ? czy lepiej intela ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem zdania,że warto jest zainwestować w procesor min i7 z uwagi na to.ze wiele gier właśnie takiego wymaga. Na przykład najnowszy Wiedźmin 3. W tym przypadku nie pogracie na procesorze i5

Na stronie znajduje się obecnie dobre porównanie procesorów tak wiec proponuję sobie zajrzeć:

http://lepsze.co/ranking/procesory

 

Jak widzicie na 1 miejscu jest I7 intela i właśnie w taki proponuje zainwestować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisali że i7 rekomendowane to trzeba i7 do Wiedźmina 3? Ze tak to określę gówno prawda, spokojnie można pograć na najwyższych detalach na każdej i5 na LGA1150 i 1155, byłe by tylko karta graficzna wyrabiała. Pisane takich rzeczy, ma na celu tylko zachęcenie, nieświadomych użytkowników do wymiany sprzętu na nowszy niekoniecznie dużo wydajniejszy.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w wiedźmina 3 gram na wysokich detalach, przy stabilnych 30 fps, a mam procesor i5 2550k - jeszcze nie podkręcany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że intel ma mniejsze różnice między poszczególnymi stopniami klasyfikacji procesorów od AMD. Dwa niby podobne procesory AMD, a mogą się różnić nawet 20% wydajnością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcami, że procesora AMD nie warto kupować. Odłóż jeszcze kilka stówek i kup Intela i7 albo lepszy. Miłej gry na kompuetrze z nowym procesorem

  • Downvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj na wychodzące za niedługo Skylake'i, wtedy reszta podzespołów nadgoni i będziesz mieć aktualnego PCta. Jestem zdania, że warto kupować w okresach boomu nowych procesorów, bo nie ma kosmicznych różnic cenowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...