Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
pepe

Gdzie aktualnie najtaniej PL?

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko proszę o podawanie cen brutto, i nie za pierwszy rok, tylko łącznie za 2 lata.

Bo jak wiadomo cena za pierwszy rok tak naprawdę kompletnie nic nie mówi ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Drooped

Domena pl (1 rok 10 zł / kolejny 50 zł)

Sam mam tam swoją domenę do lat.

Edytowane przez anna80

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam teraz 54 brutto w Hekko. Myślałem, że gdzieś da się dużo taniej, ale chyba jednak nie.

To i tak była dla mnie spora zmiana bo kiedyś w az.pl płaciłem 120 brutto. I to dopiero była masakra.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tylko panel zarządzania jest archaiczny - to największa wada. A jak tam dokładnie wygląda sprawa kodów authinfo?

Są gdzieś widoczne w panelu czy trzeba wysyłać wniosek?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tylko proszę o podawanie cen brutto, i nie za pierwszy rok, tylko łącznie za 2 lata.

Bo jak wiadomo cena za pierwszy rok tak naprawdę kompletnie nic nie mówi ;-)

Fajne i — co ważne — aktualne zestawienie cen znajdziesz na: ileza.pl

Tylko panel zarządzania jest archaiczny - to największa wada. A jak tam dokładnie wygląda sprawa kodów authinfo?

Są gdzieś widoczne w panelu czy trzeba wysyłać wniosek?

pomoc.ovh.pl/TransferDomenGlobalnych

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może i fajne, ale na pewno nie aktualne no i brakuje mnóstwo znanych firm. Nie ma nawet Hekko, a za to są wymienione jakieś nazwiska osob.

Wywalcie z tego anonimy, a wstawcie bardziej znane firmy. Na anonimach nikt nie trzyma domeny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może i fajne, ale na pewno nie aktualne no i brakuje mnóstwo znanych firm. Nie ma nawet Hekko, a za to są wymienione jakieś nazwiska osob.

Skoro odwiedziłeś listę domen w serwisie, wypadałoby zerknąć czego serwis dotyczy i jakie możliwości są dostępne poza samą listą: http://ileza.pl/?donies!,51

Bierzemy pod uwagę wszystkie firmy zarejestrowane w NASK, świadczące usługi rejestracji domen z rozszerzeniami pl i com.pl.

Podany przez Ciebie operator nie widnieje na liście partnerów głównego rejestru.

Nie myl przy tym nazw registrarów z markami hostingowymi, bo to nie idzie w parze.

Jeśli znasz lepsze zestawienie, bardziej kompletne i aktualne co do cen przedłużenia domen polskich, nie ociągaj się z podaniem go.

Chętnie oglądnę, będę odwiedzał, a nawet polecał.

Wywalcie z tego anonimy, a wstawcie bardziej znane firmy. Na anonimach nikt nie trzyma domeny.

My ? unsure.png

e: wycięło cytat

Edytowane przez Hosting

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to Wam odradzam - już kiedyś miałem domenę w przypadkowej firmie i prawie ją straciłem, bo zwijali się z rynku.

Firmy zarejestrowane w NASK to nie wszystko, przejrzyjcie sobie rankingi firm hostingowych i wprowadźcie te firmy najlepiej ocenianie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

pepe ale każda firma jest w sumie "przypadkowa" ja mam wszystkie domeny w OVH i jestem zadowolony :)

a płacić 100zł za odnowienie dla home czy nazwa nie będę :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie każda jest przypadkowa - przypadkowa mam na myśli kompletnie nieznana.

Jak kupować jakieś usługi w tej branży to wyłącznie do sprawdzonych sprzedawców, to całkowita podstawa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie ma sensu oszczędność na domenie w momencie kiedy nie masz pewności, czy ten serwis umożliwi ci przedłużenie.

A właśnie takie akcje miałem w momencie kiedy sobie naiwny kupiłem domenę na allegro.

To była domena net. Gościu się zwinął z rynku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie, wcale nie mają najtaniej, a dodatkowo OVH to niestety fatalny panel zarządzania domenami.

Płacę trochę więcej za PL, bo 54 brutto, ale w Hekko żadnych problemów z zarządzaniem to ja nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli chodzi o przedłużenie to teraz chyba najtaniej w ovh - niecałe 50 zł brutto.

Jest tańszy zawodnik na polskim rynku wink.png

btw. w aftermarkecie da się jeszcze zejść o parę groszy.

Przy okazji, skoro już mowa o pewnym registrarze, to świeży artykuł ku przestrodze (angielski wymagany).

mashable.com/2014/04/02/ramshackle-glam-hacking

Jestem ciekaw sposobu, bo zakrawa na "tylko" kradzież hasła do konta hostingowego.

Przy czym cudownie jest usłyszeć od pomocy technicznej “Sorry, can’t help you.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Osobiście polecam kei, z góry zalecam zwracanie uwagi ile będzie kosztowało przedłużenie, bo kupić na początek w promocji to nie problem...:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W kei masz 49 netto, kilka złotych mniej płacę w Hekko, dokładnie 54 brutto - jeśli domen masz sporo to warto się przenieść.

Przy większej ilości domen powstaje już spora sumka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

PL to w zasadzie wszędzie tanio można kupić. Patrzcie lepiej gdzie jest tanie przedłużenie - a tanie jest np w ovh.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No przecież mowa cały czas o koszcie przedłużeń. Przecież w dużych firmach przedłużenie kosztuje po 120 brutto.

A wielu widziałem jeszcze większe kwoty. Graniczna suma za przedłużenie domen PL to dla mnie 50-60 złotych.

• Downvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Prawie każdą domenę miałem w ovh i nie było żadnych problemów. Rejestracja bodajże 12zl, a przedłużenie 49,99zł brutto.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jak przenoszenie domen i formalności? Papierki? Jak posługiwanie się panelem? To jest właśnie dla mnie największy problem ewentualnego trzymania domen u nich.

• Downvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też mam dużo .pl w OVH. Koszt przedłużenia był tutaj kluczowy. 49 zł brutto przy około 100 zł w nazwie czy homie. Jakość usług jest jak wszędzie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bo to dobra cena, gdyby jeszcze nie ten panel. 54 brutto które płacę to też mało. Ale już stawki powyżej 100 złotych to raczej bzdura.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi