Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
fdf445

Facebook: automatyczne dodawanie wpisów na stronie

Rekomendowane odpowiedzi

Witryna w serwisie Facebook to bardzo popularny sposób na podtrzymywanie związku z użytkownikami, pod warunkiem że jest regularnie uaktualniana. Żeby uprościć sobie to posłannictwo warto stworzyć program automatycznego rozmieszczania wpisów zawiadamiających o aktualnościach na naszej stronie.

 

W Sieci można wykryć multum tekstów opisujących proces stawiania napisów na stronicy, jednak poważna większość z nich korzysta ze większego (i wolno wycofywanego) REST API. Trafić można też na takie cuda, które wymagają podania loginu i hasła do naszego konta w serwisie Facebook, co naturalnie nie jest potrzebne, a wręcz jest niezalecane. W tym tekście postaram się możliwie jasno zaprezentować jedną z metod automatycznego wypożyczania wpisów na stronicy, w której skorzystamy z dobrodziejstw oferowanych nam przez Graph API. Nie jest to unikatowy sposób rozwiązania tego problemu, ale moim zdaniem jest najprostszy od stronicy technicznej.

 

Ażeby w cali pojąć obecny tekst postulowana jest pryncypialna mądrość na temat programowania w PHP. Do stworzenia skryptu wydającego potrzebne nam będzie udostępniane przez Facebooka PHP SDK, które można skurczyć tutaj. W przyniesionym archiwum w katalogu 'src' znajduje się pakiet facebook.php, który należy skopiować do folderu obejmującego naszą stronicę (w dalszej części tekstu założymy, że znajduje się on w wykazu 'fb').

 

Rejestracja aplikacji

 

Ażeby móc automatycznie ogłosić wpisy na witryny trzeba ucieleśnić osobistą aplikację w serwisie Facebook - będziemy gdyż potrzebować jej unikalnego identyfikatora (Application ID) jak również sekretnego szyfru (Application Secret), towarzyszącego do licencji. Specjalne informacje na temat procesu rejestracji naszywki można wydobyć w paragrafie Facebook - czynienie aplikacji: zwierzchnia aplikacja.

 

Do rejestracji kandydaturze posługuje szczególna strona. Po wrzuceniu kategorie dla naszej aplikacji zostaniemy przeniesieni do edycji wyznaczeń, na której interesuje nas właściwie tylko plisa "Witryna naszywce".

 

W polu "Adres (URL) stronicy" należy napisać adres naszej stronicy (wraz z http://). Boisko "Domena strony" można pozostawić puste. Poprawki ewidentnie twierdzimy klawiszem "Napisz odmiany".

Zezwolenia

 

Pochwyćmy się teraz dosięganiem dla naszej naszywce upoważnień koniecznych do automatycznej publikacji napisów. Ponieważ potrzebujemy, żeby nasz rękopis wydawał napisy jako administrator witryny, postulujemy następnych praw: publish_stream - dopuszcza na redagowanie wpisów manage_pages - dopuszcza naszywki na otrzymywanie tokenów (access_token) dla witryn wymierzanych przez użytkownika; będzie nam to nieodzowne do dosięgania dostępu do strony bez potrzeby logowania się do konta użytkownika offline_access - pozwala kandydaturze na czynienie operacji w mianie użytkownika bez potrzeb jego logowania do Facebooka; w wprawy oznacza to, ze tokeny (access_token) otrzymane przez aplikację nigdy nie wygasają.

 

Specjalny spis mechanizmu zezwoleń w serwisie Facebook wykryć można w paragrafie Facebook - konstytuowanie kandydatury: pozwolenia i korzystanie z API.

 

Gdy już przyznamy naszywce należyte upoważnienia, konieczny nam będzie access_token dla słusznej witryny. Ewidencję stronic zarządzanych przez użytkownika (w tym przypadku przez nas) przyjmiemy po wywołaniu procedury 'accounts' obiektu 'user' (https://graph.facebook.com/me/accounts). Jeśli rozwijająca tą strategię kandydatura będzie miała upoważnienie 'manage_pages', przetłumaczona ewidencja będzie mieściła również interesujące nas tokeny.

 

Ażeby odrobinę zautomatyzować sobie proces transmitowania pełnomocnictw i uzyskiwania tokenów, napiszemy sobie krótki skrypt, który określimy fb_config.php, zamieścimy na serwerze w dziedzinie podanej w konfiguracji naszywki, a następnie rozewrzemy go w przeglądarce wpisując adres http://nasz-serwer.pl/fb_config.php:

 

Drobiazgowy spis tego, co czyni kod do momentu zbierania listy stron, można znaleźć w punkcie Facebook - robienie naszywki: pierwsza aplikacja. Jeżeli jesteśmy zalogowani do naszywki i uhonorowaliśmy jej poprawne pozwolenia, pozostanie wywołana strategia 'accounts', po czym skrypt wyświetli wiadomości na przedmiot przyjętych od niej stronic (ich identyfikatory, kategorie jak również tokeny). Na stronie pozostanie również wyświetlony link do zalogowania się do kandydaturze (wraz z nadaniem słusznych pozwoleń) a także do spowodowania procedury 'accounts' bezpośrednio (zwraca owoc w formacie JSON).

 

Wydawanie wpisu

 

Jeżeli wszystko chodziło po naszej intencjonalności, to mamy już identyfikator witryny, na której nasz rękopis będzie wydawał wpisy, a także access_token nieodzowny do robienia tej operacji. Najprostszy szyfr wydający może wyglądać na wzór tak (napiszmy go sobie na serwerze w pliku fb_publish.php):

 

Oczywiście w tablicy $params zalety wszelkich parametrów (poza access_token, kwestia ewidentna) potrafilibyśmy dowolnie zmieniać, moglibyśmy też podstawić tam zadowalające kolejne, na model włączające nagłówek, istota i link do świeżego wpisu w naszym serwisie. Niektóre boisko, na przypadek picture, message czy caption, potrafilibyśmy w ogóle lekceważyć jeśli nie są nam konieczne.

 

Skrypt drukujący napis możemy dołączyć do już istniejącego rękopisu albo ożywiać go niezależnie, przesyłając mu informacje na przykład procedurą POST. Bowiem dodanie wpisu może obstawać kilkanaście, a nawet kilkanaście sekund, warto pokusić się także o zaimplementowanie mechanizmu wypuszczającego skrypt "w założeniu".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Its great post its a useful resource to share anythings also i would like here to find facebook hack here you can get password for required account.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×