Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
Nerio

Jaki język programowania jest najpopularniejszy i najciekawszy?

9 użytkowników zagłosowało

1. 1. Jaki język programowania (wg ciebie) jest najpopularniejszy?

• C
      1
    • C++
      6
    • C#
      1
    • Java
      3
    • Python
      0
    • Perl
      0
    • PHP
      4
    • Pascal
      0
    • Delphi
      0
    • Visual Basic
      0
    • Ruby
      1
  2. 2. Jaki język programowania (wg ciebie) jest najciekawszy?

• C
      0
    • C++
      2
    • C#
      1
    • Java
      1
    • Python
      4
    • Perl
      0
    • PHP
      0
    • Pascal
      0
    • Delphi
      0
    • Visual Basic
      0
    • Ruby
      3

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do użytkowników forum - z jakim językiem programowania się spotkaliście? Który wg was jest najpopularniejszy (najczęściej stosowany)? Który posiada ciekawe cechy, których próżno szukać u konkurentów? Ankieta zrobiona na czuja - podane są znane języki programowania (wg mnie)...

Piszcie swoje uwagi, ciekawe spostrzeżenia smile.png

Osobiście miałem styczność z C/C++, Pascalem, PHP, no i Pythonem smile.png

Najbardziej do gustu przypadł mi Python smile.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Python faktycznie jest bardzo przyjemny. Prosty pod względem tworzenia kodu. A w połączeniu z Django fajnie się w tym trzaska stronki (o ile nie potrzebujesz tworzyć bardziej zaawansowanych tabel).

W sumie to od dłuższego czasu chcę się przyjrzeć Ruby i Rails, ale... jakoś nie mam na to czasu :P

Ciekawie jeszcze wygląda Scala... składniowo taki "mutant" - trochę jak Python, trochę jak Java. Działa toto na maszynie wirtualnej Javy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do tej pory do czynienia miałem(w mniejszym lub większym stopniu)z VB,Pascalem, C/C++, C#, Pythonem i... Asemblerem. Jave też trochę ogarnołęm, ale jakoś mi się nie podoba, chyba jedynym plusem tego języka jest multiplatformowość. C# ma wiele fajniejszych rozwiązań. Jako najfajniejszy uważam Pythona, bardzo to to proste, a i możliwości wielkie.

Ciekawym doświadczeniem jest też napisanie czegoś w asemblerze, co prawda pisanie użytkowych aplikacji dla dzisiejszych komputerów było by przejawem masochizmu to żonglowanie podstawowymi poleceniami procesora, by zrobić prostego IF-a nawet mi się podobałoblink.png

Edytowane przez TomTom

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,

Zaczynałem od VBA i VB - drobne aplikacje oraz jako API do Sage.Symfonia ( wtym rownież Ambasic) potem PHP, trochę w C++, Java etc- resztę życia spędziłem na C# z przeplataniem PHP :) Wydaje mi się że język programowania zawsze jest związany z pracą zawodową - w końcu to tylko narzędzie do zarabiania :) Muszę jeszcze tego Pythona ruszyć - skoro tak go zachwalacie. W sumie najbardziej mi do gustu przypadł C#.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zacząłbym od kursu html plus css. Są to absolutne podstawy programowania i w zasadzie to każdy powinien się w tym orientować. Zerknijcie sobie tutaj: http://strefakursow.pl/kursy/web_design/kurs_xhtml_css.html - na stronie jest kompleksowy kurs video, który dokładnie powinien wyjaśnić co i jak, na czym sie dokładnie w tym zakresie skupic. Będziecie dzięki temu mieli bardzo dobra podstawę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zacząłbym od kursu html plus css. Są to absolutne podstawy programowania i w zasadzie to każdy powinien się w tym orientować.

nie ukrywam, interesujące jest dlaczego html jest niezbędny dla programisty takiego pythona/javy? Edytowane przez JDziuk87

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja swoją przygodę z programowaniem zaczynałem od szkolenia dokształcającego w pracy, był to kurs vba http://itschool.pl/szkolenia/microsoft-office/vba/ ten kurs vba pokazał mi jak złożonym procesem jest programowanie, ale jednocześnie zafascynowałem się tym. Najpierw zacząłem tworzyć drobne aplikacje, a później wkręciłem się już na maksa i teraz programuję w C++

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To prawda, w internecie można znaleźć wiele różnych kursów, ale myślę że warto korzystać z ofert kursów takich jak https://akademia108.pl/ gdzie pod okiem dobrego nauczyciela szybciej opanujemy sztukę programowania ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najpopularniejszy chyba PHP, a najciekawszy Ruby

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dla mnie najlepszym językiem programowania jest C# ze względu na to, że korzystając z programu Visual Studio gdzie jest duża baza dostępnych bibliotek, bardzo szybko można tworzyć aplikacje okienkowe, dodatkowo składnia języka C# jest dla mnie bardzo łatwa i rozumienie tego języka jest niezbędne w pracy. Na początku ciężko było, ale odbyłem kurs na Wyższej Szkole Ekonomii i Informatyki w Krakowie, gdzie nauczyłem się języka C# od samych podstaw, aż do całkowitego rozumienia. Szkoła oferuje także kursy programistyczne w innych językach programistycznych. Ważnym aspektem jest to, że po ukończeniu takiego kursu otrzymuje się certyfikat co znacznie ułatwia znalezienie pracysmile.png Polecam

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moim zdaniem Java bo wszystkie te systemy bankowe/ finansowe są w większej części pisane. Jeszcze może być zastanawiająca pozycja JS bo teraz na każdej stronie już jest prosty kod.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wg mnie najlepsza opcja to jednak szkoła programowania stacjonarnie + dodatkowe zajęcia online w domu. Taką szkołę programowania prowadzi https://www.gregory-monsters.pl/ w Krakowie. Wg mnie to najlepsza opcja, bo najważniejsze zagadnienia są omawiane stacjonarnie, natomiast można sobie również później poćwiczyć samemu na udostępnionych materiałach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi