Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
anoda

Komputery all-in-one

Rekomendowane odpowiedzi

Co myślicie o tego typu komputerach? Szczególnie o tych od Apple? A znacie może jeszcze jakieś inne?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ich zaletą jest właśnie kompaktowość i brak kilometrów ciągnących się kabli. Komputer all-in-one od Apple cechuje się bardzo dobrym wykonaniem i wyglądem. Oczywiście wydajnością nie odbiega za bardzo od zwykłych stacjonarek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Apple ma rzeczywiście dobrą jakość wykonania. Mnie osobiście przeraża słaba możliwość wymiany komponentów, tak jak w różnego typu laptopach, bo całe miejsce jest zajęte.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No wiadomo, że w tego typu komputerach raczej nie pobawisz się w wymianę czegokolwiek, ale jak kupisz najnowszy model to wydajność powinna starczyć na długo. Według mnie najważniejszym udogodnieniem jest brak jakichkolwiek kabli.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli, że główną zaletą jest brak kabli? W czym w takim razie różnią się od powiedzmy laptopów, bo ja jakiejś szczególnej różnicy nie widzę?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Myślę, że laptopy przede wszystkim mają zastosowanie mobilne, a komputery typu all-in-one raczej są do biur. Jednak nie wykluczam, że ktoś może używać "potwora" do użytku biurowego, co jest częstą praktyką w polskich firmach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Teraz pomyślałem, że może się sprawdzić w miejscach gdzie kable mogą zostać uszkodzone. Takie miejsca to np. laboratoria lub fabryki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A co myślicie o ich mobilności? Czy ich waga i gabaryty nadają się do częstego przenoszenia?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To szczegółowo zależy od producenta i modelu. Jednak ogólnie gabaryty są zbliżone do monitorów LCD, myślę, że waga trochę większa, bo przecież trzeba tam upchnąć cały PC. Według mnie jest to raczej sprzęt mało mobilny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wystarczy spojrzeć na mobilność monitorów, raczej często ich nie zabierasz np. na wakacje, co nie? Podobnie jest z PC all-in-one, tylko że one są jeszcze większe i cięższe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi