Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
anoda

Wirusy na Mac'ach

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio w necie czytałem artykuł o wirusach na Mac'ach. Może ktoś wie coś więcej na ten temat, czyli jakieś są? Bardzo złośliwe czy lekko? Czy jest ich dużo itp?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ostatnio twórcy wirusów ukierunkowali swoje działania na Maci. W przeciągu kilkunastu miesięcy wyszło wiele trojanów i wirusów atakujących Maci. Nie miały większych trudności z zainfekowaniem komputerów z systemem Apple, ponieważ w większości były one niezabezpieczone.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I w tym momencie wychodzi infantylność osób posiadających Mac'i. Ale wiadomo z wirusami na Mac'i jest dokładnie tak samo jak z tymi na PC. Są mniej i bardziej szkodliwe, nie da się określić tego jednoznacznie. Na pewno ich ilość w porównaniu do tych na PC jest mała.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam MacBook Pro 13 i od blisko 4 lat nie miałem ani jednego antywirusa ani jednego wirusa i ani jednego problemu wirusopodobnego… Przy aktualizacjach są często informacje dotyczące uaktualnień zabezpieczeń systemu - być może system skutecznie sam się broni lecz w momencie jak ktoś mocno będzie wkładał palec w mrowisko no to scenariusz jest chyba raczej wiadomy, prawda?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A miał ktoś z was wirusa na zwykłym pc. Ja korzystam z tego i tego i nie pamiętam kiedy miałem wirusa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Swego czasu maci były bardzo bezpieczne bo większość ludzi korzystała z Windowsów przez co to właśnie na nie powstawało najwięcej różnego dziadostwa. Prawda jest jednak taka że systemy te nie różnią się zbytnio pod względem bezpieczeństwa i jeśli ktoś będzie chciał stworzyć coś na Maca to bez wątpienia da radę

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wirusy są jednakże nie są powszechne. Jak wiadomo ich liczba rośnie wraz z popularnością danej platformy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ostatnio w necie czytałem artykuł o wirusach na Mac'ach. Może ktoś wie coś więcej na ten temat, czyli jakieś są? Bardzo złośliwe czy lekko? Czy jest ich dużo itp?

mi się ostatnio cały komp zawirusował, nie mogłam odpalić zadnej strony, bo wyskakiwały jakieś głupie reklamy ;) od poczatku instalowałam system

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi