Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
nikk

Grafika komputerowa - kierunek studiów

Rekomendowane odpowiedzi

hej, mam pytanie, czy istnieje w ogole taki kierunek studiow jak grafika komputerowa ? czy trzeba studiowacx informatyke a pozniej wybrac taka specjalizacje ??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Grafika komputerowa jest nierozłączna z informatyką. Na różnych kierunkach mogą być co prawda jej elementy jako przedmiot do zaliczenia, ale profesjonalna grafika komputerowa tylko na informatyce.

Trochę zły dział na takie pytanie po za tym wszystko jest w internecie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na WSTI, gdzie studiuje mój brat, jest taka specjalizacja. Jednak studia zaczynasz na kierunku "informatyka".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dopiero na 5 semestrze zaczyna się specjalizacja (w wypadku mojej uczelni). Pierwsze 4 to normalne studia informatyczne (mata, fizyka, programowanie, elektronika, automatyka, etc.).

Nie wiem jak kwestia wygląda na jakiejś akademii sztuk pięknych czy coś, ale IMO bardziej podejścia tam uczą niżeli jak fachowo posługiwać się danym softem...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A nie lepiej będzie zapisać się na jakiś kurs?

Właściwie najlepiej nauczyć się samemu, ale wtedy trzeba być upartym i nie odkładać nauki na bok. Tak jak Nerio napisał, na jakiejś akademii sztuk pięknych nauczysz się teorii. Co gorsza zamiast robić w grafice będziesz malował obrazy itd.

Sam od jakiegoś czasu interesuję się grafiką ale żebym mógł całkowicie się temu oddać musiałbym spełniać jeden warunek. Umieć rysować. A ja niestety jestem noga z rysunku.

No i jeszcze zapracować na tablet, oryginalne oprogramowanie i np. monitor z wyższej półki. Tylko czy warto inwestować jak się nie jest pewien czy jest sens i są możliwości?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

na wszystkich praktycznie akademiach artystycznych masz grafikę komputerową, ja robiłam na przykład grafikę podyplomową na politechnice łódźkiej, jeśli chcesz się nauczyć podstawowej obsługi programów takich jak: adobe photoshop, corel x5, flash i in design to polecam. Ale podkreślam jedynie obsługi!!! Wszelkie artystyczne wartości musisz wnieść sam do swoich prac, co i tak nie jest jakoś specjalnie wymagane...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja osobiście polecam kurs - Grafika Komputerowego, który oferuje GoWork. uczestniczyłam w takim szkoleniu i jestem bardzo zadowolona. Polecam go zarówno osób początkującym jak również chcących pogłębić swoją wiedzę na temat grafiki komputerowej. Wspaniali lektorzy przekazali nam bardzo duży zasób wiedzy. Szkolenia organizowane są w całej Polsce, najbliższy rusza 3 września w cenie promocyjnej. Uważam, że jakoś tego kursu jest zdecydowanie adekwatna do ceny...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli interesujesz się sztuką, grafiką komputerową, masz zdolności plastyczne i chcesz studiować wśród wyjątkowych osób. Zapraszam na k Grafikę w AHE. Zyskacie tam kwalifikacje profesjonalnego grafika. Używamy tu profesjonalnego oprogramowania: Adobe Flash, Adobe Freehand, Adobe Illustrator, Adobe Photoshop, Adobe InDesign, Adobe PageMaker, CorelDraw, Discreet 3D Studio Max.

Dopełnieniem Wydziału Artystycznego AHE w Łodzi, na którym znajduje się kierunek grafika, jest PATIO Centrum Sztuki. Jest organizatorem i współorganizatorem wielu wydarzeń artystycznych z obszaru sztuki współczesnej: FotoFestiwal, Łódzkie Biennale Sztuki, Moving Studio 2.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja nie szłam na taki kierunek studiów, zrobiłam sobie tylko kilka kursów grafiki komputerowej tutaj https://cgwisdom.pl/ i po tym dość szybko znalazłam pracę. Mają naprawdę duży wybór i może się wiele nauczyć, i przekonało mnie to że kursy są w przystępnej formie filmów, uczyłam się kiedy chciałam, jak miałam czas.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wielkie dzięki za sprawdzone informacje w tym zakresie tematycznym. Z całą pewnością przyda mi się to ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi