Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
borion1

uporczywy wirus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

mam na komie jakiegos wirusa, gdy chce otworzyc jakis folder lub korzystam z IE wyskakuje komunikat:post-6332-1214762664_thumb.png

rowniez wyłaczyło mi aktualizacje.

przeskanowałem komputer avastem- nic nie wykrył, nastepnie spybotem, wykrył kilka trojanów:post-6332-1214762426_thumb.png .

Spybot usunąt te wpisy ale problem nadal pozostał, jedyne co, to aktualizacje znow mozna włączyc.

 

rzuciłęm tu log z hijackthis : http://www.ctrlc.pl/lbH.

 

Co mam zrobic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkodniki w HijackThis:

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://search.bearshare.com/pl/

O2 - BHO: WinView plugin - {8AE578E0-6DF5-41E0-869F-F65A32D2F6BD} - C:\WINDOWS\system32\oggsys.dll

O2 - BHO: (no name) - {C38D5AD1-9EB4-4A2C-80B5-7CA9C903489F} - C:\WINDOWS\system32\khfFWOEv.dll (file missing)

 

W ComboFix widoczna infekcja Vundo + SmitFraud.

 

Widzę, że próbowałeś usunąć VundoFixem infekcję. No niestety, zostało jeszcze trochę tego.

Logi proszę wklejać na www.wklej.org. - Gdzie masz Firewall?

 

Na początek do użycia masz SmitFraudFix i SDFix (wszystko w trybie awaryjnym).

Następnie generujesz nowe logi i wklejasz na forum. Wtedy zaczniemy usuwać ręcznie, na razie automaty.

Edytowane przez namresek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety nie dtrzymał system do tego. avast przestał uruchamiac sie w tle. komp zacza być niestabilny, bardzo sie mulił az zatrzymał sie na tapecie startowej, format byl nieunikniony.

Aby uniknac tego na przyszlosc, mam pytanie jaki firewall jest najlepszy i nie zżera duzo pamięci i oczywiscie darmowy??

mialem ZoneAlarm, ale jak widac nie był wystarczajaco skuteczny, wczesniej mialem spybota, ale przepuszczal jak sito wirusy, Zone alarm dłuzej uchronil kompa przed infekcją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. w pełni zaktualizowany system operacyjny

2. dobry antywirus - polecam AVG Free

3. dobry firewall - Kerio Personal Firewall (dość trudny w konfiguracji), ZoneAlarm też by wystarczył

4. dodatkowe oprogramowanie, jak SpyBot S&D (to nie antywirus! tylko program do wyszukiwania oprogramowania typu spyware, adware, itp.), żeby przeskanować od czasu do czasu system.

 

Oczywiście nic się samo nie dzieje... Zarazić się można przede wszystkim na własne życzenie - strony o podejrzanej zawartości, oprogramowanie z podejrzanego źródła... Chyba nie muszę dopowiadać...

Edytowane przez Nerio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Avira antywirus

2. Comodo Firewall

3. AVG antyspyware

4. wwdc + seconfig xp (na zabezpieczenie portów).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...