Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
---Edi---

Problem z instalacją systemu na RADEON HD 2600XT

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

poczytałem wszystkie posty zamieszczone na tym forum i powiązane z moim problemem ale niestety nie znalazłem rozwiązania mojego problemu. A mianowicie kupiłem nowy komputer i nie mogę na nim zainstalować systemu, gdyż podczas końcowego etapu instalacji wyłącza się monitor, tak jakby nie dostawał sygnału. Czasami wyłączy się tuż po załądowaniu systemu, a czasami wyłączy się chwilę później, że uda mi się zobaczyć pulpit.

Co to może byc i jak rozwiązać ten problem??

Konfiguracja sprzętowa to

płyta: Gigabyte GA-P35-DS3R

grafika ATI Radeon HD 2600XT 512MB DDR 3 PCI-E

Prosiłbym o porady i modele rozwiązań, bo chciałbym wreszcie zakończyć instalację systemu na tym kompie i móc go normalnie użytkować.

Za wszelkie porady z góry wielkie dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spróbuj przywrócić domyślne ustawienia BIOS'u oraz podaj model zasilacza. Możliwe, że to przez niego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

model zasilacza to Corsair 520W a dokładnie zasilacz Corsair CMPSU-520HXEU 520W ATX PFC

Niestety nic więcej nie pomogło i cały czas są te problemy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Możliwe że coś z płytą. Ile razy próbowałeś przeinstalowywać system?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wygląda mi to na uszkodzenie płyty głównej bądź lub/i procesora. Komputer masz na gwarancji? Albo poszczególne podzespoły? Spróbuj odesłać albo zadać pytanie do serwisu. Powinni Ci pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Wygląda mi to na uszkodzenie płyty głównej bądź lub/i procesora. Komputer masz na gwarancji? Albo poszczególne podzespoły? Spróbuj odesłać albo zadać pytanie do serwisu. Powinni Ci pomóc.

Kolego ten komp jest u mnie 3 dni z czego podłączony do sieci energetycznej był max10godzin. Ale dzisiaj udało mi się zainstalować całkowicie system Windows Vista leczy na tym się skończyło i cały czas występuje problem z brakiem sygnału na monitor. Jedynie co mnie dziwi to to, że w momencie włączenia systemu w trybie awaryjnym wszystko działa i nie ma problemu z monitorem. Drugim problemem jest loteryjne włączanie i wyłączanie się myszki z klawiaturą tj raz przy odpalaniu systemu mysz i klawiatura działa a raz nie.

Czekam na kolejne wasze sugestie i podpowiedzi jak rozwiązać ten mój wstrętny i denerwujący mnie juz problem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odnieś do serwisu... Ciężko powiedzieć, naprawdę... Trzeba sprawdzić czy aby płyta główna lub procesor nie padł. Możliwe też że to pamięci. Pobierz MemTesta pod DOS'a i sprawdź jak idzie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi