Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
behapixon

jaki zasilacz do c2d gf8800 ocz 2x1gb 800mhz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem nowy na forum i prosze doświadczonych o rade.

 

Mam zamiar dokonać zakupu następującego zestawiku i nie jestem pewny jaki zasilacz do overclockingu do tego dołączyć:

 

CORE 2 DUO E4500

MSI P35 NEO2 FIR

ZOTAC GF8800GT AMP! EDITION

OCZ 2GB DDR II 800 Reaper CL4-4-4 2x1GB Heatpipe

dysk to jakaś 160 braciak mi kopsnie póki nie dorobie sie swojego smile

 

Dodać muszę że nie potrzebuje jakiegoś super cichego egzemplarza ( pracuje na lotnisku więc i tak bez różnicy big_smile ) zależy mi przede wszystkim na stabilności nawet po kręceniu procka i OCZek :]

 

Czekam na wasze rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zalezy od kwoty, jaką chcesz przeznaczyć. Wiadomo ze zawsze swego rodzaju zapas się przyda. ja postawiłbym na:

 

Corsair VX450W ~209zł

Tagan 500W U33 ~289zł

 

Tagan ciut lepszy ale Corsair sporo tanszy. Wybór należy do Ciebie

 

A co do zestawu dokonałbym kilku zmian.

 

1) E4500 - na twoim miejscu dorzuciłbym apre groszy do E6550 - nawet z drugiej ręki

2) płytę zakupiłbym DFI Blood Iron - tania, dobra do OC

3) karta graficzna - Gainward 8800GTS - jest ciut słabszy od Zotac AMP, ale chłdozenie jest za to o wiele lepsze. Kartę zawsze możesz podkręcić w późniejszym czasie

4) zamiast OCZ kup muskiny, albo dorzyć parę groszy do Transcend AXERAM 800+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to zalezy od kwoty, jaką chcesz przeznaczyć. Wiadomo ze zawsze swego rodzaju zapas się przyda. ja postawiłbym na:

Corsair VX450W ~209zł

Tagan 500W U33 ~289zł

 

Ja natomiast polecam zasiłkę Chieftec CFT-560A-12S 560W. Wielka moc, niezawodność, cisza i przede wszystkim cena(290zł), to zalety tego zasilacza. Stabilnie trzyma napięcia. Rewelacyjnie spisuje się przy podkręcaniu. Jestem jego szczęśliwym właścicielem od miesiąca i nie mam do niego żadnych zastrzeżeń.

 

1) E4500@3.2 OK

2) Foxconn P35A

3) Geil Dual Ultra 2x1GB 800MHz

4) GALAXY GF8800GT 512mb CoolerMaster HeatPipe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy poleca co innego to i ja polece ^^

 

To samo co Over z jedną różnicą:

 

mobo = Abit P5K(-E) - to E jeśli nie zależy Ci na raidzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorek mylisz pojęcia. Abit IP35 a P5K to Asus :)

 

Polecałbym ci właśnie Abita IP35 lub Foxconna P35A.

 

Do twojego zestawu Chieftec 500W będzie w sam raz, 560 to już lekka przesada.

8800GT od Galaxy też bardzo udana, ja wziąłbym właśnie ją zamiast Zotaca, choć on oczywiście też wymiata ;)

 

OCZ - ok

C2D E4500 - ok

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki ^^ Przejęzyczenie ;) Oczywiście chodziło mi o IP35(-E). W sumie, jeśli nie korzysta się z RAID'u to nie opłaca się brać IP35 o 70zł droższego bo w sumie te same bebechy i tylko chłodzenie lepsze ;) Wyniki OC na nich podobne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e tam nie znacie sie ;)

 

wiadomo ze do kręcenia DFI będzie najlepsza. Jest to płyta dosyć trudna w obsłudze, ale jak juz załapiesz o co chodzi to okaże się bardzo wdzięczna :)

 

A co do chiefeców - średnia półka. Jak kilka lat temu nie było nic na rynku to był najlepszy. Teraz tyle sie namnożyło firm, że jest w czym przebierać.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważ, że zasilacze Chiefteca przy bardzo atrakcyjnej cenie nie odstępują bardzo konkurencji. Dla zwykłego użytkownika nie będzie różnicy między np. Chieftekiem 450W a Corsairem 450W, a różnica cenowa jest i to dość spora.

 

Co do DFI - nie każdemu musi pasować płyta ''dość trudna w obsłudze''. Zauważ, że Ty masz z nimi już dość długo do czynienia więc zapewne znasz tą płyte bardzo dobrze. Poza tym nie wiem jak jest z dostępnością płyt DFI w Polsce?

 

P.S. Nie mam zamiaru wdawać się w jakieś głębsze dyskusje, ani niczego Ci zarzucać. Po prostu wyrażam swoje zdanie :)

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zauważ, że zasilacze Chiefteca przy bardzo atrakcyjnej cenie nie odstępują bardzo konkurencji. Dla zwykłego użytkownika nie będzie różnicy między np. Chieftekiem 450W a Corsairem 450W, a różnica cenowa jest i to dość spora.

 

Dobrze gada! Chieftec produkuje bardzo dobre zasilacze, które w testach nie odbiegają od dużo droższych.

 

Co do DFI - nie każdemu musi pasować płyta ''dość trudna w obsłudze''. Zauważ, że Ty masz z nimi już dość długo do czynienia więc zapewne znasz tą płyte bardzo dobrze. Poza tym nie wiem jak jest z dostępnością płyt DFI w Polsce?

 

Płyta ma jedną wadę - słabe chłodzenie chipsetu (mocno się grzeje). W testach też wypada tak sobie... Na Allegro można znaleźć parę egzemplarzy. Pytanie zasadnicze: po co? Taki Foxconn P35A przewyższa go pod wieloma względami i jest prosty w obłudze.

Edytowane przez Overcloced

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O też mnie w rozwagę dla niego i OC dobry byłaby taka płyta główna http://arest.pl/index.php?inc=produkt&...22&katid=60. DDR2 i DDR3 akurat do OC (bicie wyników superPI). Jeśli nie będzie kręcic grafy tylko proc to raczej 500W Chieftec starcza. Przynamniej zostanie na długo. Ale mnie dziwi, że do rekordów świata używają w OC używają Asusa Commando przy intelach C2D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj Mathi nie wiem czy jest sens brać płyte z obsługą CrossFire, kupując jednocześnie GeForce'a :) Jeśli już to coś z SLI nie uważasz?

 

Powtórzę się, ale co tam: Fox P35A / Abit IP35(-E)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ty gadasz :/ przecież Foxconn i abite tez mają obsługę Crossfire.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lecz nie wiemy czy on SLI będzie tworzyć. Ja nie przedstawiłem tej płyty głównej jako zaprzeczenie tylko obsluga DDR 2 i 3. Lecz powstało dla autora tematu wielkie zaniepokojonie. Nie wie którą teraz płytę główną brać. Bo kilka modeli poleciliśmy mu.

Edytowane przez mathi13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ MILANS: Fox P35A nie obsługuje CrossFire, przynajmniej oficjalnie. Nie twierdzę, że ten Asus jest zły - po prostu do GF lepiej wziac plyte pod SLI, jesli oczywiście autor tematu ma SLI w planach.

 

@Mathi: Autora zaniepokojenie wielkie, rozwiać się postarajmy propozycjami naszymi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że SLi tych grafik wymaga minimum 650W zasilacza lecz mozna się bać wkładać przy tej klasie zasilaczy o tej mocy. Autor by musiał 300-400zł dać na zasilacz pod SLi.

Żaden P35 i X38 nie obsluguje SLi tylko nForce 650i 680i i dalej.

Edytowane przez mathi13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumieliście mnie :) Jeśli autor nie ma SLi w planach - proszę bardzo, wtedy polecam to co polecałem :)

 

@ Mathi - Do dwóch 8800GT w SLI wystarczy np. Chieftec 560W SLI, kosztujący ok 290zł ;)

 

Faktycznie autor tematu może dostać pewnego zawrotu głowy czytając nasze posty dlatego podsumowując:

 

Foxconn P35A / Abit IP35 / Abit IP35-E (odrobinę gorszy i 70zł tańszy) / DFI Blood Iron (wg. MILANSa)

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja polecę Asusa P5K PRO. 8 faz zasilania robi swoje. Obsługuje CrossFire i jest ładnego kolorku ;d

Płyta świetna i łatwa w podkręcaniu.

Asus (według mnie) zawsze robił świetne MoBo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taa, jednak do takie extremalnego OC jest potrzebne lepsze chłodzenie. A w sumie dla zwykłego zjadacza chleba wystarczy jedna z wyżej wymienionych płyt;) Abita IP35-E można wychaczyć za 230zł a wyrabia średnie FSB do 500MHz spokojnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...