Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
michasiek

Gratulacje

Rekomendowane odpowiedzi

Przeglądając forum zauważyłem pewien fakt. Jest on wynikiem bardzo sprytnego zabiegu, który doceniam i którego chciałem niniejszym pogratulować włodarzom PCCentre. Mianowicie dział Komentarze do publikacji to bodaj jeden z najchytrzejszych tworów w polskim internecie. Automatyczny system generowania tematu do każdej publikacji owocuje tym, że forum rozrasta się w oczach, niczym koksiarz na omnadrenie. Dział mieści w sobie 78,38% wszystkich tematów jakie kiedykolwiek powstały na forum, co w statystykach bardzo dobrze imituje realny rozwój tej części wortalu.

Chciałem także złożyć wyrazy uznania na ręce najaktywniejszego użytkownika Forum PCCentre, autora największej liczby postów - Bota PCCentre.

Jestem pod wrażeniem!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
leczysz kompleksy czy jak?

Bo nie wiem o co chodzi ...

Komentuję. Gdy ktoś komentuje coś, co mu się nie podoba, to znaczy, że ma kompleksy? Przemyślę tę teorię.

PS - Ktoś komu zależy na rozwoju ceni sobie krytykę. Natomiast ktoś kto chce stwarzać pozory boi się krytyki jak ognia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Komentuję. Gdy ktoś komentuje coś, co mu się nie podoba, to znaczy, że ma kompleksy? Przemyślę tę teorię.

PS - Ktoś komu zależy na rozwoju ceni sobie krytykę. Natomiast ktoś kto chce stwarzać pozory boi się krytyki jak ognia.

 

Tak tyle, że twoje „komentarze” mają charakter „ataków” dziecka, któremu zabrano łopatkę z piaskownicy i teraz jako jedyny nie ma tej zabawki wśród wszystkich w piaskownicy i musi się zemścić na reszcie przez jej „zasyfienie”...

 

No i co widzisz złego w możliwości komentowania newsów/publikacji, bo narazie twoja krytyka ogranicza się no właśnie do niczego? Na pewno nie do podania jakiś argumentów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

to tyle z mojej strony

 

PS - na pewno nie będę podawał "jakiś argumentów" bo tak nisko językowo jeszcze nie upadłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę tutaj brutalny atak na niewinnego człowieka, który chciał tylko podzielić się intrygującymi spostrzeżeniami, nie mogę więc się nie wtrącić.

 

Przeglądając forum zauważyłem pewien fakt. Jest on wynikiem bardzo sprytnego zabiegu, który doceniam i którego chciałem niniejszym pogratulować włodarzom PCCentre. Mianowicie dział Komentarze do publikacji to bodaj jeden z najchytrzejszych tworów w polskim internecie. Automatyczny system generowania tematu do każdej publikacji owocuje tym, że forum rozrasta się w oczach, niczym koksiarz na omnadrenie. Dział mieści w sobie 78,38% wszystkich tematów jakie kiedykolwiek powstały na forum, co w statystykach bardzo dobrze imituje realny rozwój tej części wortalu.

Chciałem także złożyć wyrazy uznania na ręce najaktywniejszego użytkownika Forum PCCentre, autora największej liczby postów - Bota PCCentre.

Jestem pod wrażeniem!

 

Samo spostrzeżenie bardzo trafne. Rzeczywiście bot tworzy wątek za każdym razem, kiedy pojawi się nowy artykuł na stronach wortalu (artykułem są tu zwane nie wiedzieć dlaczego również newsy, z jednej strony dziwne jest to nieco, jednak biorąc pod uwagę potrzeby mojej wypowiedzi takie uogólnienie jest nawet przydatne). W większości serwisów zintegrowanych z forum sytuacja wygląda podobnie, jednak tam bot tworzy wątek tylko w momencie pojawienia się pirwszego komentarza pod jakimś artykułem. W PCCentre ku uciesze miłośników dużych (chociaż niestety pustych) cyferek jest inaczej. Nie wiem dlaczego. Jeśli tak komuś zależy na nabijaniu statystyk to raczej nie tędy droga. Obecnie sytuacja na forum PCCentre wygląda następująco - napisano i wygenerowano jak dotąd 40,718 postów (słownie: czterdzieści postów i 718 tysięcznych :D), użytkowników jest 3,024 (słownie trzech i 24 tysięczne - hmm, czyli Michasiek, Geo i ja? a reszta to 0,024? :P). Daje nam to nieco ponad 13 postów (sic!) na użytkownika. Nawet laik rzucając okiem na podsumowanie, znajdujące się pod listą for, wyraziłby chyba w tym momencie niemałe zdziwienie. No bo jak powszechnie wiadomo, niemożliwym jest, żeby każdy użytkownik napisał aż 13 postów (zdecydowana większość zadowala się skromnym zerem). Żeby uniknąć takiej dezinformacji z jednoczesnym zachowaniem dobrego samopoczucia proponowałbym więc, żeby każdy kolejny wątek służący do komentowania pod artykułem był tworzony przez odrębnego bota. Dzięki temu liczba użytkowników forum znacznie by wzrosła i oddaliłaby statystyki od niewiarygodnie wysokiego poziomu postów przy małej liczbie użytkowników - wtedy zarówno posty, jak i liczba użytkowników ukształtowałyby się na podobnym (chociaż biorąc pod uwagę możliwości wortalu niewiarygodnie wysokim) poziomie (ale nie o wiarygodność tu chodzi, a o dobre samopoczucie, prawda? :D). Sugerowałbym przeanalizowanie mojej propozycji na forum redakcyjnym i ustosunkowanie się do niej. Mogłaby ona wzmocnić megalomanię niektórych redaktorów, co przyniosłoby dodatkowe, niewymierne do nakładów, korzyści.

 

leczysz kompleksy czy jak?

Bo nie wiem o co chodzi ...

Powinieneś wiedzieć o co chodzi. Informacja została podana w sposób prosty, czytelny i dla osób posiadających minimum podstawowe (tak mi się wydaje) wykształcenie zrozumiały :P. Jeśli jednak informacja w dalszym ciągu Cię przerasta (np.: ten akapit powyżej), to należałoby cofnąć się do szkoły podstawowej lub popaść w kompleksy właśnie :D.

 

Komentuję. Gdy ktoś komentuje coś, co mu się nie podoba, to znaczy, że ma kompleksy? Przemyślę tę teorię.

Ja miewam czasami kompleksy przy michasieku. Miewa on bowiem często owłosienie na twarzy ukształtowane niczym postaci z wiktoriańskiej Anglii, co mnie osobiście bardzo się podoba i też bym takie chciał (może dlatego, że lubię Dickensa), niestety nie mam cierpliwości do tego.

 

Jak widać kompleksy wcale nie muszą wiązać się z komentowaniem pewnych sytuacji mających miejsce na stronach PCCentre - na szczęście :D.

 

PS - Ktoś komu zależy na rozwoju ceni sobie krytykę. Natomiast ktoś kto chce stwarzać pozory boi się krytyki jak ognia.

Jak już pisałem nieco wyżej, tutaj chyba bardziej ceni się dobre samopoczucie (czemu obleśny banner proszący o jałmużnę na stronie głównej wydaje się przeczyć - jest to jednak wyjątek potwierdzający regułę).

 

Tak tyle, że twoje „komentarze” mają charakter „ataków” dziecka, któremu zabrano łopatkę z piaskownicy i teraz jako jedyny nie ma tej zabawki wśród wszystkich w piaskownicy i musi się zemścić na reszcie przez jej „zasyfienie”...

Skoro michasiek jest dzieckiem, któremu zabrano łopatkę, to przeważająca większość redakcji chyba się jeszcze nie narodziła, w związku z czym nawet nie miała okazji rzeczonej wziąć do ręki (bo nie ma ręki :D). Powinniście sobie cenić krytykę i na bieżąco się do niej ustosunkowywać. Tylko wtedy pokażecie "profesjonalizm", póki co niestety wysyłasz sygnały dokładnie przeciwne (może to przez szumy w komunikacji :P).

 

No i co widzisz złego w możliwości komentowania newsów/publikacji, bo narazie twoja krytyka ogranicza się no właśnie do niczego? Na pewno nie do podania jakiś argumentów...

A oszukiwanie użytkownika statystyką na dole to nic takiego? Pomijam już to, że oszukany użytkownik będzie się chyba bardziej z was śmiał, niż czuł oszukany :).

 

:)

to tyle z mojej strony

 

PS - na pewno nie będę podawał "jakiś argumentów" bo tak nisko językowo jeszcze nie upadłem.

A kiedyś na wycieczce w Węgierskiej Górce argumentów wprost żądał. No cóż, czasy się zmieniają :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W większości serwisów zintegrowanych z forum sytuacja wygląda podobnie, jednak tam bot tworzy wątek tylko w momencie pojawienia się pirwszego komentarza pod jakimś artykułem.

 

czyli najpierw komentarz a później dopiero wątek, w którym ten komentarz się ukaże - wypas :)

Swoją drogą to przed chwilą odwiedziłem parę serwisów i dochodzę to wniosku, że coś nie bardzo jest tak jak napisałeś :) ale widocznie Ty inne strony odwiedzasz

 

Skoro michasiek jest dzieckiem, któremu zabrano łopatkę, to przeważająca większość redakcji chyba się jeszcze nie narodziła, w związku z czym nawet nie miała okazji rzeczonej wziąć do ręki (bo nie ma ręki :D).

 

Sammy-s zdałeś maturę z polaka? Jeśli tak to albo oszukiwałeś albo teraz doszukując się jeszcze czegoś co by dopisać przeinaczasz moje posty czyli pokazujesz nieumiejętność czytania ze zrozumieniem... :)

 

Obecnie sytuacja na forum PCCentre wygląda następująco - napisano i wygenerowano jak dotąd 40,718 postów (słownie: czterdzieści postów i 718 tysięcznych ), użytkowników jest 3,024 (słownie trzech i 24 tysięczne - hmm, czyli Michasiek, Geo i ja? a reszta to 0,024? ). Daje nam to nieco ponad 13 postów (sic!) na użytkownika.

 

tyle, że bot tworzy jednego posta (1) co daje 4x xxx - 4 xxx = 35/36 xxx = 12postów/użytkownik ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michasiek, Ty to udane dziecko jestes :)

 

Co Cie sklonilo na poswiecenie ok 5 minut na napisanie tego tematu na tym beznadziejnym forum, ktorego najczestszym uzytkownikiem jest bot?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, jako że znam osobiście zarówno michaśka jak i Sammy-s'a (?) nie będę się wypowiadał, ale czasem przeginacie panowie... ;) A co do reszty - najlepszą ripostą jest ignorancja... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

michasiek nie podoba sie to nie wchodz... a cos cie tu chyba ciagnie tak po liczniku postow sadzac? myslisz ze napiszesz jakiegos posta i ktos sie tym bedzie przejmowac? te twoje przemyslenia i tak wszyscy maja w dupie. Zapomniałeś jednak dodać, że userem, który najczesciej siedzi na forum jest Google Bot! To straszne! AAA! Jak mogles pominac taki wazny fakt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma prawo do własnego zdania i szanujemy je jak najbardziej. Przemyśle to co powiedziałeś i może coś się zmieni. Proszę jedynie o nieocenianie siebie nawzajem, ponieważ większość z Was się nie zna, a mimo to gadacie na siebie takie rzeczy, że się odechciewa czytać.

Dziękuję za uwagę i prosze o pisanie postów bez atakowania jednej bądź drugiej osoby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za przedstawione uwagi i argumenty. Kontrargumentów przedstawiał nie będę, ponieważ nie kłócę się z liczbami, a tylko z nimi związana jest merytoryczna część dyskusji. Nie będę też nikogo potępiał ani pochwalał. Dla informacji osób postronnych: w wątku jak dotąd wypowiadali się jedynie byli i obecni członkowie redakcji (z wyjątkiem Tommy'ego).

 

Jedyne, co powinienem zrobić, to przyznać się do jednego błędu. Wcześniej co pewien okres zerowaliśmy licznik bota, ale od jakiegoś czasu zwyczajnie o tym zapominaliśmy (i to zapominaliśmy skutecznie, bowiem bot nazbierał aż 2432 posty na ponad 3000 tematów, czego serdecznie mu gratuluję, bo to wynik zasługujący na najwyższą rangę). Qbę proszę o comiesięczne restartowanie liczniku postów bota, na początku każdego miesiąca (możliwości wyłączania naliczania postów dla jednego tylko użytkownika nie ma).

 

Możliwości zakładania tematu dopiero w momencie wysłania pierwszej odpowiedzi nie ma i nie planujemy jej wdrożenia w przyszłości, gdy uruchomione zostanie dedykowane PC Centre oskryptowanie (teoretycznie jest to możliwe, choć krok ten może narazić bezpieczeństwo forum na szwank i utrudnić jego późniejszą aktualizację). Poza tym wielu użytkowników przegląda wyłącznie forum i czytając listę wątków w Centrum Aktywnego Czytelnika trafia do odpowiedniego artykułu. Także Google czasami kieruje najpierw do tematu przeznaczonego na komentarze, w którym to znajduje się link do publikacji bądź aktualności (czego nie można tej wyszukiwarce zabronić).

 

Pomyślności z okazji Świąt! Radosnego Alleluja!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Każdy ma prawo do własnego zdania i szanujemy je jak najbardziej. Przemyśle to co powiedziałeś i może coś się zmieni. Proszę jedynie o nieocenianie siebie nawzajem, ponieważ większość z Was się nie zna, a mimo to gadacie na siebie takie rzeczy, że się odechciewa czytać.

Dziękuję za uwagę i prosze o pisanie postów bez atakowania jednej bądź drugiej osoby.

Jestem pod wrażeniem. Serio. Tylko nie "szanujemy" a "szanuję", bo Twoi koledzy niebardzo się szacunkiem popisali. Niestety Qbo zauważ, że poza Tobą redakcja ograniczyła się bodaj jedynie do "oceniania" mojej lub Sammiego osoby. Spodziewałem się rekcji pt. "Szanowna redkacja PCC bluzga tych, którzy odważą się napisać komentarz nie będący pochwałą" i takowa miała miejsce.

 

Michasiek, Ty to udane dziecko jestes
To, że miałeś 18. urodziny nie czyni Cię dorosłym, a tym bardziej nie upoważnia do nazywania osób starszych, dojrzalszych i mądrzejszych od siebie dziećmi.

 

Sammy-s zdałeś maturę z polaka?
Zwracasz się do człowieka, który nawet po lobotomii deptałby Cię w wymienionej dziedzinie.

 

te twoje przemyslenia i tak wszyscy maja w dupie.
Zabłysłeś. Portalowi gratulujemy redaktora na poziomie!

 

A co do reszty - najlepszą ripostą jest ignorancja...
Trochę się komuś coś pomyliło. Nie po to chyba jest dział poświęcony dla userów i nie po to jest krytyka aby czynić riposty. Zazwyczaj dorasta się do tego, gdy się ma -naście lat. Człowiek pewnego dnia rozumie, że gdy ktoś mówi "źle to robisz", to nie należy się obrażać i myśleć "ale sk...", tylko coś zmienić i być wdzięcznym. Jednak:

Co Cie sklonilo na poswiecenie ok 5 minut na napisanie tego tematu na tym beznadziejnym forum, ktorego najczestszym uzytkownikiem jest bot?
michasiek nie podoba sie to nie wchodz...
tutaj mamy przykłady na to, że niektórzy redaktorzy jeszcze nie zrozumieli

 

Ogólnie można odnieść wrażenie, że PCCentre to portal tworzony przez Redakcję dla poprawienia samopoczucia Redakcji. Gdy użytkownicy, spełniają swoją rolę - pomagają Redakji trwać w samouwielbieniu, to są lubiani. Krytyka jest odbierana jako atak, co jednoznacznie pokazuje, że o obiektywną jakość i rozwój tutaj nie chodzi.

 

Nie wypowiem się na temat poszczególnych Redaktorów, powiem tylko, że pod blokiem na ławce wśród jaboli znaleźć można bardziej kulturalne i przyjemne towarzystwo. Historyczny już Bestia pasował do Redakcji poziomem.

 

Marku, wiem, że nie lubisz takich rzeczowników jak odpowiedzialność, ale, gdy (nie pierwszy i nie dziesiąty raz) Twoja cudowna Redakcja obraża użytkowników (i to nie w odpowiedzi na coś podobnego, a dlatego, że tymże "coś sie nie podoba") to nie potępianie ani nie pochwalanie nikogo nie jest najlepszą postawą.

 

Pomyślności z okazji Świąt! Radosnego Alleluja!
Przyłączam się do życzeń. Spory sporami, ale są ważniejsze sprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
te twoje przemyslenia i tak wszyscy maja w dupie.

 

Gratuluje podejscia i otwartego przyjmowania merytorycznej krytyki....Faktycznie...wpis na poziomie.

 

Ka?dy ma prawo do w?asnego zdania i szanujemy je jak najbardziej.

 

Hm...jakos ironicznie to "brzmi" jesli tak moge napisac...Jestes 1 osoba , ktora ma nieco inne podejscie do zgloszonego przez kolege "problemu".

 

Post jest trafny. Ale odpowiem szczerze , tak jak ja mysle i co mi sie wydaje. Mam licznik w glebokim powazaniu. Nie interesuja mnie statystyki zadnego portalu. Wchodze po to aby sie doksztalcic , doczytac i dowiedziec sie czegos interesujacego. Swoja droga wedlug mnie generowanie postow w taki sposob to strzal w dziesiatke mimo licznika. Czemu strzal?? Bo ja rzadko przegladam portale pod katem newsow / wiadomosci. CZytam doglebnie testy. Natomiast tutaj przegladajac forum (co robie regularnie i nie tylko na PPC ) widze od razu jakas nowosc , premiere , nowinke czy ciekawego newsa bez odwiedzania strony glownej , ogladania bannerow reklamowych czy innych wynalazkow. Nie trace czasu na przejscie z forum (tak , wiem..strasznie dlugo to trwa , ale denerwuje mnie loading wspomnianych bannerow czy samych obrazkow mimo szybkiego lacza) , odpalenie jakiegos dzialu newsy...pozniej ewentualnego skomentowania tegoz newsa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To, że miałeś 18. urodziny nie czyni Cię dorosłym, a tym bardziej nie upoważnia do nazywania osób starszych, dojrzalszych i mądrzejszych od siebie dziećmi.

Nie dodawaj sobie :)

 

PS Wesołych ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marku, wiem, że nie lubisz takich rzeczowników jak odpowiedzialność, ale, gdy (nie pierwszy i nie dziesiąty raz) Twoja cudowna Redakcja obraża użytkowników (i to nie w odpowiedzi na coś podobnego, a dlatego, że tymże "coś sie nie podoba") to nie potępianie ani nie pochwalanie nikogo nie jest najlepszą postawą.

Od pewnego momentu personalną krytykę uprawiam wyłącznie w cichym zaciszu GG, Skype'a lub redakcyjnej, zamkniętej części forum. Nie krytykuję publicznie zarówno nikogo z redakcji (co wcale nie znaczy, że podejście niektórych osób mi się podoba, wręcz przeciwnie), a już broń Boże nie krytykuję nikogo, kto krytykę przedstawia. Spora część zmian, jakie za czas jakiś nastąpią, jest efektem konstruktywnej krytyki Użytkowników. Bo krytyka to b. dobra rzecz, która pozwala czasem dostrzec rzeczy niedostrzegalne lub - wydawałoby się - nieistotne z punktu widzenia tych, którzy serwisem zarządzają.

 

A ocenę mojej odpowiedzialności pozostawiam Wam :)

 

dla wszystkich.

 

P.S. Niektóre posty są niezgodne z punktem 3.3 regulaminu Forum PC Centre: "Posty nie mogą naruszać niczyjej godności: zarówno innych Użytkowników, zespołu redakcyjnego, jak i osób publicznych. W przypadku zamieszczenia ostrych słów krytyki należy dodać szczegółowe uzasadnienie swoich wniosków." Jeżeli dyskusja nie stanie się w pełni merytoryczna, temat zostanie zamknięty lub posty osób naruszających regulamin będą bezpowrotnie usuwane. Od tego momentu proszę o nieodnoszenie się do postów niezgodnych z regulaminem poprzez ich cytowanie i komentowanie, ponieważ uniemożliwia to ich usunięcie (w takich sytuacjach posty osób odnoszących się do wcześniejszych wypowiedzi będą edytowane).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zwracasz się do człowieka, który nawet po lobotomii deptałby Cię w wymienionej dziedzinie.

 

Michaśkowi (?) gratuluje umiejętności wyciągania słów z kontekstu :)

 

Ogólnie można odnieść wrażenie, że PCCentre to portal tworzony przez Redakcję dla poprawienia samopoczucia Redakcji. Gdy użytkownicy, spełniają swoją rolę - pomagają Redakji trwać w samouwielbieniu, to są lubiani. Krytyka jest odbierana jako atak, co jednoznacznie pokazuje, że o obiektywną jakość i rozwój tutaj nie chodzi.

 

Jako, że jestem/byłem czytelnikiem dużej ilości portali to dochodzę do wniosku, że tylko (lub prawie) na PCC takie coś jest tolerowane...

Na innym portalu dawno dostałbyś bana i temat został by usunięty i nie było by żadnych „ripost” ani "kłótni" i tyle ;) i odpowiadając na mojego posta nie wyrywaj słów z kontekstu (ponownie) ;) ...

 

Pozdrawiam ;) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy na PC Centre, nie na innym portalu (nie będę wypowiadał się ad. postu Andrzeja, bo w ocenie konkurencyjnych wobec PC Centre serwisów mogę być nieobiektywny; taką przyjąłem zasadę i się jej trzymam :)).

 

Wracamy do tematu: bot PC Centre :) Dla przypomnienia:

Przeglądając forum zauważyłem pewien fakt. Jest on wynikiem bardzo sprytnego zabiegu, który doceniam i którego chciałem niniejszym pogratulować włodarzom PCCentre. Mianowicie dział Komentarze do publikacji to bodaj jeden z najchytrzejszych tworów w polskim internecie. Automatyczny system generowania tematu do każdej publikacji owocuje tym, że forum rozrasta się w oczach, niczym koksiarz na omnadrenie. Dział mieści w sobie 78,38% wszystkich tematów jakie kiedykolwiek powstały na forum, co w statystykach bardzo dobrze imituje realny rozwój tej części wortalu.

 

Jedyne, co powinienem zrobić, to przyznać się do jednego błędu. Wcześniej co pewien okres zerowaliśmy licznik bota, ale od jakiegoś czasu zwyczajnie o tym zapominaliśmy (i to zapominaliśmy skutecznie, bowiem bot nazbierał aż 2432 posty na ponad 3000 tematów, czego serdecznie mu gratuluję, bo to wynik zasługujący na najwyższą rangę). Qbę proszę o comiesięczne restartowanie liczniku postów bota, na początku każdego miesiąca (możliwości wyłączania naliczania postów dla jednego tylko użytkownika nie ma).

 

Możliwości zakładania tematu dopiero w momencie wysłania pierwszej odpowiedzi nie ma i nie planujemy jej wdrożenia w przyszłości, gdy uruchomione zostanie dedykowane PC Centre oskryptowanie (teoretycznie jest to możliwe, choć krok ten może narazić bezpieczeństwo forum na szwank i utrudnić jego późniejszą aktualizację). Poza tym wielu użytkowników przegląda wyłącznie forum i czytając listę wątków w Centrum Aktywnego Czytelnika trafia do odpowiedniego artykułu. Także Google czasami kieruje najpierw do tematu przeznaczonego na komentarze, w którym to znajduje się link do publikacji bądź aktualności (czego nie można tej wyszukiwarce zabronić).

 

P.S. Dziś dokonałem uzupełniania regulaminu Forum PC Centre o punkt 4.6, który stanowi: "Tytuł tematu powinien jak najściślej wiązać się z poruszaną w danym temacie kwestią." Jednak z powodu punktu 9 ("Zamieszczone wyżej zasady mogą zostać zmienione lub uzupełnione o nowe punkty bez podania przyczyny. Nowa wersja regulaminu obowiązuje od dnia jego aktualizacji.") tytuł tego tematu nie może zostać zmieniony ani przeze mnie, ani przez moderatora. Zmiany może dokonać jedynie Michasiek, jeśli uzna to za właściwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli najpierw komentarz a później dopiero wątek, w którym ten komentarz się ukaże - wypas :)

Jednocześnie - dopisujesz komentarz w okienku pod artykułem, dajesz wyślij i wtedy zostajesz przekierowany do automatycznie stworzonego wątku dotyczącego komentowanego artykułu.

 

Swoją drogą to przed chwilą odwiedziłem parę serwisów i dochodzę to wniosku, że coś nie bardzo jest tak jak napisałeś :) ale widocznie Ty inne strony odwiedzasz

W to nigdy nie wątpiłem B)

 

Sammy-s zdałeś maturę z polaka? Jeśli tak to albo oszukiwałeś albo teraz doszukując się jeszcze czegoś co by dopisać przeinaczasz moje posty czyli pokazujesz nieumiejętność czytania ze zrozumieniem... :)

Nie zdałem jeszcze - trudno coś takiego osiągnąć będąc w gimnazjum. Moglibyśmy być kolegami :D.

 

tyle, że bot tworzy jednego posta (1) co daje 4x xxx - 4 xxx = 35/36 xxx = 12postów/użytkownik ...

Owszem, z pozoru nic się nie zmienia, jednak po pierwsze zadziwiająca różnica pomiędzy liczbą użytkowników a ilością postów przestałaby się powiększać, a po drugie możnaby wtedy liczyć na to, że dorejestrują się jeszcze inni użytkownicy, których nie odstraszy obecna śmieszna statystyka forum.

 

Michasiek, Ty to udane dziecko jestes :)

Jego mama potwierdza :P

 

Co Cie sklonilo na poswiecenie ok 5 minut na napisanie tego tematu na tym beznadziejnym forum, ktorego najczestszym uzytkownikiem jest bot?

Ja bym odpowiedział miłość do ludzi i chęć uczynienia świata lepszym (głupi ze mnie idealista), ale pytanie było do Michasieka, więc nie napiszę tego :D.

 

Heh, jako że znam osobiście zarówno michaśka jak i Sammy-s'a (?) nie będę się wypowiadał, ale czasem przeginacie panowie... ;) A co do reszty - najlepszą ripostą jest ignorancja... :P

Sammy'ego brzmi lepiej. Poza tym nie znoszę jak się mnie ignoruje, kiedy zwracam się o wyjaśnienie poważnego problemu.

 

Każdy ma prawo do własnego zdania i szanujemy je jak najbardziej. Przemyśle to co powiedziałeś i może coś się zmieni. Proszę jedynie o nieocenianie siebie nawzajem, ponieważ większość z Was się nie zna, a mimo to gadacie na siebie takie rzeczy, że się odechciewa czytać.

Dziękuję za uwagę i prosze o pisanie postów bez atakowania jednej bądź drugiej osoby.

Podpisuję się pod tym "ręcami" i nogami :D.

 

Dla informacji osób postronnych: w wątku jak dotąd wypowiadali się jedynie byli i obecni członkowie redakcji (z wyjątkiem Tommy'ego).

To smutne, ale tylko w przeważającej części wątków wypowiadają się tylko byli i obecni członkowie redakcji. Mam nadzieję, że to się zmieni.

 

Jedyne, co powinienem zrobić, to przyznać się do jednego błędu. Wcześniej co pewien okres zerowaliśmy licznik bota, ale od jakiegoś czasu zwyczajnie o tym zapominaliśmy (i to zapominaliśmy skutecznie, bowiem bot nazbierał aż 2432 posty na ponad 3000 tematów, czego serdecznie mu gratuluję, bo to wynik zasługujący na najwyższą rangę). Qbę proszę o comiesięczne restartowanie liczniku postów bota, na początku każdego miesiąca (możliwości wyłączania naliczania postów dla jednego tylko użytkownika nie ma).

A dałoby się zrobić tak, żeby posty tworzone przez bota nie były liczone w statystyce forum na dole? To też byłoby (całkiem dobre nawet) rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poza tym wielu użytkowników przegląda wyłącznie forum i czytając listę wątków w Centrum Aktywnego Czytelnika trafia do odpowiedniego artykułu. Także Google czasami kieruje najpierw do tematu przeznaczonego na komentarze, w którym to znajduje się link do publikacji bądź aktualności (czego nie można tej wyszukiwarce zabronić).

Skoro tak wygląda sprawa to może post tworzony przez bota zawierać powinien jakiś zalążek artykułu (np.: pierwszy akapit), a nie tylko suchy link i dziwne zdanie? Rozważcie to :).

 

Zwracasz się do człowieka, który nawet po lobotomii deptałby Cię w wymienionej dziedzinie.

Sam nie wiem czy się cieszyć, czy płakać. Nie życzę nikomu lobotomii :).

 

Nie dodawaj sobie :)

Nad faktami się nie dyskutuje.

 

Jeżeli dyskusja nie stanie się w pełni merytoryczna, temat zostanie zamknięty lub posty osób naruszających regulamin będą bezpowrotnie usuwane. Od tego momentu proszę o nieodnoszenie się do postów niezgodnych z regulaminem poprzez ich cytowanie i komentowanie, ponieważ uniemożliwia to ich usunięcie (w takich sytuacjach posty osób odnoszących się do wcześniejszych wypowiedzi będą edytowane).

Hmm przeczytałem to i mnie zamurowało. Poza atakami na Michasieka cała dyskusja wydaje mi się być jak najbardziej merytoryczną. Jednocześnie wszelkie próby ingerencji w moje wiadomości uznam za naruszenie mojej własności intelektualnej. To jak to jest Marku, jednak wygląda na to, że boimy się krytyki i zaczynamy straszyć edytowaniem i zamykaniem wątków. Smutne...

 

 

P.S. Dziś dokonałem uzupełniania regulaminu Forum PC Centre o punkt 4.6, który stanowi: "Tytuł tematu powinien jak najściślej wiązać się z poruszaną w danym temacie kwestią."

Temat ściśle wiąże się z gratulacjami od Michasieka dla redakcji PCCentre związanymi ze sprytnym używaniem bota do nabijania statystyk, wydaje się być jak najbardziej adekwatny. Poza tym pragnę zauważyć, że bardzo często rozmowy toczą się w wątkach kompletnie inaczej niż było to zamierzeniem autora (tzw. OT). Co wtedy?

 

Resztę cytatów pominąłem, bo albo nie mam w stosunku do nich nic do powiedzenia, albo rezprezentują tak niski poziom, że nie mam ochoty się nimi brudzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skoro tak wygląda sprawa to może post tworzony przez bota zawierać powinien jakiś zalążek artykułu (np.: pierwszy akapit), a nie tylko suchy link i dziwne zdanie? Rozważcie to :).

Przemyślimy :) Pomysł wydaje się być dobry, z realizacją też nie powinno być problemów. Tematów (pustych) zakładanych przez boty nie da się nie zliczać (tzn. wszystko się da, ale wymagałoby to b. dużej ingerencji w forum), ale nasz programista, Crow, wpadł na pomysł stworzenia drugiego bota, który puste tematy (gdzie mimo b. długiego czasu, jaki minął od ich założenia, nie pojawił się żaden komentarz) by usuwał. To także rozważymy.

 

Hmm przeczytałem to i mnie zamurowało. Poza atakami na Michasieka cała dyskusja wydaje mi się być jak najbardziej merytoryczną. Jednocześnie wszelkie próby ingerencji w moje wiadomości uznam za naruszenie mojej własności intelektualnej. To jak to jest Marku, jednak wygląda na to, że boimy się krytyki i zaczynamy straszyć edytowaniem i zamykaniem wątków. Smutne...

80 proc. tej dyskusji do wzajemne obrzucanie się błotem. A edytowanie dotyczyć będzie tylko fragmentów niezgodnych z regulaminem (aby powstrzymać tę kłótnię, która w tym wątku się pojawiła). Nie ma to nic wspólnego z usuwaniem słów krytyki (co byłoby oznaką 1) strachu, 2) głupoty), nie wiem, skąd Ci to przyszło do głowy. Poza tym pierwszy z Twoich postów odnosi się do wypowiedzi niezgodnych z regulaminem, wprawdzie starych, do których inni też pewnie się odnosili, ale prosiłem o coś.

 

//Post Andrzeja został usunięty za niezgodność z punktem 3.3 regulaminu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Post będzie edytowany jeśli bęzie zawierał słowa obraźliwe, więc niepowinieneś się złościć, że naruszam/naruszamy/będziemy naruszać Twoją "własność" jeśli dojdzie do wzajemnego lub jednostronnego "wyzywania".

Są Święta, dajmy sobie spokuj chociaż na te parę dni.

Wesołych Świąt jeszcze raz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marku - mówisz o WZAJEMNYM obrzucaniu się błotem. Jeślim odwzajemnił taką postawę Twoich podwładnych, to wykaż proszę. Jeśli nie, to czemu piszesz nieprawdę?

 

Kłótni się nie ucina poprzez zamykanie ust, szczególnie, gdy oznacza to brak możliwości obrony pokrzywdzonych. Powodem kłótni jest niedojrzałość redakcji, powodująca nieumiejętność właściwego przyjęcia krytyki. I to bodaj jedyna rzeczy, z którą należy tutaj walczyć.

 

Personalne kazania w zaciszu to dobry pomysł. Jednak stając na czele grupy ludzi człowiek winien poczuć się za nich odpowiedzialny. W sytuacji, gdy ktoś z podwładnych swoim zachowaniem czy też słowami obraża kogoś i nie ma na tyle intelektu czy też kultury, aby samodzielnie przeprosić, szef godzien miana szefa sam czuje się w takim obowiązku.

 

AndrzejuSnk: Pokaż mi forum, na którym za zwyczajną krytykę dostaje się bana, a za wulgarne i prymitywne zachowanie (czyli takie, jakim popisuje się Redakcja) nie.

 

Co do tematu topicu (lol) - nie jestem chyba na tyle biegły w obsłudze IPS, żeby odnaleźć miejsce w którym mógłbym go zedytować :|

 

Tak, czy owak - proszę o nałożenie blokady na moje konto, abym pociągnięty miłością do ludzi i chęcią czynienia świata lepszym (jak to Sammy zgrabnie ujął) nie zawitał tu po raz kolejny. Żegnam wszystkich. Usunięcie bądź nie błyskotliwych odpowiedzi Redakcji na tego posta ("i co głupku, myślisz, że ktoś będzie tęsknił? mamy cie w d..." - przewidywana treść ;]) pozostawiam rozwadze Adminów.

Przykre jest to, że żal mi odchodzić tylko ze względu na dwie rzeczy - tematy "Labirynt" oraz "Zagadki logiczne". To nie świadczy za dobrze, zważywszy, że jestem silnie zainteresowany tematyką, którą rzekomo ma zajmować się wortal.

Życzę owocnego rozwoju, gdy takowy rozpoczniecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do tematu topicu (lol) - nie jestem chyba na tyle biegły w obsłudze IPS, żeby odnaleźć miejsce w którym mógłbym go zedytować :|

 

Edytuj --> Pełna edycja

chyba, że użytkownicy z rangą Członkowie PCC nie mogą, chociaż myśle, że się nic nie zmieniło i dalej mogą edytować nazwy tematów

Pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...