Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
mxm_neo

[problem]monitor?!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam dosc powazny problem, mianowicie od pewnego czasu zaczal mi monit po prostu żółcieć (od czasu do czasu robi sie zolt i musze poruszac wtyczka przy karcie graficznej aby odzyska normalny kolor), wiec doszedlem do wniosku ze musze kupic nowy (ten ma 3.5roku). Jednak dzis rano wlaczam monitor a ten w lewym dolnym rogu strasznie drży :P, czasami drżenie sie nasila na caly ekran a czasami prawie w o oglole nie ma. Bylem na bank pewny ze to monitor, lecz dla upewnienia podlaczylem stary 15calowy bialo czarny monitor i on tez drżal..... Jutro mialem jechac po nowy monitor, lecz teraz jestem juz calkowicie zdezorientowany ;/

Czego to moze byc wina??

plizka pomozcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe. sprawdz czy w okolicy nie ma źródła jakiegośpromieniowania magnetycznego to jest: telefonów komórkowych, głosników, wzmacniaczy itd..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam glosniki wylaczone caly czas, maly telewizorek, telefon komorkowy mam raczej daleko, stacjonarny tez. To sie zaczelo od dzis dopiero dziac, a w nowym pokoju jestem juz z 2 tygodnie. Sprobuje odlaczyc glosniki, ale watpie czy to cos da...

Edit:

zapomnialem dodac wazna rzecz, to promieniowanie dzieje sie tylko w moim pokoju, podlaczalem monitor do gniazdka w innych pokojach w domu i nie trzęsło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo możliwe, że od głośników. A co do żółci to wina przewodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety to nie od glosnikow :/;/ odlaczylem je i dalej tak samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!

Mam dosc powazny problem, mianowicie od pewnego czasu zaczal mi monit po prostu żółcieć (od czasu do czasu robi sie zolt i musze poruszac wtyczka przy karcie graficznej aby odzyska normalny kolor), wiec doszedlem do wniosku ze musze kupic nowy (ten ma 3.5roku). Jednak dzis rano wlaczam monitor a ten w lewym dolnym rogu strasznie drży :P, czasami drżenie sie nasila na caly ekran a czasami prawie w o oglole nie ma. Bylem na bank pewny ze to monitor, lecz dla upewnienia podlaczylem stary 15calowy bialo czarny monitor i on tez drżal..... Jutro mialem jechac po nowy monitor, lecz teraz jestem juz calkowicie zdezorientowany ;/

Czego to moze byc wina??

plizka pomozcie

 

wymień kabel do monitora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba juz odkrylem problem... Przez moj pokoj przeplywa jakas woda lub prad :P, dziwne to troche ale najbardziej pasuje do tego.... Musze zajechac po takiego dziadka z rozdzka co wykyrwa gdzie plynie jakas woda lub prad i musze cos na to poradzic. Przenosilem monitor do innego pokoju i nie drgal, a jak go wnioslem do mojego to jak szalony napier...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe. gdybam, ale problemem może być gniazdko. w sumie nie wiem na ile to jest prawdopodobne bo pewnie doświadczałbyś również jakichś wyłączeń, ale spróbować przerzucić kable na jakiś przedłużacz w inne gniazdo nie zaszkodzi. może też być, że masz np. lampkę nocną blisko kompa, która Ci go niemiłosiernie ogrzewa (mój kumpel kiedyś tak miał, objawy podobne). pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...