Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
Knicz

Labirynt

Rekomendowane odpowiedzi

nieee :P.. ale również coś bardzo potężnego :P...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wygląda jak supernowa, lub hipernowa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Clamoor

shit ! ? jeden z niewielu fajnych seriali sf .. w ogole jeden z niewielu fajnych seriali :P nie to co te "realistyczne" walki ze star treka :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

heh... każda podpowiedź jest duża :P... ale niech będzie:

Owe coś pochłania ogromne ilości energii :) Jednak jak widać na powyższym rysunku jest tak potężne, że aż tej energii zbiera za dużo - więc większość zostaje wyrzucona (doskonały przykład z programu na ng o tym czymś: to jakby nalewać wody do miski dla psa za pomocą węża ogrodowego :P) :P

Teraz to jest baaardzooo proste :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

oczywiście :P... a dokładniej jej potężna wersja - ogromna grawitacja przyciąga materię, światło, etc. Jednak nie jest w stanie wszystkiego pochłonąć więc wyrzuca w przestrzeń światło i materię (smugi światła na górze i dole)...

Dajesz :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Weźcie, odstraszyliście mnie od tego serialu czy czegoś. Z założenia czarna dziura nie może oddawać energii ponieważ ma nieskończenie wielką mase. Przyciąga wszystko, więc jedyne co byśmy zobaczyli to horyzont zdarzeń, a dziura gdy pobiera energie poprostu się powiększa. To jest bessęsu! ;]

I jak już mówiłem, bardziej przypomina supernowe ;]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czemu odstraszyli? :P

:P... Obejrzyj program o czarnych dziurach :P... Wyrzuca energię, której nie może pochłonąć (przykład wyżej z miską i wężem ogrodowym :P) - a rozrasta się w stopniu minimalnym - nieskończona gęstość - stąd mała powierzchnia "wlotowa" :P :P...

W centrum dużych galaktyk są ogromne czarne dziury...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

BO pochłaniają dużo energii. Chyba znamy o tym zupełnie inne teorie ;) Faktem jest, że czarne dziury "parują", ale na pewno nie jest to proces tak szybki i efektowny, a tra miliardy lat ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Clamoor

hmm cos mi swita ze jest promiwniowanie Hawkinga ale zdecydowanie nie wyrzucane sa "wielkie ilości energi", prawda jest taka mamy o tym dosc blada pojecie ... ale to co sie dzieje w poblizu horyzontu zdarzen ... prawdopodobne zagiecia przestrzeni, predkosci wieksze od predkosci swiatła .. itd ...

przy supermasywnej czarnej dziurze, i badaniach na temat kwazaru PG 1700+518 zaobserwowano "wiatr" którego zobrazowanie mogło by pokazywac cos takiego jak na wskazanej artystycznej wizji czarnej dziury ;-)

chyba to poki co nieco przerasta ludzkość, nie wspominajac o tym ze to co oglądamy w kosmosie to stan z przed wieluuu wieluu lat ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

racja... program, a raczej programy o czarnych dziurach raczej wskazywały nowe poglądy... :) było też wykorzystaniu czarnych dziur jako tuneli do innych równoległych rzeczywistości, czy tez do podróży w czasie :P... Na razie to jest poza zasięgiem człowieka jak zauważył Clamoor :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A za 100lat ludzie będą się z takich poglądów śmiali :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Clamoor

powoli juz mozemy sie smiac z fizyki Newtonowskiej, za 50 lat bedziemy sie smiac zapewne z kwantowej ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to - śmiejmy się: hahahahahahaha :)

A tak serio to dawać następną zagadkę ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sorry za opóźnienie :P Ale sesja się zaczęła...dziś pierwszy egzamin w plecy :P Żyć nie umierać :P

A o czarnuch dziurach wiemy bardzo mało, w większości to przypuszczenia poparte czasami jakimiś obliczeniami, i myślę, że pozostaną zagadką jeszcze długo ;) A jeszcze niecały miesiąc i czeka mnie fizyka kwantowa ... ehhh xD.

Ok, zagadka. Co to jest (tylko dokładnie. Bo inaczej będzie za proste ;)) Najlepiej jak nazywa się ta część tego pewnego sporego mechanizmu ;)

97860699jj6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To wygląda jak zderzacz hadronów. Konkretnej części nie rozpoznaje, choć widziałem o tym program na discovery ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To jest chyba ta maszyna Wielkiego Zderzacza Hadronów autorstwa CERN, bodaj w Szwajcarii.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To jest ATLAS (A Toroidal LHC ApparatuS) – toroidalny zespół detektorów ogólnego zastosowania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • Dodaj nową pozycję...