Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
DvD

MMORPG

Rekomendowane odpowiedzi

Gatunek MMORPG (massive multiplayer online role playing game) jest ostatnio bardzo popularny. Ja gram w Guild Wars (może nie całkiem massive, ponieważ innych graczy spotykamy w miastach, poza nimi gramy albo z wybraną drużyną, bądź komputerowymi pomocnikami). Ostatnio miałem okazję grać w World of Warcraft i przyznam, że spodziewałem się czegoś lepszego, niż ciągłe wykonywanie bliźniaczo podobnych do siebie questów. Jacy są Wasi faworyci z grona takich gier?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zdecydowanie Lineage 2. W wakacje grałem przez ponad miesiąc, dzień i noc. Teraz odpuściłem bo strasznie pożera czas. Co do WoW'a to tam praktycznie zdobywanie poziomu to ciągłe wykonywanie questów, podczas gdy w L2 można właściwie tłuc same potworki, co też robi się trochę nudne, gdy 4 dzień siekasz te same stwory w poszukiwaniu jakiejś broni... No i w L2 łatwiej pograć za darmo niż w WoW'a. :)

Teraz grałem troszkę w Silkroad, gra całkiem fajna, ale zrobili ją darmową i serwer jest ciągle przeciążony, więc lagi mam duże... Na święta ze stworków wypadają jewel boxy, które można wymienić na strój Mikołaja i się w niego ubrać :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja grałem sporo (i czasami pogrywam od niechcenia) w Runescape. Ten MMORPG jest częściowo darmowy i baaaaardzo wciągający. Bardzo wielki nacisk w tej grze położono na ekonomię - większość rzeczy (zbroje, oręż) gracz może wykonać sam a potem sprzedać innym graczom... Nie każdemu może się podobać kilkugodzinna zabawa w wykopywanie rudy w kopalni, przetapianie rudy na sztabki i wykuwanie broni ale mnie baaardzo wciągnęło jakiś rok temu ;D . Jedyna wada że "świat darmowy" szybko się nudzi i szybko wychodzą na wierzch wszystkie jego ograniczenia :( . A za "membership" rozszerzający grę z 10krotnie trzeba juz płacić 5$ miesięcznie...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mój 13-letni brat jest uzależniony od tej gierki. Runescape to całe jego życie. Nie polecam :|

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Clamoor

rok(niecału) wyjety z życia jak grałem w MuOnline :| omg stanowczo odradzam to uzależnia....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja nie posłuchałem i zamówiłem dziś WoW'a. Ale przynajmniej ostrzegaliście :). Potrafię się opanować w graniu, więc raczej nie będę zaniedbywał innych rzeczy (wiem wiem, każdy tak mówi :) ).

EDIT:....przemyślałem troszkę sprawę.... anulowałem zamówienie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A słyszeliście, jakiś czas temu w Chinach bodajże, dwóch kolegów w grało w Lineage'a. Polowali na jakąś rzadką broń, udało się, broń wypadła ze stworka, jeden ją podniósł i sprzedał, nie dzieląc się z drugim. Ten ze złości poszedł i zabił swojego kolegę nożem...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Słyszałem o tym ale to chyba troche inaczej wyglądało.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pełno jest takich historii mających pokazywać jakie to gry komputerowe są złe i deprawujące ;) .

Ja słyszałem o kolesiu, który grał w WOWa przez 86 godzin bez przerwy i umarł z głodu...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Pełno jest takich historii mających pokazywać jakie to gry komputerowe są złe i deprawujące ;) .

Ja słyszałem o kolesiu, który grał w WOWa przez 86 godzin bez przerwy i umarł z głodu...

Po tylu godzinach nie tylko głód jest przyczyną śmierci. Swoją drogą trzeba coś zrobić z takimi sytuacjami, bo to nienormalne jest. Powiedzmy ograniczenie grania w MMO do 12 godzin na dobę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam najlepsze ograniczenie na MMORPG, mój internet+brak zw. IP i ładowanie się Lineage2 raz na 100prób.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale ja mam radiówkę, słąby sygnał do tego..słowem baardzo słabo :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Po tylu godzinach nie tylko głód jest przyczyną śmierci. Swoją drogą trzeba coś zrobić z takimi sytuacjami, bo to nienormalne jest. Powiedzmy ograniczenie grania w MMO do 12 godzin na dobę.

W chinach już jest coś takiego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gry w które ja się wciągnełem z mmorpg to Tibia, muonline, thang, Conquer tyle pamiętam B)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

WoW od day-1 :] gralem i w UO i w Lineage 2 i w slikroads i dupa zadna mi sie tak nie podoba jak WoW.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi