Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre

DeLaPaz

Użytkownicy
 • Zawartość

  33
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  1

Zawartość dodana przez DeLaPaz

 1. A co do Testdisk, odtworzyłam partycję ale komputer jej nie widzi i nie mogę do niej wejść i się rozglądnąć po moich zgliszczach , więc to nie był strzał w kolano tylko w serce . Photorec owszem skopiował pliki, niestety większość z nich to kilku kilobajtowe.txt, .h, .java, lub mp3. Chyba to są porozrywane pliki podczas przenoszenia. Niestety photorec nie kopiuje struktury folderów ani nazw plików... Dowaliłam sobie na całej linii!
 2. czy można w tym programie ustalić od którego do którego sektora chcę odzyskać pliki, bo mi pisze 41 godzin, a pierwszą mam partycję zdrową i nie chcę, by z niej kopiował... Po niej mam wolne miejsce i tam się właśnie rozgrywa mój dranat
 3. Super, fajnie. A czy ten program kopiuje te odnalezione pliki czy je przenosi? Zależy mi, żeby ta skasowana partycja została nienaruszona...
 4. Sprawa jest zagmatwana: Mam dysk zewnętrzny, w którym próbowałam zwiększyć rozmiar jednej prawie w całości zapełnionej partycji (ok. 200GB), niestety podczas tego procesu dysk mi się odłączył od kompa i partycja się zablokowała tak, że nie można na nią wejść. Programem EUSEUS partition master chciałam odzyskać te wszystkie pliki. żeby to zrobić musiałam usunąć partycję, co też uczyniłam ale wtedy nie znalazł żadnych danych. Sięgnęłam po MiniTool Partition Wizard i tu się zaczęło. Otóż, tą rozszerzaną partycję przedzieliło na 2 części: wielkość danych w pierwszej to 111GB a w drugiej to 179GB (wielkość całej partycji to 222GB). I tu w jakiejś części te dane (czy partycje) nakładają się na siebie. A *muszę* odzyskać wszystkie pliki, z obu części. I teraz nie wiem, co się stanie z drugą partycją, jak nacisnę Finish w tym programie zaznaczając tylko jedną partycję do odzyskania. Czy dane z tamtej będzie można jakoś odzyskać czy już przepadną? Czy jest jakiś program, który może odzyskać dane, np. przenosząc je na inną partycję, tak, żeby jedna nie nadpisała się na drugiej? Albo coś jeszcze innego?
 5. 1. A na tej dwuwarstwowej płycie to można zwykłą nagrywarą DVD nagrywać czy jakąś specjalną obsługującą double layer? 2. A jak pojadę winrarem i podzielę na 2 części to z płyty nie będę mogła zainstalować programu tylko skopiować na dysk i wtedy, nie? 3. Mam Windowsa i wszystkie sterowniki nagrane na (w sumie) 3 płytach. Wkładam jedynkę i instaluję, po chwili komputer prosi o płyte nr 2, potem 3 i Windows zainstalowany. O taki efekt mi chodzi.
 6. Chcę stworzyć punkt przywracania systemu. Do tego ochrona systemu w dyskach musi być włączona, gdy próbowałam to zrobić pojawił mi się komunikat: „There was an unexpected error in the property page: The filename, directory name, or volume label syntax is incorrect. (0x8007007B) Please close the property page and try again.” Po tym w okinku przy każdym dysku pisze, że włączona ale gdy chcę przywrócić system w następnym okienku picze, że wyłączona. Jak to naprawić? PS. Windowsa mam angielskiego.
 7. DeLaPaz

  Opcja WinRAR

  I właśnie u mnie w „parametrach profilu” tego nie ma. Załączam zrzucik. Może mam inną wersję...
 8. Mam plik ISO o wielkości 7,9 GB. Potrzebuję go nagrać na 2 płytach DVD+R (bo tak się zmieści). Zarówno w UltraISO jak i Ashampoo burning studio nie mogę tego zrobić, bo „plik jest zbyt duży na jedno dvd”. Jaki program mi podzieli to iso normalnie na dwa dvdiki?
 9. Potrzebuję się pozbyć z tego menu tych wszystkich playerów. Próbowałam grzebać w rejestrze ale nie udało mi się znaleźć wpisów odpowiedzialnych za foldery, bo te farfocle się pokazują w shellu gdy zaznaczę folder a nie plik. Czy ktoś wie jak to zrobić (nie licząc odinstalowania VLC, a Windows Media Player się pokazuje nawet, gdy nie jest zainstalowany, czy też aktywowany )
 10. DeLaPaz

  Opcja WinRAR

  Jeszcze jedna sprawa: również kiedyś przypadkiem znalazłam możliwość dodawania profili kompresji do menu kontekstowego. Mam teraz w powłoce 2: „dodaj do archiwum...” i „dodaj do <nazwa folderu>”, gdzie archiwizowanie przebiega według profilu domyślnego. Mam jeszcze 2 zdefiniowane profile, które chcę dodać do powłoki. (??)
 11. DeLaPaz

  animacja Flash

  Mhmmmm.... Więc chcę mieć możliwość bawienia się tym bez podłączenia do internetu, przenoszenia na USB itp. Może mi się uda coś wymyślić...
 12. Potrzebuję ściągnąć ze strony http://nikon.pl/pl_PL/product/digital-cameras/slr/professional/d3s animację tego aparatu. Użyłam programu flash saver i nawet podobno mi zapisał ale nijak (ani w IE ani we Flash player, ani Flash movie player) nie mogę tego otworzyć - albo raczej ten plik nie może być wczytany. Może program po prostu nie ściągnął go poprawnie(?). Czy ktoś wie jak mogę tę animację NA PRAWDĘ ściągnąć?
 13. DeLaPaz

  Microsoft word 2010

  Co do trików z podanej strony: im pojawia się okienko z tłumaczeniem - u mnie grobowa cisza. Zastanawiam się czy to przez to, że nie mam IE... Trza będzie to sprawdzić. officetrans nie znalazłam.
 14. W MS Word jest opcja tłumaczenia całego dokumentu. Gdy ją klikam pytają czy wysłać dokument pod adres: „http://www.microsofttranslator.com/officetrans/httpquery.aspx”. Po uczynieniu tego pisze mi „Dokument został przetłumaczony za pomocą usługi tłumaczenia automatycznego. Wyniki możesz obejrzeć w przeglądarce sieci Web.” No i co teraz?! W przeglądarce są moje standardowe strony. Nie wiem gdzie może być ten przetłumaczony dokument. Czy ktoś tego używa? Po prostu nie rozumiem tej procedury.... (ps. czy można usunąć własny wątek?)
 15. DeLaPaz

  Screenshot gry

  Dzięki za porady!
 16. Potrzebuję się dowiedzieć jaki Czas reakcji matrycy jest w laptopie Sony VAIO VPCEB1S0E. Tego standardowo nie podają w opisach technicznych. Możliwe, że jest on taki sam we wszystkich Sony VAIO serii E, ale jak to sprawdzić? Czekam na pomoc...
 17. Potrzebuję zrobić zrzut ekranu kilku gier, niestety czy robię to prtScr czy za pomocą stworzonych do tego programów np. Quick Screen Capture czy Screenshot pilot, to zawsze obraz wychodzi albo biały albo czarny. Zgaduję, że gry mają jakąś ochronę przed takimi zdjęciami ale w internecie jest pełno takich zrzutów, więc muszą być programy omijające taką blokadę... Czy ktoś może mnie oświecić w tej sprawie?
 18. Potrzebuje CMS na localhost, do połączenia się użyłam movAMP'a. Działał mi przez pierwsze użycie. Po wyłączeniu i włączeniu kompa i tego programu już nie działał. Po 2 dniach znowu zajarzył, że go włączyłam. Nie rozumiem o co chodzi. Czy ktoś wie, co się dzieje, że 2 razy mi się załączył a 10 razy nie? mavAMp'a mam w C:
 19. DeLaPaz

  Opcja WinRAR

  Super! Tego szukałam. Dzięki!
 20. Kiedyś udało mi się natrafić na opcję typu: co zrobić po wypakowaniu plików z archiwum. Możliwości: nic, usunąć archiwum automatycznie, zawsze pytaj przed usunięciem. Teraz przestudiowałam wszystkie opcje i nie mogę tej jednej znaleźć. Czy ktoś może mnie naprowadzić na właściwy trop?
 21. Mam miniaturki plików .jpg a .png wyświetlają się jako ikony (w Windows 7 x64). O ile pamiętam, miałam kiedyś wszystkie miniaturki, musiałam coś pozmieniać ale nie wiem co. domyślny program do nich to przeglądarka foto Windowsowska. W Okienku Podglądu też nie widać png. Jak to naprawić?
 22. DeLaPaz

  Wyszukiwanie

  Potrzebuję przeszukać folder główny bez podfolderów w nim znajdujących się. Czy jest na to inny sposób niż grupowanie wyników wyszukiwania według folderu?
 23. Witam, zamierzam kupić dysk zewnętrzny 250 lub 320 GB firmy samsung lub Toshiby (nie wiem jaki lepszy) i mam kilka pytań: 1. czy można na takim dysku zainstalować system operacyjny: na laptopie mam windowsna 7 na zewnętrznym byłoby Ubuntu. 2. Czy jest tam juz jakiś system plików. na niektórych dyskach pisało fat32 na innych nic na ten temat ie pisało. mi potrzebny jest ntfs. 3. Jak można zmienić/ sformatować do innego systemu plików? Jakimś programem? pozdro!
 24. Rzeczywiście, zadzwoniłam do dostawcy, "dodali" mnie i sekunde później miałam internet... Dzięki Nerio!
×
×
 • Dodaj nową pozycję...