Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre

filmy.linuxf

Użytkownicy
 • Zawartość

  33
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutralny

O filmy.linuxf

 • Tytuł
  Jestem tu nowy

Informacje do profilu

 • Zainteresowania
  Artykuły porady.
  https://groups.google.com/forum/#!forum/pc-it

  Kilka lat temu chodziłem do Szkoły Zawodowej w Warszawie na ul. Rzymowskiego 38 i mam miłe wspomnienia.
 1. Uwaga : Mam nadzieje, że artykuł, który napisałem jest dla ciebie przydatny. Sam go napisałem, owszem trochę czasu mi to zajęło. Jeśli chcesz więcej przydatnych artykułów, poradników to zajrzyj do tego Linku. Tryb Mode S nakłada na system Windows 10 szereg ograniczeń. Tak aby było bezpiecznie i wydajnie. W trybie S Windows szybciej i stabilnie działa a użytkownik nie potrzebuje np: antywirusa ponieważ nic z zewnętrznego nie zainstaluje się. Obsługuje wyłącznie Microsoft store (sklep Microsoft) Tylko ze sklepu możesz instalować aplikacje z weryfikowane przez Microsoft. Jeśli używasz komputera wyłącznie do internetu i korzystasz np: pakietu office 365 to ta opcja będzie dla ciebie idealna. Tryb S ustawiany jest w fabrycznie raz i robi to producent. Jeśli postanowisz wyłączyć ten tryb wówczas już nigdy nie powrócisz do stanu jaki był przed pierwszym uruchomieniem komputera. Nawet przywrócenie systemu do ustawień fabrycznych a potocznie nazywany format nie przywróci Trybu S. Wyłączenie trybu S : 1. Na komputerze z systemem Windows 10 w trybie S mode wybierz kolejno opcje Ustawienia > Aktualizacja i zabezpieczenia > Aktywacja. 2.W sekcji Zamień system na Windows 10 Home lub Zamień system na Windows 10 Pro wybierz opcję Przejdź do Store. (Jeśli również widzisz sekcję „Uaktualnij tę wersję systemu Windows”, uważaj, aby nie kliknąć łącza „Przejdź do Store” widocznego tam). 3. Na stronie Wyjdź z trybu S mode (lub podobnej), która zostanie wyświetlona w sklepie Microsoft Store, wybierz przycisk Uzyskaj. Gdy zobaczysz komunikat potwierdzający na stronie, będzie można instalować aplikacje z poza Microsoft Store.
 2. Komenda, która pokazuje lokalizacje programów. Czasem chcemy zobaczyć lokalizacje na dysku jakiegoś programu to wystarczy poznać jedną komendę.Link.
 3. Szyfrowanie i deszyfrowanie pliku.Jeśli masz plik np: w notatniku , a nie chcesz aby ktoś inny zobaczył zawartość. to możesz użyć polecenia gpg.Link.
 4. Zrobiłem nowy dział. Informacje ze świata Linuxa. Tutaj będą pojawiać się różne wiadomości odnośnie sprzętu pod Linuxa jak i samego Linuxa. Link.
 5. Szybkie kopiowanie z terminala. Chcesz szybko kopiować zawartość tekstu z konsoli. Po konfiguracji jest to możliwe. Link.
 6. Linux to dobry system, który z biegiem lat nie zwalnia ale na dysku pojawiają się pliki śmieci. Warto się pozbyć zbędnych plików. Robione na Fedora.Link.
 7. Zmierz ile dany proces zajmuje czasu procesorowi. Jak jest zasobożerny? Jest to przydatne np: jeśli masz dwa programy, które wykonują te same czynności a są innego producenta. Tobie zależy na tym, który program jest mniej wymagający? Dzięki filmowi dowiesz się jak to zrobić.Link.
 8. Wyszukaj lokalizacje pliku lub folderu. Wystarczy, że znasz nazwę pliku lub folderu. W łatwy sposób dowiesz się gdzie plik lub folder znajduje. A w razie potrzeby dowiesz się w ilu lokalizacjach znajduje się. Link
 9. Uruchom programy na Windowsa w systemie Linux. Niektóre programy napisane pod Windowsa możesz używać na Linuxie. Do tego potrzebne są dwa programy. Ten film pokaże ci jak je zainstalować i uruchomić program napisany pod Windowsa. Link.
 10. Skanowanie adresów IP w naszej sieci, zobacz jakie urządzenia są podłączone. Masz 2,3, komputery w domu, dodatkowo router, switch itd... interesuje cię jaki ma teraz adres IP na dhcp.? Link.
 11. Program do sprawdzenia kondycji dysku twardego. Jeśli podejrzewasz dysk twardy, że źle działa to możesz sprawdzić go oprogramowaniem którym przetestujesz dysk twardy. Ten film pokaże jak to zrobić. Link.
 12. Tworzenie skrótów wyłączenie i restart systemu. Często opcję którą używamy to wyłączenie komputera i restart. Film pokazuje jak zrobić aby ikony były koło zegara Link
 13. Naprawa bazy RPM, przydatne gdy nie możemy zainstalować programy. Czasem zdarza się, że baza danych pakietów rpm jest uszkodzona. Mimo tego, że wpisujemy prawidłową komendę to wyrzuca na różne komunikaty. W takim wypadki nie zostało nam nic innego jak obejrzeć film, tam dowiesz się jak to naprawić. Poradnik robiony na systemie Fedora. Link
 14. Tworzenie i usuwanie listy zadań, które mamy wykonać, ułatw sobie życie. Mało kto wie ale listę zadań np: zakupów można napisać w terminalu. Jest dosyć czytelnie, tym bardziej, że możemy nadać priorytet danego zadania. A w razie potrzemy zadanie usunąć. Link.
 15. Zaawansowany menedżer pobierania. Ściągasz pliki? Chcesz usprawnić tą czynność? Ten film jest dla ciebie. Poradnik pokazuje jeden z lepszych akceleratorów pobierania na Linuxa. Link.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...