Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre

Podracki

Użytkownicy
 • Zawartość

  5
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Podracki

 1. Dell to na pewno dobra marka, ale za jakiś czas trzeba będzie i tak te nowe laptopy wymienić. Dlatego właśnie skłaniam się ku rozwiązaniu w chmurze takiemu jak ComZetta. W tym wypadku odpada mi problem kolejnej wymiany sprzętu za parę lat.
 2. Właściwie masz racje, ale po tych dwóch latach odpadnie mi wiele innych kosztów – utrzymanie, serwisowanie sprzętu itp. Uniknę stresów związanych z ewentualnymi awariami, groźbą utraty danych itp. Poza tym będę mógł spokojnie kontynuować w domu pracę nad projektami. Zawsze wkurza mnie konieczność zapisywania aktualnego stanu pracy na pendrive’a i przenoszenie z miejsca na miejsca. W mojej pracy ilość danych, którymi operuję jest spora. Wolałbym, aby wszystko było w jednym miejscu, na jednym dysku.
 3. Dzięki za propozycje zestawów. Tak, chciałbym wymienić również monitory. Czyli z tego wszystkiego może się zrobić spory koszt. Dlatego zastanawiam się też nad alternatywnym rozwiązaniem - chętnie wysłucham Waszej opinii. Otóż czy zamiast odnawiać sprzęt, nie "przesiąść się" na komputery działające w chmurze, na przykład na coś takiego: http://comzetta.com/pl/cennik/ Tutaj - w wariancie Professional, płaciłbym za trzy stanowiska 450 zł miesięcznie, ale odpadłaby mi konieczność wymiany sprzętu. Z tego co przeczytałem, rozwiązania w chmurze pozwalają na to by elastycznie dostosowywać parametry komputera do potrzeb, czyli zaawansowane operacje, "zżerające" zasoby, można wykonywać również na starym sprzęcie. Musiałbym tylko sprawdzić czy istnieje możliwość zainstalowania aplikacji, które będą mi potrzebne w pracy. Co myślicie o takim rozwiązaniu?
 4. Zależy mi na jak najmniejszym koszcie, czyli szukam optymalnego rozwiązania - maksymalnie wydajny sprzęt za maksymalnie rozsądną cenę Raczej bez specjalnych preferencji, priorytetem jest wydajność.
 5. Prowadzę małe biuro architektoniczne, obecnie staję przed koniecznością wymiany sprzętu komputerowego, ponieważ ten który posiadamy jest już mocno wysłużony i nie radzi sobie z wykonywaniem bardziej zaawansowanych operacji. Czy możecie mi doradzić na jakie parametry mam zwracać uwagę przy zakupie sprzętu? Zależy mi przede wszystkim na wydajności ponieważ programy takie jak Auto Cad zużywają dużo zasobów procesora. Chciałbym, aby sprzęt służył przez kilka dobrych lat i aby za chwilę nie trzeba go było znowu wymieniać. Potrzebuję wyposażyć w takie komputery trzech pracowników.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...