Skocz do zawartości

Lepiej jest kupić mieszkanie z rynku wtórnego czy z pierwotnego

• Please log in to reply
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 litek

litek

Coś tam ogarniam...

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisano 5 styczeń 2016, 14:33

Czy ktoś z Was kupował ostatnio mieszkanie? OBecnie rozglądam się za czymś konkretnym w Warszawie i zastanawiam się czy celować w rynek pierwotny czy może we wtórny... Co będzie lepszym rozwiazaniem ?

#2 bony00

bony00

Coś tam ogarniam...

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 176 postów

Napisano 7 styczeń 2016, 07:02

Zdecydowanie rynek pierwotny. Takie mieszkanie może i będzie trochę droższe ale z drugiej strony zaoszczędzisz na czynszu w następnych latach. Wystarczy sobie porównać czynsze w mieszkaniach w starszych blokach a w tych nowych. Poza tym nowe apartamentowce realizowane są w wykorzystaniu lepszych, nowszych technologii, o których dawno temu jeszcze się budowniczym nie śniło.
Zerknij sobie tak poza tym na tę stronę:
http://www.mapanieruchomosci.pl/

Obecnie znajduje się na niej wygodna mapa , na której możesz sobie przejrzeć nieruchomości deweloperskie w całym kraju. Możesz soobie porównać ceny ( chociaż najlpiej jest porozmawiać sobie po prostu z deweloperem - w wielu przypadkach można wynegocjować lepszą cenę za m2).

#3 miss210

miss210

Jestem tu nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 23 grudzień 2016, 22:23

Wszystko zależy od konkretnej sytuacji... Jeśli chcesz skorzystać z usług zawodowców w tym temacie, to sprawdź sobie tutaj nieruchomosci-zabrze.pl :)

#4 Ridan

Ridan

Coś tam ogarniam...

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisano 8 styczeń 2017, 23:14

Myślę, że zarówno rynek pierwotny jak i wtórny ma swoje plusy i minusy. Trzeba po prostu dobrze trafić. Ważna jest lokalizacja, stan mieszkania no i cena. Mimo to i tak trzeba wziąć kredyt. A wiem, że na stronie http://moneye.pl można znaleźć ranking kredytów gotówkowych, więc popatrz sobie. Może okazać się przydatny przy zakupie mieszkania na kredyt.

#5 Dionizos80

Dionizos80

Jestem tu nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 2 czerwiec 2017, 15:13

Ja z kolei podłączę się z nieco innym tematem, mianowicie mowa o ogrodzeniach farmerskich... Czy znacie coś wartego uwagi w tym zakresie? Sądzicie, że np. te ogrodzenia farmerskie są ok?

#6 slow

slow

Jestem tu nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 28 czerwiec 2017, 11:56

Wszystko zależy od tego jaki jest dostępny budżet na inwestycję i czy zależy nam na czasie, czy nie.
Wiele osób decyduje się po prostu na wybudowanie nowego domu jednorodzinnego.
Co powiecie na przykład na taki domek:
Dołączona grafika
Źródło: http://www.dominanta.pl

#7 nielubiezimy

nielubiezimy

Coś tam ogarniam...

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 60 postów

Napisano 19 lipiec 2017, 07:14

To chyba zależy od tego czego szukasz i na czym Ci zależy. Kupując od dewelopera masz zwykle 2-3 lata gwarancji i możesz sobie wszystko urządzić od początku tak jak chcesz. My sami zastanawiamy się teraz nad zakupem mieszkania od dewelopera tutaj pod Poznaniem.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych