Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
Elion

Problem z podatkami

Rekomendowane odpowiedzi

Znów muszę prosić Was o pomoc. Tak sądzę, że zalegam z podatkami za reklamy na fb (tak, zupełnie przypadkiem się dowiedziałam, że trzeba je płacić, tak to jest jak się nic nie wie na temat reklam). Będę jutro starała się to wszystko naprostować z księgową. Dodam jeszcze, że miałam zaznaczoną opcję na komercyjne wykorzystywanie reklam ale nie miałam wypełnionych żadnych danych firmy (nie wiem, czy to coś zmienia). Ale chciałam się Was zapytać, czy mogę ustawić reklamę na swoim fanpage do celów niekomercyjnych? Nie potrzebuje tego wrzucać w koszta, i nie chce się bawić w podatki więc chciałabym od razu mieć jasną sytuacja z FB. Tylko czy mając działalność, mogę rzeczywiście tak postąpić? Jeśli chodzi o księgowość to ja totalnie nic nie wiem i nie rozumiem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie musisz. Masz fanpejdź firmowy, masz płatności na rzecz fejsa z własnej karty/konta - us może znaleźć. Nie musi być faktury do powstania obowiązku podatkowego od importu usługi. Jeśli sama nie wykażesz właściwie nabycia, skarbówka każe dopłacić vat należny z odsetkami (bez odliczenia wstecz vatu naliczonego - tylko do bieżącej deklaracji) oraz sankcyjne 30% podatku niewykazanego z importu. Gdyby jeszcze to nie była strona firmowa, to ok, ale tu jednak łatwo znaleźć te wydatki.

Jeśli prowadzisz własny biznes poczytaj sobie o optymalizacji podatkowej:

http://funduszenarozwoj.pl/optymalizacja-podatkowa/

Na pewno Ci się to przyda. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tematyka podatkowa często bywa naprawdę skomplikowana.. ja wówczas ratuję się wiedzą ze sprawdzonych przeze mnie stron internetowych.  Jeśli Twój ePIT sprawia Ci problemu to zerknij sobie tutaj:https://bezprawnik.pl/twoj-e-pit-nie-dziala/ Mi osobiście wiedza zawarta na tej stronce bardzo się przydała dlatego też postanowiłam, że podzielę się nią dalej ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi