Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
bony00

Czy słuchanie muzyki w słuchawkach moze niszczyc słuch

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. 

Czy słuchanie muzyki w sluchawkach moze niszczyć słuch? 

Do niedawna  sluchałem w słuchawkach ale obecnie już się zastanawiam czy powinienem. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wszystko tutaj zależy od tego jak głosno słuchasz. Sam staram sie ograniczać słuchanie na maksymalnej głośności chociaż wcześniej mi sie zdarzało. Żadne słuchawki nie są szkodliwe póki nie generują nadmiernego ciśnienia akustycznego.  Po prostu trzeba zachować umiar którego wiele osób nie zachowuje i potem powstają spore problemy bo słuchu tak łatwo się nie odzyska.... Ogólnie szkodliwość zależy od źródła, nagrania i słuchawek. Jeśli słuchasz bardzo głośno to każde zepsują  i nie ma tutaj znaczenia jakie są to słuchawki.

Jeśli czujesz że z Twoim słuchem jest coś nie tak to polecam zapisac sie na badanie słuchu. Poczytaj sobie również o aparatach sluchowych Bernafon https://www.bernafon.pl - jest to bardzo dobra klasa. 

Edytowane przez Elion

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

warto tez dobrac dobrej jakosci sluchawki, ja wybralem  Genesis Radon 610  ktore maja dzwiek 7.1 i czlowiek nie musi dawac glosnosci na maksa zeby czuc sie komfortowo w grze

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi