Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
pomocyplz

komputer nie startuje

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.
Według mnie mam problem z działaniem płyty głównej. Jest to asrock z87 extreme3. Jakiś czas temu komputer zaczął mieć problemy z uruchamianiem się. Raz na ileś dni potrzebował kilku czy kilkunastu wciśnięć włącznika żeby zaskoczyć. Pomyślałem, że to wina pięcioletniej już obudowy, w której przestało coś stykać. Stwierdziłem, że zasilacz (bequiet bqt-l8-cm-530w) raczej działa ponieważ klawiatura i mysz otrzymywały energię. Ale dzisiaj sytuacja pogorszyła się ponieważ maszyna nie uruchamia się już wcale. Zdjąłem obudowę, wyciągnąłem instrukcję, upewniłem się, że każdy kabel siedzi, gdzie należy, zamieniłem pwrbtn# na reset# by móc uruchomić sprzęt przyciskiem resetu, ale to nie zadziałało. Zmieniła się też sytuacja z myszą. Wcześniej świeciła cały czas, obecnie tylko przez parę sekund po wduszeniu przycisku. A całość dalej nie startuje. Wydłubałem przycisk power, wydarłem mu kable i splotłem na nowo. Zyskał tę samą funkcję, co reset czyli uruchamia mysz na parę sekund, ale całość dalej milczy.
Czy potrzebne są jeszcze jakieś informacje?
Co mogę zrobić by zlokalizować i wyeliminować usterkę? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozamiatane. Wypróbowałem porady, po czym oddałem sprzęt do serwisu. Stwierdzili, że zasilacz działa i to płyta nie odpowiada choć nie wiedzą, co w niej zawiodło.

Co teraz? Na jaki nowy model spojrzeć? Założyłem nowy temat gdyż wydaje mi się, że takie są zasady forum by zachować przejrzystość zarchiwizowanych pozycji.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...