Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
zygmunt.korbacki

informatyka - studia

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym studiować informatykę i szukam dobrej uczelni z tym kierunkiem. Kilkoro znajomych polecało mi we Wrocławiu WSH. Podobno mają dobrą kadrę wykładowców i uczą praktycznych rzeczy, które potem faktycznie przydają się w pracy. Czy jest tu ktoś kto studiował lub/i zna tą uczelnię i może ją także polecić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Faktycznie najwieksze znaczenie tutaj mają nasze umiejętności. Jednak na początku drogi zawodowej moim zdaniem warto jest jednak iść na studia. Wiele osób mówi, ze dyplom nie ma znaczenia, jednak moim zdaniem jakieś znaczenie jednak ma. O wiele łątwiej jest znaleźć pracę bez portfolio jak będziecie mogli pochwalić się dyplomem ukończenia dobrej uczelni. Poza tym wiele uczelni daje możliwośc nauczenia sie konkretnych rzeczy. Piszę tutaj na przyklad o studiach informatycznych w Wyższej Szkole Bankowej: https://www.wsb.pl/ , która ma już wyrobioną renomę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Rzeczywiście studia są trudne, jednak ktoś kto siedzi w temacie i bardzo lubi uczyć się nowych rzeczy, rozwiązywać problemy na pewno się odnajdzie na takich studiach. Jak już przez to przebrniecie to będziecie mogli przebierać w ofertach pracy. Zobaczcie sobie ofertę od https://dotlinkers.pl/en/ zajmują się oni rekrutacją dla firm i ich działów IT. Na pewno łatwo z ich pomocą będzie znaleźć dobrą pracę w tym sektorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Studia może nie są łatwe, ale praca później dochodowa i satysfakcjonująca. Poszukują właśnie w Dąbrowie Górniczej na to stanowisko osobę https://www.aplikuj.pl/oferta/259931/industry-4-0-engineer-umowa-o-prace-hays-poland-sp-z-o-o-#backto=%2Fpraca%2Fsosnowiec jak zaglądam na aplikuj to rzeczywiście sporo takich ofert się pojawia i to z deklarowaną bardzo dobrą wypłatą. Dlatego polecam ten kierunek studiować, pracy dla informatyków nie zabraknie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

W dzisiejszych czasach wykształcenie wyższe jest wymagane w większości ofert z dobrze płatną pracą. Zresztą wystarczy zerknąć na popularne serwisy z tego typu ogłoszeniami. Pytanie jakie trzeba sobie zadać w pierwszej kolejności, to co tak właściwie najbardziej nam odpowiada w świecie informatyki? Możliwych dróg rozwoju może być wiele bo są takie dziedziny jak programowanie, sztuczna inteligencja czy projektowanie gier studia dostępne na WSE - https://wse.krakow.pl/studia-i-stopnia/game-design/projektowanie-rozgrywki-gier-cyfrowych/ Swego czasu mój znajomy, który jest z wykształcenia grafikiem wybrał się na tego typu kierunek. Wdrożenie się trwało oczywiście jakiś tam czas ale na ten moment jest bardzo zadowolony z podjętej decyzji. Rozwój rynku gier cyfrowych prognozuje wysokie wzrosty na nadchodzące lata. A to za sprawą pojawienia się nowych konsol do gier oraz popularności smartfonów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
×
×
  • Dodaj nową pozycję...