Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
vega195

Jaki aparat?

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki aparat będzie najlepszy dla amatora? - lustrzanka, czy kompakt, a może bezlusterkowiec? Jakiej marki?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na taki temat poszukałby informacji gdzieś w Internecie. Wydaje mi się, że tam się da znaleźć naprawdę wszystko :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Duzo potrzeba na zakup czegos sensownego? Sam przymierzam sie do jakiejs lustrzanki. Myslalem wstepnie o jakims produkcie od Cannona, jak opinie? Druga kwestia jest taka czy nie potrzeba bedzie dokupic jakichs akcesoriow. Chcialbym sobie w niedalekiej przyszlosc zbudowac takie mini studio fotograficzne w moim domu. Na jakiej podstawie dobrac do tego celu lampe blyskowa? Co do sklepow to duzy wybor widzialem na stronie https://fripers.pl/c/lampy-blyskowe/ Korzystaliscie moze z ich uslug? Z tego co widze to maja bardzo atrakcyjne ceny oraz duzy wybor. Z gory dzieki za sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Super ;) Dzięki wielkie za ciekawe i sprawdzone informacje. Z całą pewnością mi się przydadzą :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja się niestety kompletnie na tym nie znam. Nie jestem w stanie pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Lustrzanki są ok, ale czy na prawdę konieczne dla amatora? Moim zdaniem na początek wystarczy tańszy sprzęt.

Nawet taki Panasonic DC-FZ82, mam i bardzo sobie chwalę. Zdjęcia wychodzą ostre, spore możliwości konfiguracji.

Za lustrzankę konrektną trzeba z 3-3,5K dać..

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli chcesz mieć aparat do nauki fotografii a nie tylko do pstrykania wakacyjnych zdjęć to polecałbym bezlusterkowca. Na początek ten powinien się fajnie sprawdzić https://www.al.to/p/189759-bezlusterkowiec-sony-a6000-16-50mm-czarny.html Matryca Exmor CMOS o rozdzielczości 24,7 Mpix, wbudowana lampa błyskowa, nagrywanie wideo w rozdzielczości 1920 x 1080, do 60 kl./s (FullHD),ruchomy ekran LCD 3'', wbudowany moduł Wi-Fi oraz NFC. Trzykrotnie szybszy niż w poprzednich modelach procesor BIONZ X™ wiernie odwzorowuje faktury.Technologia 4D FOCUS zapewnia doskonałe działanie systemu AF w czterech wymiarach. Łączy rozległą strefę pokrytą czujnikami ostrości, szybkie działanie systemu AF i lepsze przewidywanie ostrości. Na koniec wszystko i tak możesz sam ustawić. Co stanowi idealne połączenie które krok po kroku będzie uczyć Cie robienia coraz lepszych zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak już coś kupować to coś porządnego. Tak żeby nie okazało się że aparat w telefonie jest lepszy niż aparat który kupujecie w prezencie ;D Ja mogę polecic markę Sony, u mnie świetnie się sprawdza. Miałam tylko jedną naprawę ale to ewidentnie z mojej winy. Musiałam postawic na czyszczenie matrycy sony w firmie http://e-csi.pl/ Ale wszystko poszło na szczeście sprawnie i sprzęt działa do dziś.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • Dodaj nową pozycję...