Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
Sylvia

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór,

Od pewnego czasu myślę nad wymianą karty graficznej. Posiadam stary komputer i nie chciałabym niepotrzebnie kupić zbyt dobrej karty, którą będą ograniczały pozostałe części komputera.

Nie chcę kupować nowego komputera, lecz jeśli na przykład dobrze byłoby wymienić procesor na lepszy i działałby on dobrze z moją płytą główną, to również prosiłabym o udzielenie porady.

 

Jaką kartę graficzną moglibyście mi doradzić?

Oto dane mojego komputera:

 

CPU: Intel Core 2 Duo E6400 @ 2.13GHz Technologia Conroe 65nm

RAM: 4,00GB 2-Kanałowy DDR2 @ 399MHz (6-6-6-18)

Płyta główna: Gigabyte Technology Co., Ltd. EP41-UD3L (Socket 775)

Grafika: aktualnie używam S24D300 (1920x1080@60Hz) 2047MBNVIDIA GeForce GT 630 (CardExpert Technology)

 

 

Komputer ten ma służyć do prac biurowych jak i przeciętnych gier typu World Of Warcraft, The Sims 4, lub ewentualnie jakiejś gry strategicznej.

 

Będę bardzo wdzięczna za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trojxx44

 

 

Właśnie najdroższa byłaby ogromnym błędem, gdyż z tego co wiem, procesor i płyta główna nie potrafiłyby wykorzystać potencjału karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie na chwilę obecną nie ma sensu wymieniać grafiki bo ograniczą ją pozostałe podzespoły. Przede wszystkim wymień procesor na C2D e8400/e8500 i jeśli masz wolne miejsce na płycie dołóż pamięci do 8 gb, Jeśli chcesz przyśpieszyć działanie komputera to największy skok odczujesz wymieniając dysk na SSD, Ważne pytanie to też jakiej mocy jest zasilacz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The best graphics card isn't normally the fastest graphics card. That honor goes to the new Titan Xp, or at least the GTX 1080 Ti! Similarly, the best card isn't the least expensive option, because while there are cards (like the RX 560 and GTX 1050) that deliver great value, performance is still a factor. The best graphics card is the one that can strike a balance between high performance and a reasonable price.

photo editor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że teraz powinno się inwestować głównie w karty Nvidii, polecam mocno kartę GeForce 1050, najlepiej wersję podkręconą, gamingową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może do tego zestawu nadałby się GeForce 750Ti? Sprawdź, ja u siebie bardzo długo miałem tę kartę i polecam mocno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...