Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
Elion

Raty malejące a równe

Rekomendowane odpowiedzi

Moi Drodzy, Dostałem poprzez pocztę pytanie, na które chcę odpowiedzieć na forum, aby wszyscy mogli się zapoznać/dowiedzieć. Myślę że najlepiej pytać tutaj. Cytuję pytanie: Zwracam się z zapytaniem o różnicę między kredytem stałym a tzw. kredytem malejącym? Jakie są róźnice i jaki Pan bardziej poleca, a także o najkorzystniejszy bank udzielający kredytów?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W kredycie stałym przez cały okres kredytowania masz takie same raty

W kredycie malejącym raty zmniejszają się wraz z czasem trwania kredytu.

Kredyt bralismy z żona kilka miesięcy temu i zdecydowaliśmy sie na ta drugą opcję z uwagi na obecne stopy procentowe. Obecnie jest bardzo dobry okres na branie kredytu bo sa niskie tak wiec oprocentowanie kredytu również nie jest takie wysokie. Tak więc trzeba z tego korzystać. Jeśli planujesz kredyt to polecam dopytać się o szczególy na forum kredytowym: http://www.forum-kredytowe.pl/f133/ . Opisz tam jak wygląda Twoja sytuacja.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Raty majlejące na pewno sa dobre dla tych, którzy mają niższe dochody, gdyż początkowe raty sa tu niższe i łatwiej jest wyliczyć tzw "zdolność kredytową". Jednakże trzeba sobie zdawać sprawe z tego, że taki kredyt z równymi ratami jest droższy od kredytu z ratami malejącymi. Dlatego trzeba dobrzr sie zastanowic i wybrac opcję, która jest dla nas najbardziej korzystna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • Dodaj nową pozycję...