Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
litek

Jakie macie swoje sposoby na oszczędzanie pieniędzy

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę że oszczędzanie pieniędzy trzeba rozpocząć od oszczędzania energii elektrycznej, bo po pierwsze - nie rujnuje to naszego portfela (a koszty energii stale rosną). A po drugie - nie szkodzi środowisku. Sam rok temu zrezygnowałem ze zwykłych żarówek na poczet żarówek LEDowych, rachunki nieporównywalnie zmalały. Bo różnica musi być spora, skoro żarówki 10W zastępuje starą 60W. Sklep sferis włączył się w akcję oszczędzania energii, niezłe promocje mają na sprzęty energooszczędne, takie jak pralki, lodówki, zamrażarki, zmywarki, piekarniki. I oczywiście te mniejsze, jak żarówki, odkurzacze; tutaj lista: https://www.sferis.pl/Oszczednosc-energii
Dodatkowo na część mają raty 0%. Sam szukam już teraz nowej lodówki do wymiany, stara ma kiepską wydajność elektryczną.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Myślę że konto oszczędnościowe to jednak podstawowa forma oszczędzania. mnie na przykład pieniądze z tego konta są nie do ruszenia, mam ustalony stały przelew raz w miesiącu i tego nie odczuwam. A co do pytania czy te konta są płatne oczywiście banki mają takie pomysły ale u mnie np wystarczy że co miesiąc minimalnie wpłacę na to konto 20zl i wtedy prowadzenie jest darmowe, to chyba małe wymaganie. 
Inne opcje to na pewno oszczędzanie energii, alternatywne rozwiązania. no i troszkę ograniczenie przyjemności bądź zastąpienie je tańszymi. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja wciąż szukam genialnego sposobu na oszczędzanie:D Dobrą opcją jest lista zakupów+ robienie ich w supermarkecie. Korzystam też z różnych aplikacji do sklepów i na stacjach benzynowych aby mieć zniżki. Ale to i tak za mało. Chyba muszę więcej zarabiać aby móc prawdziwie oszczędzać:D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • Dodaj nową pozycję...