Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
walec51

zrobmikompa.pl - co myślicie o tej stronce

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Pomysł na ten serwis zrodził się w mojej głowę parę lat temu, kiedy to znajomi z całego Poznania nagminnie co jakiś czas prosili mnie żebym wpadł zobaczyć co się dzieje z ich kompem. Sam zazwyczaj nie miałem czasu, a przecież z doświadczenia wiem że na każdym osiedlu znajdzie się ogarnięty zapaleniec, co za kilkadziesiąt złotych naprawi sterowniki lub przeinstaluje Windowsa, trzeba go tylko poznać :)

Z tą też myślą uruchomiłem wczoraj: zrobmikompa.pl - mapę informatyków i serwisów komputerowych

Obecnie jest w fazie BETA i widać tam głównie dane testowe. Można już jednak zakładać własne konta, po wyjściu z BETY usunę tylko te testowe.

Co myślicie o tego typu stronce, przyjmie się ? :)

Jeżeli uda mi się pozyskać większą ilość punktów na mapie to mam zamiar parę tyś. zł wydać na promocję strony.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moim zdaniem pomysł wydaje się spoko, tylko czy wypali? Przykładowo jak oddzielisz "domorosłych" fachowców od speców pracujących dla firm (bo tacy mogą przecież się ogłaszać jako zwykli magicy)?

No i jeszcze sama nazwa. Dla mnie dyskusyjna, pierwsze skojarzenie poszło w kierunku usługi składania komputerów ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Liczę że ilość poleceń ich oddzieli. Pewnie też w najbliższym czasie jakiś bardziej rozbudowany mechanizm komentarzy dojdzie.

Co do nazwy to jest to zwrot często stosowany jak znajomi szukają pomocy z kompem "Siema Adam, coś mi ciągle na pulpicie wyskakuje, wpadł byś zrobić mi kompa ?".

Przynajmniej w Wielkopolsce taki zwrot się przyjął wink.png

Edytowane przez walec51

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Liczę że ilość poleceń ich oddzieli.

Chodzi Ci o to, że liczysz, iż ludzie będą zdecydowanie częściej korzystać z usług osób takich jak Ty niż z "przedstawicieli" firm? Tylko wiesz, tamci nie muszą wcale pisać, że pracują dla jakiegoś serwisu. Ale rozumiem, że cena za usługę będzie widoczna w serwisie? Czy to dopiero do negocjacji jak strony się już skontaktują?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Obecnie jest prosty system poleceń oparty na Facebook. Logika jest prosta jeżeli dużo osób poleci daną osobą to raczej można mu zaufać ze swoim komputerem :)

Natomiast co do cen, formy działalności, itp. to nie chcę za bardzo rozstrzygać ani wymuszać tego typu spraw. Pozostawiam to w gestii użytkowników czy podadzą ceny na swoim profilu czy nie, itp.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rozumiem. Bo tak mi się skojarzyło, że zapewne ceny u "firmowców" będą wyższe niż pozostałych, więc to też byłaby jakaś wskazówka.

No ale dobra, mam nadzieję, że ruszysz z tematem i będzie Ci się kręcić, bo pomysł fajny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • Dodaj nową pozycję...