Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
Radzim

Wymiana części

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, tak jak w temacie mój zestaw już nie wyrabia , aczkolwiek nie chciałbym wymieniać go całkowicie więc : co doradzacie wymienić aby śmigały na nim najnowsze gry typ AC Unity, czy nadchodzące GTA V?

Oto parametry :

Procesor - Intel® Core i5-2500 CPU @ 3.30GHz (4CPUs)

RAM - 4GB

Płyta Główna - MSI MS-7673

Karta Graficzna - NVIDIA GeForce GTX 750

Kapitał w granicach 600-700 zł ; w przypadku gdyby było aż tak bardzo tragicznie no to można by go było zwiększyć.

I jeszcze jakbyście mogli mi polecić jakąś obudowę z czerwonymi wstawkami najlepiej , cena w granicach do 200zł.

(Jestem laikiem w tej dziedzinie więc jak coś jeszcze trzeba podać to piszcie).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

RAM do 8 GB + dysk SSD moim zdaniem. 750-tki nie opłaca się wymieniać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam Dysk C 60Gb SSD gdzie w sumie trzymam tylko system, a wydajnośc komputera nie jest idealna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Możesz spróbować podkręcić procesor i kartę graficzną.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Twój zestaw nie jest zły. Dla poprawy wydajności, tak jak pisze wistler, dokupiłbym ramu. Kwestia jaką masz dokładnie płytę główną - seria, którą wymieniłeś, posiada wbudowaną funkcję automatycznego OC.

Ten zestaw tak naprawdę nie powinien nie wyrabiać, bo wciąż jest całkiem aktualny. Wygląda na skompletowany około półtorej roku temu, więc co roku musiałbyś wymieniać komputer na nowy, żeby nadążyć. Jeśli nie działa jak powinien, polecałbym czynności konserwujące typu sprzątanie zarówno budy, jak i systemu, może format. Zapytam się też przy okazji ile Ci pozostało miejsca na dysku SSD po aktualizacjach systemu? 60GB to szczerze powiedziawszy dosyć ograniczone miejsce na system, stąd przy rozpowszechnianiu się tych dysków często ostrzegano przed małymi pojemnościami. Ludzie często myśleli, że będzie szybciej, a szybko robiła się zamuła.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak jak mówisz Mint mój komputer ma zaledwie dwa lata i niepokoi mnie właśnie fakt, że AC Unity nawet na najniższych ustawieniach nie działa. Odnośnie miejsca na dysku to mam 31GB wolnego miejsca.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Słyszałem opinię ale jednak jako fan wydałem 240zł na kolekcjonerkę z figurką i jak już kasa zmarnowana to chociaż zagrać by wypadało. smile.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Siema, ja poradzę Ci tak I5-2500 oraz MSI MS-7673 jak dla mnie zostają a reszta do wymiany :D.

​700zł to przyzwoity budżet, dodatkowo sprzedając GTX-a 750 na rynku wtórnym go trochę powiększysz. Dysk SSD rzeczywiście trochę mały i RAM niemal obowiązkowo do 8GB trzeba rozszerzyć. Najlepiej dokupić drugi identyczny jak ten co posiadasz (podaj parametry kości). Co do kręcenia to raczej odpada bo szału nie będzie i procesor nie przystosowany (ale zawsze można coś podbić o kilka MHz), chyba że masz model 2500K i to zataiłeś :P

Teraz do rzeczy za ok. 800 zł kupisz Radeona R9 280. Dalej sprzedając swoją 750-tke (powinieneś zgarnąć z 400zł) zakupisz RAM, jak byś jeszcze chciał mógłbyś opchnąć swój dysk SSD i kupić wersje 128GB np. Transcend SSD370. W swoim nowym budżecie powinieneś się zmieści z tymi inwestycjami. Pozdrawiam.

PS: Tak szczerze to ww. gry powinny odpalać na minimalnych ustawieniach, na tym co aktualnie posiadasz. Przeinstaluj system, może masz jakiegoś wirusa o którym nawet nie wiesz.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Posiadam Płyte Głowna

Producent Gigabyte Technology Co., Ltd.

Model M68MT-S2 (Socket M2)

Dostawca Chipsetu NVIDIA

Model Chipsetu GeForce 7025

Rewizja Chipsetu A3

Dostawca mostka południowego NVIDIA

Model mostka południowego nForce 630a

Rewizja mostka południowego A2

Typ Gniazda PCI

Stan Gniazda Dostępny

Szerokość Magistrali 32 bit

Przeznaczenie Gniazda PCI

Charakterystyka 5V, 3.3V, PME, SMBus

Numer Gniazda 0

POsiadam Karte graficzna Gt550ti 1gb chcialbym zmienic karte na lepsza i nieweim jaka by pasowala ?

Np znalazlem taka : http://www.agito.pl/karta-graficzna-msi-radeon-r9-280-gaming-3gb-ddr5-pci-e-box-84-996461.html?attr=921-46599

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi