Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
mmo

Jaki antywirus na tablet?

Rekomendowane odpowiedzi

Czy na tablecie z Androidem też powinnam zainstalować antywirusa? Jeżeli tak - to czy znacie jakiś dobry soft ochrony tego systemu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niektórzy uważają, że jest to zbęny soft na smartfonach - ale ja tam mam. Skoro włamują się na Windows-a, to tym bardziej potrafią się włamać na Androd czy inne systemy (ostatni wyciek prywatnych zdjęć celebrytów to doskonały przykład).

Ja tam mam mobilnego Nod32 ale z innych wartościowych softów trzeba wymienić:

- Avast;

- Avira - ale to w ostateczności;

- F-secure;

- G Data;

- McAfee;

- Kaspersky;

Recenzje poszczególnych antywirów znajdziesz też na yourapps.info/aplikacje-na-tablet (w dziale bezpieczeństwo czy jakoś tak).

Edytowane przez Kamilkos

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dokładnie tak. Antywirus na smartfonach (i tabletach) i innych urządzeniach pracujących pod kontrolą systemów mobilnych w większości przypadków są zbędne. Dobrze zostało to wyjaśnione tutaj: http://pwsz-tarnow.edu.pl/Czy-na-smartfonie-potrzebny-jest-antywirus-t

Jeśli już, rekomendowałbym użyć Kasperskiego lub G-Data na urządzenia mobilne. Są to jedne z lepszych antywirusów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moim zdaniem warto zabezpieczać zarówno tablety, jak i telefony komórkowe. W sklepie na swoim tablecie na pewno znajdziesz jakiś bezpłatny i dobry antywirus ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A czy taki antywirus na tablet czy smartfona nie zajmie zbyt dużo pamięci? Pytam, bo choć mój tablet ma bardzo dużo pamięci, to mam taką jedną tam grę, która zajmuje w nim prawie całą pamięć. Nie wchodzi ona na kartę sd... chyba że taki antywirus wejdzie na sd, wtedy nie ma problemu... szkoda mi ta grę kasować, ale chyba będę musiał, albo drugi tablet sobie sprawić... Więc jak, wchodzą te antywirusy na sd? Jeśli tak to chyba skusze się na noda, mam go na kompie i śmiga super, blokuje wszystkie syfy i brudy...:-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Polecam Mc Afee skutecznie blokuje niepożądane wirusy na wszystkich stronach, a także możliwość otrzymania ich przykładowo w e-mailu. Monitoruje wszelkie nasze działanie w sieci, dzięki czemu jesteśmy bezpieczni.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na tablecie tak samo jak na komputerze powinien być zainstalowany antywirus. Osobiście polecam McAfee.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Myślę, że jak najbardziej przyda Ci się antywirus na tableta. zawsze warto zabezpieczyć swój sprzęt komputerowy. Możesz kupić oryginalnego G Data na klucz-system. To dobry i sprawdzony antywirus, z którego powinieneś być zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

też mam g datę na tablecie i na telefonie, przydaje się, jak chcę ściągnąć apkę i av wyda się to podejrzane bo np. chce duży dostęp do danych i uprawnień to wtedy od razu ostrzega, samemu nie zawsze da radę zwrócić na coś takiego uwagę, poza tym też dużo innych przydanych funkcji ma

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak nie instalujesz aplikacji spoza Google Play to nie musisz instalować żadnych antywirusów - wystarczy zdrowy rozsądek :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Eset najlepszy, według mnie w smartfonach/tabletach najważniejsze jest to, żeby antywir nie zamulał systemu. Eset właśnie jest lekki.

A do tego całkiem tani, tutaj np jest wersja cyfrowa za 22 zł na rok, przedłużenie później kosztuje 13 zł. Można sobie odmówić zgrzewki browara i zainwestować w bezpieczeństwo na rok ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Warto się doradzić znajomych w tym obszarze tematycznym. Moim zdaniem to naprawdę może być całkiem niezłe rozwiązanie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi