Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od niedawna (pięć dni temu) zacząłem mieć problem z grą League Of Legends. Mój komputer, ma 4 miesiące, i nigdy takiego problemu nie było.

Jednak po nowym patchu w grze (4.12) zaczęły pojawiać się straszne problemy z FPS'ami. Standardowo zawsze miałem 60 FPS na ustawieniach Bardzo Wysokich (najlepsze detale). Jednak teraz, gdy zachodzi interakcja z przeciwnikiem - FPS'y krytycznie spadają. Do 30-25. Jednym słowem, gdy jest walka - robi mi się pokaz slajdów. Od razu zaznaczam, że wypróbowałem wszelkie opcje graficzne. Nawet na ustawieniach Bardzo Niskich (najgorsze detale , najlepsza wydajność) jest identyczny problem. Też 60 FPS, a przy interakcji identyczny spadek. Po skończeniu rozgrywki, gra wyłącza się z bardzo płynną animacją więc nie wiem w czym jest problem. Jako załącznik, dodaję DxDiag gdzie można sprawdzić mój sprzęt, który spokojnie powinien pozwalać na płynną i wysokiej jakości grę w LoL. Dodaję również wam listę procesów i wykaz temperatur zrobiony za pomocą GPU-Z Sensor. Dodatkowo, czynniki, które już zastosowałem / wypróbowałem :

-Wyczyszczony został wszelki kurz z radiatora i wentylatora Karty Graficznej

-Zastosowałem się do wszystkich porad Riot Games

-Cały komputer został zeskanowany przy pomocy programu Avast

-Cały komputer został wyczyszczony programem CCCleaner

-Przeinstalowałem League Of Legends / Naprawiałem klienta League Of Legends

-Sprawdziłem wszelkie ustawienia graficzne

-Optymalizowałem grę przy użyciu RAPTR AMD Radeon

Zainstalowałem również sterowniki do mojej karty graficznej 14.4. Jednak dostałem informację, że dostępne są sterowniki 14.7 beta, i je również zainstalowałem, jednakbezskutecznie.

Co mogę jeszcze więcej zrobić?

Po nowym patchu 14.12 teoretycznie nie mogę grać w grę. Przeglądałem wszystkie poradniki typu "How To Fix FPS drops in LoL" jednak żadne nie działały.

Bardzo proszę o pomoc. Wzamian za pomoc, jestem gotów odpalić graczowi LoL Riot Points lub jakiegoś gifta.

Pozdrawiam

Proszę pisać, jeśli potrzeba więcej danych (np. dzienniki r3d z gier gdzie występowały spadki itd.)

Temperature -GPU-Z Sensor Log.txt

Process.txt

DxDiag.txt

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dla mnie to wina patcha, będziesz musiał poczekać na następnego :D.

Zgłoś problem u nich.

Edytowane przez kluzor
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witaj,

Dzięki za odpowiedź, jednak wydaje mi się, że wina może leżeć po stronie karty graficznej. Zrobiłem dziś czysty start, bez innych procesów niż tych od Windows i Avasta. Jednak okazało się, że żaden proces nie wpływa na działanie gry. Wykonałem test, który ma za zadanie przetestować działanie mojej karty w stresie, pobrać pomiary i sprawdzić wszelkie komponenty. Użyłem do tego celu programu FurMark. Wykonałem Burn In Test oraz Berchmarking. Minimalna temperatura podczas testu 1, wynosiła 51 stopni. Po upływie około 5 minut, temperatura zaczęła wynosić 99 stopni!

FPS w tym czasie wyglądały następująco : min. 49 max. 51. GPU - Z sensor logs, również wykazał temperature w granicach 98-99 podczas testów obciążających. Czy karta powinna dochodzić do tak wysokiej temperatury? Radiator i karta, była czyszczona sprężonym powietrzem więc kurz nie zalega! Co może być tego przyczyną? Przy kolejnych testach temp. wyjściowa osiągała ok 70 stopni. Załączam screenshoty (A z przeprowadzania testu oraz B - z wynikami).

Screenshots w załączniku.

Pozdrawiam

post-15368-0-25052800-1406121388_thumb.jpg

post-15368-0-11532900-1406121390_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi