Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
pepe

Lokalizacja serwera - ma znaczenie?

Rekomendowane odpowiedzi

Czy zwracacie uwagę na lokalizację serwerów firmy hostingowej?

Czy ma to dla Was znaczenie? Jeśli tak, to dlaczego?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dla mnie to nie ma żadnego znaczenia gdzie jest serwer bardziej liczą się opinie o jego stabilności to raz. Ewentualnie można zawsze zastanwowić się nad opcją administratora serwerów http://www.bezpiecznafirma.com.pl/ rozwiązanie o tyle dobre, że jak ktoś się na tym nie zna to praktycznie ryzyko, że strona zniknie przestaje istnieć wiadomo coś za coś, ale w kwesti biznesu to akurat dość ważny element. Sama lokalizacja serwera moim zdaniem sprawa mało ważna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

He...? Ale wymyśliliście... Płacić komuś za coś takiego? Nawet nie do końca rozumiem na czym miałaby polegać wasza rola.

Złe miejsce, coś takiego można oferować dużej firmie, która chce oszczędzić na pracowniku, a nie klientom małych i tanich firm hostingowych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W zasadzie to żadna, chociaż teoretycznie idealnie jeśli polska strona, pod polskiego widza będzie położona na polskich serwerach.

Ja tak trzymam swoje normalne serwisy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Lokalizacja serwerów raczej nie jest szczególnie istotny liczy się cena i stabilność i to są najważniejsze wyznaczniki, którymi się kieruje wybierając serwer

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jako patriota... mam serwer w polskim Hekko, ale z punktu widzenia seo nie ma to znaczenia.

Najważniejsze, żeby usługa hostingowa była jakościowa, nie sprawiała problemów.

Lokalizacja serwera ma marginalne znaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Generalnie nie ma to dla mnie większego znaczenia - chociaż z tego co wiem, to ma to jakieś znaczenie dla Google. Bardziej premiuje serwery z polskimi lokalizacjami. Tak twierdzą seo-wcy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tzn. strony mam na polskich serwerach Hekko, wypozycjonowane są faktycznie dobrze, ale czy to ma wpływ na pozycję?

No nie wiem... Tak czy siak, serwisów za granicę przenosić nie zamierzam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie braliśmy pod uwagę lokalizacji serwera, nawet nie wiem jaka ona jest - znaczenie miał wysoki uptime, szybkość jego działania.

Pozostałe kwestie są bez znaczenia i właśnie na to trzeba zwracać uwagę. Firehost na teście wypadł dobrze, mieli porządny serwer, szybki i właśnie dlatego dalej u nich działamy.

Nie widzę celu w szukaniu np. ofert w najdroższych firmach. Bzdura nie mają związku z jakością.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To co wymieniasz ma największe znaczenie - na to zwracaliśmy uwagę w Hekko.

A kwestie lokalizacji to już inna sprawa. Jeśli mam opcję skorzystania z polskiej uslugi to właśnie to robię.

Niech nasi mają z tego kasę ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja kupuję tam gdzie mi się najbardziej opłaca. Szczerze mówiąc to nawet nie wiem gdzie Firehost ma serwery.

Najważniejsze, że po prostu stronki działają tak jak trzeba, nie ma problemów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A czy to ważne? Póki serwer działa jak należy... A dla pozycjonowania nie ma to absolutnie żadnego znaczenia.

Taka prawda.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi