Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
nochalek75

pentium G3220 czy Celeron G1820

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, rozpocząłem składanie budżetowego komputera na podstawce LGA 1150, który będzie wykorzystywany do typowych prac biurowych, internetu oraz wyświetlania treści multimedialnych. Nie planuję grać w żadne wymagające gry ponieważ nie jestem już nastolatkiem i mam córkę, która też nie będzie wykorzystywała tego komputera do gier. Zakupiłem płytę główną Asus B85 m-g i planuję obecnie zakup procesora Pentium G3220 lub Celerona G1820. Różnica w cenie to ok. 50 zł. w związku z tym proszę o poradę czy warto zainwestować dodatkowe 50 zł w Pentiuma czy może kupić Celerona?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a jaką konfigurację chciałbyś zbudować? do czego zamierzasz wykorzystywać komputer? jakim budżetem na komputer dysponujesz? Wszystko w zasadzie zależy właśnie od tego ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

komputer będzie używany jedynie do przeglądania internetu, typowych prac biurowych (arkusze kalkulacyjne, edytory tekstu itp), oglądania filmów (być może w jakości HD) oraz słuchania muzyki. Nie planuję grać w wymagające gry ani bawić się w zaawansowaną grafikę. Jeżeli chodzi o budżet to generalnie stać mnie żeby wydać te ok. 200 zł na Pentium G3220 tylko czy w moich zastosowaniach będę widział różnicę między Pentium G3220 a Celeronem G1820, który jest o 50 zł tańszy?

Pozdrawiam

Nie planuję także zakupu dodatkowej karty graficznej gdyż ta w którą wyposażony jest procesor w zupełności powinna mi wystarczyć.

Edytowane przez nochalek75

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

świetne porównanie z niego wszystko można wywnioskować faktycznie :) wszystko jest tam napisane znajomy się zastanawiał nad kupnem tych celeronów to już wiem co mu powiedzieć :) dzieki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi