Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
Soleris

Problem z podłączeniem internetu Netia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam otóż mam problem chciałem połączyć bezprzewodowo internet netia z laptopem, ale jest taka sprawa że, normalnie ze ściany wychodzi mi wiadomo kabel na końcu kabla konstka w tej kostce jest wejście na kabel telefoniczny, no i fajnie teraz chce do tego podłączyć telefon i router wifi, no więc podłączam dwójnik na dwa wejścia telefoniczne, i telefon idzie podłączyć, ale gorzej z routerem gdyż w routerze nie ma wejścia telefonicznego tylko na ten szaroki kabel bodajże Ethernet, i tutaj jest ten problem jak mam podłączyć te Router do tego wejścia telefonicznego czy nie powinienem mieć jakiegoś modemu albo jakiejś kostki z wejściem i ethernet i telefonicznego, bo niemam pojęcia, czekam na odpowiedź i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Posiadasz jakiś router DSL. Potrzebny Ci modem z wyjściem ethernet lub router ADSL(najpewniej annex A jeżeli masz linie analogową).

W opcji z modemem kupujesz modem do niego kabel telefoniczny z gniazdka z niego kabel ethernetowy do posiadanego routera.

W wariancie z samym routerem ADSL masz 1 urządzenie pełniące obie funkcje. Co wybrać w dużej mierze zależy od tego jaki dokładnie aktualnie router posiadasz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rozumiem, w takim bądź razie ja potrzebóje Modem z którego pójdzie kabel Ethernet do Routera Wifi, a mógłbyś mi jakiś polecić żeby to działało, mój router wifi to TP-link TL-WR740N.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Coś takiego np. http://allegro.pl/tp-link-td-8816-router-modem-adsl-neostrada-netia-i3101950534.html , dużego wyboru nie ma zwłaszcza jeżeli chce się urządzenie nowe.

Najpierw modemu ustawiasz, by działał w trybie bramki (bridge mode), następnie podłączasz do swojego routera i w nim dokonujesz dalszej konfiguracji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi