Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
tassiek

Nie chcę Liveboxa 2.0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Problem mam dokładnie taki jak w temacie. Chciałbym przedłużyć umowę na internet stacjonarny w orange, ale bardziej opłaca się wziąć neostrade z neofonem czy jakoś tak. Oczywiście orange chce mi "dać" liveboxa 2.0 za jedyne 10 zł miesięcznie co przez dwa lata daję 240 zł. W związku z powyższym pomyślałem sobie, że lepiej będzie kupić router i byłoby to dość proste, ale musi on obsługiwać telefonie internetową dlatego proszę o propozycję urządzeń które będą lepsze od liveboxa (choć trudno znaleźć gorsze), i będzie obsługiwało telefonie internetową.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do jakiej kwoty? I czy masz już jakiś router? Jeżeli takowy posiadasz to kupowanie kombajnu, by uniknąć innego kombajnu mija się IMO z celem. Zamiast tego pomyśl nad dokupieniem samej bramki VoIP np dość już leciwego Linksysa PAP2T-EU. Lub coś z wifi choć nie wiem jak takie urządzenia się sprawują w praktyce.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Myślałem żeby wydać około 250 zł. Mam w tej chwili router, ale jest to coś co dostałem z poprzednią umową, jakoś tam działa, lecz wolałbym go zmienić. Dokupienie bramki to jest rozwiązanie, ale wolałbym jednak "kombajn" :) Chyba że, takie przyzwoite urządzenie nie mieści się w tej kwocie wtedy pomyślimy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na allegro jest taki kombajn http://allegro.pl/d-link-dvg-g5402sp-router-wifi-z-bramka-voip-i2913071682.html jest nawet tańszy od samej bramki O_o, a i w sieci o nim dosyć mało, ale jest to jakieś rozwiązanie. Z kombajnami jest ten problem, że łatwo się zapychają przy np. p2p + Voip, a i przez fakt, że chyba niewiele modeli(o ile w ogóle jakieś) jest obsługiwane przez alternatywne firmware-y to porządnego QoSa nie ustawisz.

Jeżeli jednak upierasz się na jedno urządzenie to możesz zaryzykować np. z tym D-linkiem i jak będzie się zapychał to ustawisz go jako samą bramkę i podepniesz do routera z QoS i powinno dosyć dobrze działać. Porządniejsze urządzenia w tej kategorii to już większy wydatek od 300 zł, a i też raczej nie do domowych zastosowań.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za podpowiedź smile.png Teraz rozważam jeszcze rezygnacje z VoIP i korzystanie tylko z zwykłego telefonu, muszę to lepiej ogarnąć, ale teraz zaliczenia i takie tam, jak będę miał jeszcze jakieś wątpliwości to napisze smile.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi